Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
rysiek223
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:48
Imię: Ryszard

Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: rysiek223 » 10 paź 2020, 16:18

Od marca tego roku jestem w posiadaniu Kosiarki AL-KO Highline 520 VS-H zapłaciłem za nią nie mało bo 2350zł przez ten okres czasu kosiła trawniczek w sumie prawie 9 motogodzin/ założony ma licznik/, co do pracy kosiarki nie zawiodła mnie i ani razu nie miałem z nią problemu typu mechanicznego - to jest w porządku ale co do wykonania kosiska to porażka po jednym sezonie użytkowania farba którą była malowana łuszczy się i wyszły piękne wykwity rdzy, myślę że to duży minus. Myślę że nie tak powinna wyglądać po pół roku użytkowania. Wychodzi ze nie ważne czy to niemieckie austriackie czy inne bo wychodzi taki sam szmelc jak i od chinoli. Z racji tego że mam dostęp do wykonania kataforezy i malowania proszkowego takową czynność zostanie wykonana w następnym tygodniu. W załączeniu zdjęcia pięknej rudej. :evil:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Traktorek STIGA TORNADO 3108 HW
Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H
Podkaszarka Husqvarna 535 RX
Piła spalinowa Husqvarna 445
Wertykulator/aerator elektryczny Stiga SV 213E

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Tornado » 10 paź 2020, 16:56

Śmiem przypuszczać, że nie myłeś ją po każdorazowym koszeniu. Trawa jest kwaśna i robi swoje. Każdy deck po kilkunastu koszeniach wyciera się. Trawa + piasek to jak papier ścierny. Nie mówię, że aż tak jak w Twoim przypadku, ale często tak to właśnie wygląda...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Kamilos » 10 paź 2020, 19:07

A co ty się dziwisz, normalna sprawa to jest, chyba, że kosiarka miałaby deck w ocynku lub w aluminium.
Cytowanie posta na którego odpowiadasz jest zbędne, wystarczy odpowiedź. Cytowany wpis usunięto.
GM Tornado
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: m1strzunio » 10 paź 2020, 19:47

Ogólnie to standard, zabezpieczenie jest słabe i tyle. Żadna farba nie wytrzyma długo zwłaszcza jak nie dbasz. Od biedy po zakupie można by pomalowć rapotorem, zawsze dłużej wytrzyma.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Kamilos » 10 paź 2020, 20:18

Ważniejsze jest to by, zadbać i po każdym sezonie to zabezpieczyć, chyba, że ktoś chce ocynkować to wtedy efekt będzie bardziej długotrwały.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Tornado » 10 paź 2020, 20:23

A, co z tym tzw. "barankiem" ? Nie sprawdził się ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Szymoon » 11 paź 2020, 8:18

Panowie ale co wy gadacie? Ja mam kosiarkę za 1500zł z castoramy. Farba tylko delikatnie zeszła przy wlocie trawy do kosza, ale podkład został i jest bez rdzy. Reszta to czarna obudowa i zero korozji. Dodam że maszyna ma przebieg o wiele wyższy niż ta alko. Kosiarki po koszeniu nie myję, tylko na zimę ją czyszczę. Obudowa u mnie jest stalowa. Coś jest nie tak z tą Twoją. Alko za dwa razy tyle i takie rzeczy...

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Tornado » 11 paź 2020, 9:10

Wszystko zależy od tego "co kosisz", jeśli tylko trawę to , jest tak jak piszesz Szymoon. Natomiast, gdy kosiarka służy do koszenia trawy i np. "rozwalania" kretowisk, czy plantowania gruntu, to mamy efekt taki jak opisuje rysiek223. Nie ma innej opcji..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
rysiek223
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:48
Imię: Ryszard

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: rysiek223 » 11 paź 2020, 9:18

Odniosę się do Waszych wypowiedzi otóż ostatnia kosiarka miała ok. 15 lat kosiła tak samo co i ta nowa, była tak samo czyszczona jak i ta z tą różnicą że AL-KO jakbym zostawił ją w takim stanie jak wygląda po pół roku to efekt byłby taki że po 3 latach nie miałbym czym kosić. Dalej uważam ze to wielkie badziewie za niezłą kasę. Tornado sugerujesz moją winę jako użytkownika? wmawiając koszenie kretowisk - mylisz się, kosi tylko równy trawnik.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2020, 9:22 przez rysiek223, łącznie zmieniany 1 raz.
Traktorek STIGA TORNADO 3108 HW
Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H
Podkaszarka Husqvarna 535 RX
Piła spalinowa Husqvarna 445
Wertykulator/aerator elektryczny Stiga SV 213E

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Tornado » 11 paź 2020, 9:22

I tutaj przyznam Ci tzw rację. Dzisiejsze sprzęty są wykonane na czas gwarancji, a później niech się dzieje co chce.... Nie ma tej jakości wykonania co 15 lat temu, no ale to nie zmienia faktu jak się kosiarkę użytkuje.. Patrząc na zdjęcia decka, to ewidentnie widać rysy od "koszenia" czegoś więcej niż tylko trawy, która nie wykonała by takich "zarysowań"..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
rysiek223
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:48
Imię: Ryszard

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: rysiek223 » 11 paź 2020, 9:45

To, nie wiem wychodzi na to że u mnie w Małopolsce jakaś dziwna trawa rośnie. Traktorek STIGA też użytkuje taki sam okres czasu ma przejechane 19 motogodzin, tam nie powiem trafi się kretowisko jakaś gałązka oprócz trawy i co nic się nie dzieje kosisko w stanie idealnym po wyczyszczeniu jak nowe. Zatem może doszukując się winy użytkownika warto by się pokłonić nad AL-KO jeśli chodzi o brak jakości wykonania, solidność austriacka to niezły żart w tym wypadku. Deck na pewno nie miał żadnego podkładu zabezpieczającego to widać po jego łuszczącej się strukturze. Jedno jest pewne żaden sprzęt marki AL-KO w moim ogrodzie już nie będzie miał miejsca. Nie wszystkim pewnie pasuję moja opinia w związku z tym ze sami sprzedają sprzęt tej marki, ale w tym przypadku jest to moja obiektywna opinia o tym sprzęcie.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2020, 9:59 przez rysiek223, łącznie zmieniany 1 raz.
Traktorek STIGA TORNADO 3108 HW
Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H
Podkaszarka Husqvarna 535 RX
Piła spalinowa Husqvarna 445
Wertykulator/aerator elektryczny Stiga SV 213E

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: ralfs269 » 11 paź 2020, 9:54

Ja mam w spadku kosiarke co ma ponad 20 lat. Wiem ze była tania, bez napędu. Znając osobę co ja wcześniej używała to niemal jestem pewien ze kosiarka nie była nigdy czyszczona. U mnie od kilku lat i tez nie czyszczona bo skoro tyle lat bez czyszczenia a wartość jej żadna to po co mam to robić. Ale ona i tak nie wyglada dużo gorzej niż ta Alko.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Tornado » 11 paź 2020, 10:42

rysiek223 pisze:
11 paź 2020, 9:45
Zatem może doszukując się winy użytkownika warto by się pokłonić nad AL-KO jeśli chodzi o brak jakości wykonania, solidność austriacka to niezły żart w tym wypadku. Jedno jest pewne żaden sprzęt marki AL-KO w moim ogrodzie już nie będzie miał miejsca. Nie wszystkim pewnie pasuję moja opinia w związku z tym ze sami sprzedają sprzęt tej marki
Kolego, żeby była całkowita jasność.. Pisząc swe opinie nie odnosiłem się do marki Alko, ale do każdego sprzętu wszelkich firm.. Osobiście masz prawo do własnej oceny marki Alko i dobrze... Natomiast komu to "pasuje", a komu nie, to osobiście mi to ..."lotto"..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Szymoon » 11 paź 2020, 12:21

Tornado pisze:
11 paź 2020, 9:10
Wszystko zależy od tego "co kosisz", jeśli tylko trawę to , jest tak jak piszesz Szymoon. Natomiast, gdy kosiarka służy do koszenia trawy i np. "rozwalania" kretowisk, czy plantowania gruntu, to mamy efekt taki jak opisuje rysiek223. Nie ma innej opcji..
To też jest akurat prawda Tornado. Ja mam trawnik równy i jest na nim sama trawa, bez kretowisk i innych niespodzianek. Mimo wszystko w tym moim modelu, ten kto zna wały w 675EXi to z pewnością nie będzie kosił "brzydkiego" terenu. Jednak ja się trzymam dalej swojego zdania, kosiarka służy do koszenia ładnego trawnika, wtedy nie obrywa ani silnik ani obudowa.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Kamilos » 11 paź 2020, 12:48

Jeśli będziecie kosić trawnik jak dywan to się obudowa nie będzie niszczyć, pytanie tylko czy ktoś posiada taki prawnik, ja bym się nie przejmował tym tylko po sezonie to zabezpieczyć i tyle.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Szymoon » 11 paź 2020, 12:52

Ja też nie mam trawnika jak dywan. Zwykła trawa, "pastewna". Jednak jest bez piasku, bez kamieni itp.

Awatar użytkownika
rysiek223
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:48
Imię: Ryszard

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: rysiek223 » 12 paź 2020, 20:09

I po renowacji decka, wypiaskowany, zabezpieczony poprzez kataforezę i pomalowany proszkowo na chrom.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Traktorek STIGA TORNADO 3108 HW
Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H
Podkaszarka Husqvarna 535 RX
Piła spalinowa Husqvarna 445
Wertykulator/aerator elektryczny Stiga SV 213E

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Szymoon » 12 paź 2020, 21:03

No i super, a jak będzie się miała sprawa z gwarancją?

Awatar użytkownika
rysiek223
Nowy użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2020, 14:48
Imię: Ryszard

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: rysiek223 » 12 paź 2020, 21:20

Nie wiem ale wolę mieć całą kosiarkę niż dziurawy deck, kolega z pracy ma zrobione w ten sam sposób co ja teraz i minęło mu już 7 lat i nic się nie dzieje. Poza tym fachowcy proszkowcy po obejrzeniu mojego decka potwierdzili moje przypuszczenia że źle zostało przygotowane podłoże pod lakier proszkowy czyli tzw. fuszera ze strony AL-KO. Rozmawiałem też z kolegą który ma kosiarkę AL-KO i też powiedział że więcej na pewno się nie skusi na AL-KO ze względu ze po roku padł mu napęd a serwis nie kwapił się do wymiany. Więc z tą gwarancją też nie jest aż tak pięknie.
Traktorek STIGA TORNADO 3108 HW
Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H
Podkaszarka Husqvarna 535 RX
Piła spalinowa Husqvarna 445
Wertykulator/aerator elektryczny Stiga SV 213E

Frank
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: 15 sie 2020, 17:57
Imię: Krzysztof

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Frank » 12 paź 2020, 21:30

Piękna robota. Robiłem kataforezę pod proszek i pod akryl w starych zabytkowych motocyklach, dwa nadal mam i po kilku latach zero korozji.
Trudno było by mi uwierzyć, że obudowa została by wymieniona na nową w ramach gwarancji, więc trzeba ratować po swojemu.

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Kosiarka AL-KO Highline 520 VS-H - jakość wykonania

Post autor: Szymoon » 12 paź 2020, 21:31

Potwierdzasz moje zdanie o alko tylko. Ja słyszałem też dużo negatywnych opinii. Cena duża a trwałość mocno przeciętna...

ODPOWIEDZ