Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

Sakramento
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2020, 16:39
Imię: Szymon

Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: Sakramento » 22 maja 2020, 22:34

Cześć. . W zeszłym roku kupiłem kosę spalinowa firmy bass polska za około 500 zł . Kilka dni temu z racji tego że chciałem wyciąć chaszcze zauwazylem ze kosa się dziwnie zochowuje. Zapalam kose na pozycji Choke Off (na zdjęciu) po zapaleniu głowica się nie kręci (po dodaniu gazu również). Dodam że przednia cześć manetki którą się wciska jest po prostu luźna i mogę ją wepchnąć bardzo głęboko. Po przełączeniu Choke na ON kosa dostaje niesamowite turbo zaczyna chodzić bardzo głośno, bardzo się dymi a głowica kręci się w niewyobrażalnym tempie (bez dodawania gazu). Próbowałem kosić taką kosa co było niemożliwe bardzo się trzęsła nie mogłem jej utrzymać w rękach a głośność oscylowala w okolicach 150 db. Patrzałem również to środka, sprężyna sprzęgła jest cała. Próbowałem również manipulować śruba gaźnika nic to nie dało. Jeśli macie jakieś rady to proszę, w ostateczności oddam ją do serwisu. Dodam również że przy gaźniku "drut" od który prowadzi od manetki jest luźny (zdjęcie). Proszę używajcie prostego języka gdyż nie jestem jakoś bardzo zaawansowany w tych kwestiach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: wojtek1234321 » 22 maja 2020, 22:49

Na tym pierwszy zdjęciu masz przecież wypiętą linkę gazu od przepustnicy...
Druga sprawa to wykręć tą śrubkę (czerwona strzałka), bo przecież tak jak jest to przepustnica jest otwarta tak, jak na maksymalnym gazie...
Następnie zapnij linkę od "gazu" to i "cyngiel przyspieszenia zacznie działać. Potem będzie też konieczna regulacja, aby obroty były właściwe,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sakramento
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2020, 16:39
Imię: Szymon

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: Sakramento » 22 maja 2020, 23:00

Tak jak pisałem jestem dość zielony w tych sprawach więc teoretycznie błacha rzecz jest dla mnie niewiadoma, jutro spróbuję twojego sposobu. Ps: Kompletnie wyjąć tą śrubkę?

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: wojtek1234321 » 22 maja 2020, 23:11

Nie kompletnie!!! Wykręć na tyle aby obroty zrobiły się mniejsze. Śruba ta służy do regulacji przepustnicy. W tej chwili masz ją wkręconą tak jak byś cały czas trzymał kosę na całym gazie, dlatego wypięła się linka i nie działa ci "przycisk"/manetka od gazu... Jak będziesz wykręcał to będziesz widział jak się cofa i będziesz mógł wpiąć linkę, zacznie też działać manetka gazu... Rób wszystko ostrożnie i myśl, obserwuj co robisz, co się dzieje to może się "połapiesz"...
Ja tylko jestem ciekawy kto tam "grzebał" i tak wkręcił na maxa tą śrubkę? Ty to zrobiłeś, no bo kto inny?
Nie ma takiej możliwości aby sama się tak wkręciła skory w zeszłym roku pracowała normalnie. Może krasnoludki to zrobiły?
Ma to być mniej więcej tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sakramento
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2020, 16:39
Imię: Szymon

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: Sakramento » 23 maja 2020, 9:11

Dziękuję. Po regulacji wszystko działa jak należy.

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: wojtek1234321 » 23 maja 2020, 11:13

Ciekawi mnie jeszcze jedno.
Kto tak wkręcił tą śrubę do oporu? Przyznaj się to ty?
Sama na pewno się nie wkręciła. A i przy zakupie też na pewno tak nie była wkręcona...
Ty "przeprowadzałeś regulację"?

Sakramento
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2020, 16:39
Imię: Szymon

Re: Głowica kosy kręci się bez dodawania gazu, manetka nie działa.

Post autor: Sakramento » 23 maja 2020, 11:44

Być może :D

ODPOWIEDZ