Stihl FS250 - pytanie laika

Moderator: Moderatorzy

lukasz921
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2020, 8:17
Imię: Lukasz

Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: lukasz921 » 10 cze 2021, 7:16

Witam, W końcu kupiłem nową kosę Stihla FS250 i mam pytanie laika ponieważ nie miałem nigdy do czynienia z kosą.
- Jak to jest z odpalaniem tej kosy na zimno ? Sa w niej 2 pozycje i mam ustawic na ta pozycje po ktorej kosa załapuje na sekundę i gaśnie ? Po czym przełączyć na drugą pozycje i juz ma pracowac ?
- Czy kosę należy na początku jakoś "docierać" ? Traktować lżej ?
- Jaka osłona na twarz jest wygodniejsza ? CZy taka przyłbica z siatką? Czy wystarczą okulary (koszenie trawy)
- Jaki polecicie kanister żeby trzymać sobie załóżmy 5l paliwa? plastik się sprawdza ? czy tylko tradycyjny metalowy ?
- Jak często należałoby smarować w niej przekładnie ? Znajomy smaruje co koszenie ? CZy na pewno aż tak często należy smarować ?

z góry dzieki za odpowiedzi

Mfisto
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:22
Imię: michal
Lokalizacja: Radom

Re: Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: Mfisto » 10 cze 2021, 7:23

Taka jest prawidłowa kolejność odpalania,co do docierania to różnie mówią ja przez pierwsze kilka godzin pracy pracuję na 3/4 obrotów i daję co 10 ,15 minut odpocząć i tak przez pierwsze powiedzmy 5 litrów mieszanki
Stihl Fs410, Fs460, ms261,Nac cst45-40

Mfisto
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 04 cze 2021, 22:22
Imię: michal
Lokalizacja: Radom

Re: Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: Mfisto » 10 cze 2021, 20:36

Nie polecam używania samych okularów,można oberwać kamieniem lub czymś twardym w twarz natomiast co do smarowania przekładni to wydaje mi się że Stihl dawniej w przekładniach obsługowych zalecał smarowanie co 25h
Stihl Fs410, Fs460, ms261,Nac cst45-40

kosiarkowy
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:02
Imię: Grzegorz

Re: Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: kosiarkowy » 10 cze 2021, 21:42

- Jak to jest z odpalaniem tej kosy na zimno ? Sa w niej 2 pozycje i mam ustawic na ta pozycje po ktorej kosa załapuje na sekundę i gaśnie ? Po czym przełączyć na drugą pozycje i juz ma pracowac ?

Tak, to powinno być robione.

- Czy kosę należy na początku jakoś "docierać" ? Traktować lżej ?


Mfisto bardzo fajnie to opisał.


- Jaka osłona na twarz jest wygodniejsza ? CZy taka przyłbica z siatką? Czy wystarczą okulary (koszenie trawy)


Osłona na twarz i porządne szelki to moim zdaniem podstawa. Nie mam kosy Stihl ale maskę i szelki tak i jestem bardzo zadowolony.

- Jaki polecicie kanister żeby trzymać sobie załóżmy 5l paliwa? plastik się sprawdza ? czy tylko tradycyjny metalowy ?

Plastik jest najlepszy. Lekki i widać ile paliwa zostało. Do 5 l wlewasz tylko olej i zapominasz o temacie. Możesz jeszcze rozważyć mniejsze pojemniki na paliwo polecane w innych wątkach.

- Jak często należałoby smarować w niej przekładnie ? Znajomy smaruje co koszenie ? CZy na pewno aż tak często należy smarować ?

Smarowanie co koszenie to zdecydowana przesada. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Ja smaruje dwa razy w sezonie czyli mniej więcej co 20 godzin. Na pewno dobrze byłoby gdybyś zrobił to od razu po zakupie i po kilkunastu godzinach pracy, będziesz mógł ocenić czy daje to duża "ulgę" kosie. Jeżeli tak to smaruj częściej, jeżeli nie zobaczysz różnicy to wydłuż okres między smarowaniami.
Lubię zapach skoszonej trawy o poranku

lukasz921
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2020, 8:17
Imię: Lukasz

Re: Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: lukasz921 » 11 cze 2021, 7:25

bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Stihl FS250 - pytanie laika

Post autor: Kamilos » 11 cze 2021, 10:16

Kosę podczas tzw. docierania należy traktować łagodniej, ale nie na 3/4 gazu, a na pełnych obrotach, nie puszczać się w największą trawę, robić kilka minut przerwy po wypaleniu zbiorniczka i tyle. Osłona na twarz najlepiej z pleksy, przez siatkę jednak kamyczki przelatują i soki z trawy, więc najlepiej pleksa, kanister kup sobie plastikowy 5 litrowy do benzyny, a co do smarowania przekładni kątowej, to 1-2cm smaru co 30 godzin pracy, oraz przed sezonem nasmarować wałek napędowy, zbyt częste smarowanie jest nie wskazane, nadmierna ilość smaru w przekładni spowoduje zwiększone opory i grzanie się przekładni, a do tego smar zacznie wyłazić dołem i paprać głowicę.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ