Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Wszystko związane z kosami i podkaszarkami , planujesz zakup, szukasz pomocy technicznej

Moderator: Moderatorzy

pawalek
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, 17:31
Imię: Paweł

Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: pawalek » 14 sie 2019, 19:05

Witam

Właśnie ukończyłem składanie kosy Ursus (dwa dni z życia uff...) Teraz pora na docieranie. Kolega szwagra który robił w ZGKIM, doradził że profesjonaliści docierają metodą węglika spiekanego, inaczej niż w instrukcji procedura przewiduje:

Wlanie do baku 0,1 litra benzyny i pięćdziesiątki oleju 2T, odpaleniu kosy i wkreceniu obrotów na maksimum, kosa będzie dymic, wytwoży się sadza czyli te wegliki - paliwo należy wypalić do końca.

Drugi etap przewiduje wypalenie 0,1 litra czystej benzyny ale na wolnych obrotach, kosa się słabiej chłodzi na wolnych obrotach i się grzeje a powstałe wegliki ulegają spieczeniu.

Podobno tak docierają profesjonaliści.

Sluszeliscie o takiej metodzie?
wybrać ją czy klasyczną jak w instrukcji.

Z góry dzięki za porady.

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: pfp76 » 15 sie 2019, 3:23

-aż tak cię wkurzyła ta kosa?

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: retronix » 15 sie 2019, 7:08

Tak jak profesjonaliści kosza bez osłon glowicy zylkowej i męczą kosy na długich żyłkach

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: wojtek1234321 » 15 sie 2019, 8:31

pawalek pisze:
14 sie 2019, 19:05
...Kolega szwagra który robił w ZGKIM, doradził że profesjonaliści docierają metodą węglika spiekanego...

...kosa się słabiej chłodzi na wolnych obrotach i się grzeje a powstałe wegliki ulegają spieczeniu...
Może najpierw poczytaj co to są węgliki spiekane.
Tak na krótko:
"Węglik spiekany, żargonowo widia – materiał narzędziowy uzyskany metodami metalurgii proszkowej z węglików metali, na przykład wolframu, tytanu, rzadziej tantalu, niobu, cyrkonu lub chromu."
Skrócony opis wytwarzania:
"sposób wytwarzania węglików spiekanych, polegający na zagęszczaniu proszku przez
prasowanie z jednoczesnym nadaniem kształtu i spiekaniu kształtek w temperaturze powyżej
1000°C, znamienny tym, że wstępnie sprasowane na zimno kształtki poddaje się obróbce
cieplno-chemicznej w atmosferze dyfuzyjnej w temperaturze 520 - 1150°C w czasie 0,5 - 12 h,
a następnie izostatycznemu prasowaniu na gorąco w temp. 950 - 1700°C w czasie 0,5 - 5 godz.,
przy ciśnieniu 5 - 500 MPa."
I raczej nie wytworzysz go z nagaru po spalonym oleju i z opiłków "zacierającego" się silnika...

Marek

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Marek » 15 sie 2019, 9:11

FB_IMG_1565853122082.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: ralfs269 » 15 sie 2019, 11:07

Może Coś w tym jest jeśli chodzi o Ursusa to może i coś w tym jest. W tamtym roku sąsiad kupił kosiarkę tej firmy. Raz skosił trawę przez godzinę. Po tygodniu ponownie i za 3 razem coś padło. Diagnoza: zatarty silnik. Reklamacja nie uznana więc może Ursus ma inne wymagania.

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Sebastian_M26 » 15 sie 2019, 13:37

Olej syntetyczny a nie cuda wianki wyprawiać

Marek

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Marek » 15 sie 2019, 13:53

Tylko że to sprzęt amatorski kto to widział godzinę katować taki sprzęt.
Mam podkaszarkę Texas od 2008 roku wiadomo że to chińczyk w instrukcji nie ma słowa o docieraniu a mieszankę stosować 1:50.I ciągle jest na chodzie na czerwonym stihl.
Jak ktoś katuje kosę na najwyższych obrotach przez godzinę to nic dziwnego że się coś popsuje.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Kamilos » 15 sie 2019, 14:58

Nie katuje się kosy trzymając na wysokich obrotach, katuje się kosę strzelając manetką. Jak kosa chodzi na max obrotach to jest to najlepsze co można dla niej zrobić, ponieważ ma wtedy optymalne chłodzenie.. W instrukcjach nie ma mowy o docieraniu, ale każdy wie, że nowy silnik przez pierwsze godziny pracy się układa, ja docierając kosy, robię na początku częstsze przerwy w pracy i unikam koszenia wielkich chaszczy , a mieszankę zawsze należy stosować tak jak podają w instrukcji.
pawalek pisze:
14 sie 2019, 19:05
Witam

Właśnie ukończyłem składanie kosy Ursus (dwa dni z życia uff...) Teraz pora na docieranie. Kolega szwagra który robił w ZGKIM, doradził że profesjonaliści docierają metodą węglika spiekanego, inaczej niż w instrukcji procedura przewiduje:

Wlanie do baku 0,1 litra benzyny i pięćdziesiątki oleju 2T, odpaleniu kosy i wkreceniu obrotów na maksimum, kosa będzie dymic, wytwoży się sadza czyli te wegliki - paliwo należy wypalić do końca.

Drugi etap przewiduje wypalenie 0,1 litra czystej benzyny ale na wolnych obrotach, kosa się słabiej chłodzi na wolnych obrotach i się grzeje a powstałe wegliki ulegają spieczeniu.

Podobno tak docierają profesjonaliści.

Sluszeliscie o takiej metodzie?
wybrać ją czy klasyczną jak w instrukcji.

Z góry dzięki za porady.
Jedno co mogę ci radzić kolego to nie słuchaj szwagra czy tam kolegi szwagra, jeśli nie chcesz tej kosy wyrzucić na śmietnik, po to masz instrukcję obsługi by się trzymać zaleceń producenta, bo naprawdę większej głupoty nie słyszałem chyba jak "docieranie kosy węglikiem spiekanym"
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Kamilos » 15 sie 2019, 15:01

ralfs269 pisze:
15 sie 2019, 11:07
Może Coś w tym jest jeśli chodzi o Ursusa to może i coś w tym jest. W tamtym roku sąsiad kupił kosiarkę tej firmy. Raz skosił trawę przez godzinę. Po tygodniu ponownie i za 3 razem coś padło. Diagnoza: zatarty silnik. Reklamacja nie uznana więc może Ursus ma inne wymagania.
Jaki to jest Ursus ? To jest zwykły NAC w przebraniu Ursusa, beznadziejny tani chińczyk więc nie dziwie się, że się psują.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: Troku » 15 sie 2019, 21:16

Nie wiem kto wpadł na pomysł docierania 2T spalonym olejem czyli nagarem to nie wiem ale jest chyba niespełna rozumu by takie treści upubliczniać. Tak się nie robi i nie próbujcie czasem tej metody czytelnicy, to istne zarzynanie silnika.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: jerzyk » 16 sie 2019, 9:11

A ja tam nie widze przeciwwskazań jak chce dać zarobić serwisowi to dlaczego człowiekowi zabraniać ;) .
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

pawalek
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, 17:31
Imię: Paweł

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: pawalek » 16 sie 2019, 15:01

Dzięki za odpowiedzi, jutro dotrę tak jak w instrukcji bez tych weglikow. Martwi mnie to że kupiłem polską kose za prawie 9 stowek a okazuje się że to tani chińczyk.

Pozdrawiam wszystkich mam nadzieję że trochę ją popracuję.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Kosa Ursus docieranie weglikiem spiekanym

Post autor: ralfs269 » 19 sie 2019, 14:39

Mnóstwo jest takich firm ze udają ze maja Polskie produkty. Wiele lat temu nabrałem się ze firma Bass Polska to ma Polskie produkty. Od tamtej pory czytam zanim coś kupie

ODPOWIEDZ