Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Witaj! Oto Twoja kawa i ciastko. Usiądź wygodnie i opowiedz nam o sobie.

Moderator: Moderatorzy

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Imię: Grzegorz

Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 11:04

;)Cześć jestem nowym użytkownikiem forum szukam informacji czy w traktorku Husqvarna Lth154 są klocki hamulcowe czy coś podobnego. Otóż na biegu jałowym potrafi się delikatnie poruszać do przodu nie zawsze ale często A gdy wcisne sprzęgło to staję. Dodam iż jest to hydrostatic. Na załączonym obrazku te srebrne Koło wygląda jak tarcza A od wewnątrz jak by klocki były tyle że bardzo cienkie może (wytarte) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin_li
Nowy użytkownik
Imię: Marcin

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: marcin_li » 30 cze 2020, 11:18

Tak, na zdjęciu widać tarczę hamulcową, jest też tam element cierny, nazwijmy go klockiem hamulcowym.

Nie masz sprzęgła w tej skrzyni, to co naciskasz i nazywasz sprzęgłem to pewnie jest właśnie dźwignia hamulca.

W przypadku gdy po puszczeniu pedału/dźwigni jazdy przód/tył w hydrostacie traktorek jedzie należy wyregulować pozycję zero wybieraka. Znajdź manual do swojej skrzyni i ustaw zgodnie z nim. Albo na czuja, tył traktorka w powietrze, koła napędowe nie dotykają ziemi, odpal silnik i przy skrzyni reguluj wybierak tak aby koła nie kręciły się w pozycji neutralnej.

ps.w załączniku procedura ustawiania pozycji neutralnej dla mojej skrzyni, w większości skrzyń wygląda to podobnie

Grzesiulek3
Nowy użytkownik

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 11:33

Dziękuję za trafna odpowiedź coś mi dzwoniło ale nie wiedziałem z którego ucha :)
Jeszcze prosił bym o zdjęcie ewentualnie podpowiedź gdzie znajduje się takowy wybierak z racji tej że jestem laikiem w tej dziedzinie więc każda wskazówka na wagę złota. Czy do regulacji potrzeby jest klucz śrubokręt imbus Trx ?

marcin_li
Nowy użytkownik
Imię: Marcin

Post autor: marcin_li » 30 cze 2020, 12:43

Znalezienie wybieraka kierunku jazdy na skrzyni powinno być proste. Jedna osoba naciska pedał lub dźwignię jazdy przód/tył (nie wiem czy u Ciebie jest pedał nożny czy dźwignia ręczna) a Ty pod spodem obserwujesz co się porusza przy skrzyni, za co ciąga pedał/dźwignia kierunku jazdy. W większości przypadków będzie to po przeciwnej stronie niż hamulec, bo zwyczajnie po jednej stronie skrzyni nie ma miejsca na dwa mechanizmy (i hamulca i kierunku jazdy).
Sama regulacja jest dosyć prosta, popatrz na mój rysunek. Ramię 161 decyduje o kierunku jazdy, a do ramienia 160 podłączona jest linka idąca z nożnego pedału kierunku jazdy. Oba ramiona ze sobą połączone są śrubą 168 i luzując tą śrubę można ustawić wzajemnie położenie tych ramion. Szukasz takiego ułożenia tych ramion aby koła się nie kręciły, a pedał/dźwignia była w pozycji neutralnej. U mnie do wyregulowania tego wystarczyło przesunięcie dosłownie o 1mm.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 12:54

No jak to mówią czaję bazę. Jak narazie to teoria A jak wrócę za tydzień z delegacji to na urlopie zabiorę się do tego. U mnie z lewej str jest pedał hamulco-sprzęgła natomiast z prawej str na wysokości siedzenia jest dźwignia w dół to przód środek neutral tył to wsteczny. Teraz już będzie mi zdecydowanie prościej to wyregulować. Dziękuję za pomoc jak by co dam znać jak sobie z tym poradziłem.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik

Post autor: Grzesiulek3 » 11 lip 2020, 21:24

Witam dziś robiłem regulację i u mnie to wygląda trochę inaczej ale zasada jest ta sama dolną śrubę torx luzuje i ustawiam tą blaszkę albo w górę albo w dół o kilka mm i udało się choć nie do końca bo nad nią jest śruba nr13 ze sprężyną i jeżeli dokręcę to dźwignia od biegòw chodzi ciasno jak pluzuje to luźno i po skręceniu całości i jeździe to czasem po ruszeniu kilka razy tą wajchą przód tył i na luz też delikatnie jedzie do przodu sam wtedy muszę tą wajchą ruszyć delikatnie np do przodu i spowrotem cofnąć na luz i wtedy jest ok. A co do poprzedniego zdjecia z tym niby klockami to rozebralem i są nowe ale przeczyscilem wszystko i nasmarowałem to teraz łapią jak brzytwa bardzo delikatnie po wciśnięciu pedała.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik

Post autor: Grzesiulek3 » 11 lip 2020, 21:28

Ten mechanizm u mnie

ODPOWIEDZ