Smarowanie wału kosy spalinowej

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Smarowanie wału kosy spalinowej

Post autor: retronix » 23 maja 2020, 20:45


Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Smarowanie wału kosy spalinowej

Post autor: Kamilos » 23 maja 2020, 20:59

Fajny film i tutaj przedstawili by jednak używać specjalnego smaru do wałów napędowych, który ma nieco inną lepkość/gęstość niż smar do przekładni kątowych, pytanie głownie skierowanie do Troka, bo sam zalecałeś smar do przekładni kątowych, jak to się ma do tego co mówią ci fachowcy na tym filmiku ? Czy smar do przekładni kątowych nadaje się czy nie by smarować wał w kosie ? Pamiętam, że fabrycznie był właśnie taki żółtawy ten smar, nie był z czarny jak ten molibdenowy, ale może kwestia barwnika ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Smarowanie wału kosy spalinowej

Post autor: Troku » 23 maja 2020, 21:35

Kolejny pomysł Husqvarny by sprzedać tubkę 200g w cenie 400g smaru litowego 😊 bardzo popularny smar CX80 molibdenowy łatwo pompowany ma nawet wyższy parametr temperatur - 25 do 150stopni.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Smarowanie wału kosy spalinowej

Post autor: Tornado » 23 maja 2020, 21:38

Dokładnie tak.., było chyba o tym pisane w temacie smarowania Fs 260 w moim filmiku..., który jest na forum..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Smarowanie wału kosy spalinowej

Post autor: Kamilos » 24 maja 2020, 11:43

Troku pisze:
23 maja 2020, 21:35
Kolejny pomysł Husqvarny by sprzedać tubkę 200g w cenie 400g smaru litowego 😊 bardzo popularny smar CX80 molibdenowy łatwo pompowany ma nawet wyższy parametr temperatur - 25 do 150stopni.
Od razu sprawdziłem po obejrzeniu tego filmu czy ktoś jeszcze ma smar specjalny do wałów napędowych i okazuje się, że tylko Husqvarna :) Sorawdziłem w specyfikacji i smar molibdenowy nadaje się do smarowanie wałów, suwnic, przegubów, więc tym bardziej do wałów napędowych w kosach spalinowych więc wygląda na to, że Husqvarna sobie wymyśliła specjalny smar za 30zł tubka..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ