Kosiarka spalinowa z napędem

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Rawq
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2019, 9:32
Imię: Rafał

Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Rawq » 25 sie 2019, 10:58

Cześć,

Szukam dobrej kosiarki spalinowej z napędem, przestudiowałem forum i dowiedziałem się już kilku istotnych rzeczy, wiem co nieco o silnikach i ukierunkowałem swój wybór głównie w stronę silnika Loncin 196cm3.
Szukam sprzętu ze sprawdzonym i niezawodnym silnikiem, który posłuży mi pare lat i nie będę musiał się martwić, ze drobny kamień zniszczy wał. Teren prosty do około 1000, kiedyś może się delikatnie powiększy.

Myślałem o sprzęgle noża, głownie żeby bardziej ochronić wał, ale po przestudiowaniu kilku postów i filmików już wiem, że to po części mit a sprzęgło wcale taki idealne nie jest.

Wybrałem kilka modeli

1. Weibang WB537SC V 3w1 https://www.top-maszyny.pl/product-pol- ... 5-LAT.html

2. OLEO MAC GV53 TK ALLROAD 4 https://www.ewimax.pl/product-pol-1441- ... g&curr=PLN

3. KOSIARKA SPALINOWA HUSAR https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spal ... 7814177062

4. MA.RI.NA GT52 SK Boss HW https://kosiarka.pl/pl/2530-kosiarka-ma ... -boss.html

Odnośnie Weibanga - bardzo podoba mi się ten sprzęt czytałem sporo pozytywnych opinii, tylko nie wiem jak z serwisem w PL w moim mieście (Legionowo) nic nie znalazłem nigdzie też nie widzę listy serwisów, może ktoś dysponuje?
Zastanawiam się też nad miejszym modelem 50CM ale nie wiem czy do niego można dokupić tarczę z nożami uchylnymi, która mnie zaciekawiła https://kosiarka.pl/pl/4191-tarcza-acti ... results=22

Oleo MAC - silnik w zasadzie ten sam, opakowanie inne trochę negatywnych opinii na jakoś wykonania czytałem, uczucia mam mieszane.

HUSAR - to jakis no name z allegro jestem ciekaw waszej opinii, jest tani, dobrze sie sprzedaje, ma rozruch....

MA.RI.NA - tutaj również proszę o opinie, porównanie z Weibang bo ten model również mnie zainteresował.


I jeszcze pytanie o to kiedy najlepiej upolować okazję, kupić teraz czy czekać jeszcze trochę, ceny mogą jeszcze spaść
Ten Weibang ma chyba dobrą cenę teraz, czy może spotkał ktoś taniej?

Proszę o poradę i pomoc w wyborze.

Rafał

Marek

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Marek » 26 sie 2019, 13:42

Mam MARINE z 2008r z silnikiem B&S wózek mam tylko z wyrzutem tylnim .Przekładnia cała aluminiowa z tego ogłoszenia co podałeś wygląda na taką samą .Nie sprawia problemu. Całość sztywna solidna .
Kosiarka na lata.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: elkrecik » 26 sie 2019, 14:45

Oleo Mac- mam G53 TK od 2015 roku. Kosiarka ciężka, solidna, super lekko odpala- nie rozumiem zarzutu o złą jakość wykonania: ja twierdzę wręcz odwrotnie. Musiałem spawać rączki przy lawecie ale teren mam ciężki.
Marina- kolejna włoska marka, posiadam od 2007 roku, silnik B&S, gdzie Oleo Mac mi szkoda tam daję Marinę, idzie jak dzik w kukurydzę, z awarii jedynie naciągałem pasek napędu, po 12 latach laweta gnie się jak papier na nierównościach.

Rawq
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2019, 9:32
Imię: Rafał

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Rawq » 26 sie 2019, 14:55

elkrecik pisze:
26 sie 2019, 14:45
Oleo Mac- mam G53 TK od 2015 roku. Kosiarka ciężka, solidna, super lekko odpala- nie rozumiem zarzutu o złą jakość wykonania: ja twierdzę wręcz odwrotnie. Musiałem spawać rączki przy lawecie ale teren mam ciężki.
Kilka negatywnych opinii z Ceneo stąd moja prośba o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.
Silnik w kosiarce ok ale co z t3go jak caly osprzet, obudowa to totalny chinol. Kosiarka nadaje sie tylko do sporadycznego uzytkowania na nieduzym ogrodzie. U mnie przy wiekszym metrazu ciagle w naprawie. Usterki naprawiane juz kilka razy to 4aczka regulacji wysokosci... gnie sie od zlapania w reke jak papier a koszt jej to 60 zl. Obudowa paska plastikowa czesto peka koszt 40 zl a juz 3 razy wymienialam, piasta do wymiany wlasciwie co miesiac koszt 40 zl a noze to totalna klapa ostrzyc nie da sie wiec trzeba kupic nowy za 80 zl a szybko siadaja. Kupilam 4 kosiarki tego typu po prz3czytaniu tych wszystkich pozytywnych opinni a po 4 miesiacach zostaly 2 dzialajace.... dno
Kupiłem wyższy model, z większymi kolami. Kosiarka wyjęta z kartonu i na oko widać że obudowa jest przekoszona, jedno z kół jest w powietrzu. Nóż ociera o obudowę. Panowie to jest jakiś totalny szajs. Zwracam do sprzedawcy i przestrzegam innych . Zdecydowanie odradzam. Wykonanie i dokładność montażu jest porażające.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: elkrecik » 26 sie 2019, 15:25

Mam od 2015 roku, nie wiem ile powierzchni ale czasowo schodzi mi 1 koszenie około 6-7 h co tydzień z koszem. Teren nachylony, trochę nawrotów i dość nierówno. Ja pisałem, w tym roku pospawalem uchwyty przy lawecie i 2 lata temu dokrecilem dźwignię gazu bo sama odskakiwała. Poleciłem ją w rodzinie i tam śmiga od lat 4. Zaznaczam że o sprzęt dbam...
W G53 kosz i uchwyty są lepiej wykonane niż w GV.

Remir
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 13 mar 2017, 19:13
Imię: Młody

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Remir » 26 sie 2019, 19:18

Silnik w kosiarce ok ale co z t3go jak caly osprzet, obudowa to totalny chinol. Kosiarka nadaje sie tylko do sporadycznego uzytkowania na nieduzym ogrodzie. U mnie przy wiekszym metrazu ciagle w naprawie. Usterki naprawiane juz kilka razy to 4aczka regulacji wysokosci... gnie sie od zlapania w reke jak papier a koszt jej to 60 zl. Obudowa paska plastikowa czesto peka koszt 40 zl a juz 3 razy wymienialam, piasta do wymiany wlasciwie co miesiac koszt 40 zl a noze to totalna klapa ostrzyc nie da sie wiec trzeba kupic nowy za 80 zl a szybko siadaja. Kupilam 4 kosiarki tego typu po prz3czytaniu tych wszystkich pozytywnych opinni a po 4 miesiacach zostaly 2 dzialajace.... dno
Z opisu wygląda, że gość kosi kamienie a nie trawę...

Rawq
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2019, 9:32
Imię: Rafał

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Rawq » 30 sie 2019, 12:30

A czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie Weibanga - bardzo podoba mi się ten sprzęt czytałem sporo pozytywnych opinii, tylko nie wiem jak z serwisem w PL w moim mieście (Legionowo) nic nie znalazłem nigdzie też nie widzę listy serwisów, może ktoś dysponuje?

Sitnepres
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2019, 9:40
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Sitnepres » 02 wrz 2019, 17:03

Mam Husara. Użytkuje już drugi rok. Co mogę napisać. Jak na razie robotę robi. Zimę przeżył w drewutni, na wiosnę bez problemu odpalił. W pierwszym roku myłem go po każdym koszeniu, ale zaprzestałem tego ponieważ rdzewiał tylna ośka napędowa. Kółka tylnie mają ciekawa konstrukcje, są po dwa łożyska na kółko i jeszcze między nimi są wsadzone kulki łożyskowe. Oczywiście jak demontowałem kółka to te kulki poleciały w świat. Łożyska już mają luzy ale oczywiście chińczyki mają inne rozmiary i trzeba szlifować wałki. Robota na zimę :D. Rdzy jak na razie nie widzę. Pali od strzała także jest ok. Zbiornik bez problemu starcza mi na 1000m2. Jak dla mnie trochę za wolną (albo nie wiem jak ja przyśpieszyć).

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: KostekSerwis » 02 wrz 2019, 19:49

Rawq pisze:
30 sie 2019, 12:30
A czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie Weibanga - bardzo podoba mi się ten sprzęt czytałem sporo pozytywnych opinii, tylko nie wiem jak z serwisem w PL w moim mieście (Legionowo) nic nie znalazłem nigdzie też nie widzę listy serwisów, może ktoś dysponuje?
Weibang to cedrus
Wejdz na strone znajdz dealera i masz serwis

https://cedrus.com.pl/dilerzy

Rawq
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2019, 9:32
Imię: Rafał

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: Rawq » 03 wrz 2019, 10:47

KostekSerwis pisze:
02 wrz 2019, 19:49
Rawq pisze:
30 sie 2019, 12:30
A czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie Weibanga - bardzo podoba mi się ten sprzęt czytałem sporo pozytywnych opinii, tylko nie wiem jak z serwisem w PL w moim mieście (Legionowo) nic nie znalazłem nigdzie też nie widzę listy serwisów, może ktoś dysponuje?
Weibang to cedrus
Wejdz na strone znajdz dealera i masz serwis

https://cedrus.com.pl/dilerzy
O takie info chodziło :) Dzięki !!

mariol4589
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2019, 11:56
Imię: Mario

Re: Kosiarka spalinowa z napędem

Post autor: mariol4589 » 03 wrz 2019, 12:38

W sumie ja polecam markę której tu nie ma a sprzęt jest niczego sobie. Moja kosiarka to Faworyt CJ53 i serio za tą cene to jestem zadowolony

ODPOWIEDZ