Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

waple
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:21

Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: waple » 10 maja 2019, 18:56

Hej,
Do tej pory posiadałem kosiarkę P4553CM Electrolux, wychodzi, że jest to Partner z silnikiem B&S.
W poprzednim sezonie odmówiła posłuszeństwa, gaśnie podczas pracy, widać że się zapowietrza.
Kosiarka była świetna, kawał krowy, ale pracowała zawsze bez problemu, konstrukcja stalowa czy aluminiowa, jednym słowem super by było mieć taką samą :D
Z tego względu Rodzice rozglądają się za nową kosiarką spalinową, a ja staram Im pomóc. Oczywiście patrząc na mnogość firm począwszy od NAC, a skończywszy na Riwallu nie mam totalnie zielonego pojęcia co należy kupić i czym się teraz kierować.

Trawy mamy dość sporo, będzie z 1500m^2, do tego z drzewkami czyli pare prostych się zrobi ale jest bardzo dużo kółek wokół drzew i krzewów oraz kamyków także kosić jest co i nie najprościej :D

Zdaje sobie sprawę, że omawiany budżet jest bardzo niski i na pewno nie uda się kupić tak dobrej kosiarki jaka była do tej pory, ale coś kupić trzeba bo niedługo nie będzie podwórka widać.
Z tego względu chciałem Was poprosić o pomoc co można w tej cenie spodziewać i czy kosiarka sobie poradzi bo jak pisałem pole robocze jest spore i dość często jest koszone.
Ta cena jest wstępna, jeśli macie odpowiednie argumenty i jesteście pewni że Rodzice nie będą zadowoleni z kosiarki za tysiaka względem obecnej która była dużo droższa to proszę o tym pisać.

Jedyne typy sensowne jakie mi wpadły to NAC I Riwall, widziałem kosiarki z B&S 450e, ale czuje że to zbyt mały silnik.
Naprawdę nie mam pojęcia a zależy mi na solidnej konstrukcji która wytrzyma podobny okres czasu, chodzi o satysfakcję Rodziców, a ja uważam że budżet jest zbyt niski, ale widocznie nie potrzebują nic lepszego.

Proszę o jakieś ciekawe typy, wrzucam w załącznik tabliczkę obecnej kosiarki, aby porównać je z ewentualnymi typami.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc, a na wszelkie pytania chętnie odpowiem.
B751E185-6B26-4793-946E-006E72AC9A36.jpeg
Pozdrawiam serdecznie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: Troku » 10 maja 2019, 19:55

Kupując kosiarkę to zawsze masz czy w twoim przypadku rodzice mają dylemat bo kasę trzeba wydać, marketowe nac czy inne rival bym sobie jednak odpuścił i podjechał do lokalnego dealera i kupił kosiarkę byle by nie była z briggsem bo to same problemy, Pozornie tylko odszczędzone są pieniądze bo potem przy serwisach oddasz z nawiązką kasę. Serwisuję wszystkie marki i jednak Oleo-Mac naj mniej problemu użytkownikom przysparza. Model GV53TK to jest dobry model kosiarki dla twoich rodziców.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

waple
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:21

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: waple » 10 maja 2019, 20:12

Dziękuje za odpowiedź,
Właśnie czytałem ostatnio sporo na temat, że nowe Briggsy się nie nadają i sprawiają sporo problemów.
Czytałem o Oleo i wydały mi sie porządne, jeszcze coś czytałem o silniku Loncin że z tych tańszych daje radę.

Czy jest coś jeszcze w niższej cenie wartego uwagi ? Mamy niedaleko serwis i sklep Husqvarny, oni chyba mają w handlu jakiś inny model czy markę kosiarek i sprzętu, zapomniałem jaki ale może też jest coś ciekawego? Pytam bo Oleo sporo kosztuje, a ciekaw jestem czy coś sensownego bliżej max kwoty się znajdzie markowego. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: Troku » 10 maja 2019, 20:17

Nic ciekawego w kwocie do tysiaka nie znajdziesz.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

waple
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:21

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: waple » 12 maja 2019, 11:22

Rozumiem, jednak cena 1600zł za kosiarkę po omówieniu tematu raczej odpada. Ciężko będzie Rodziców przekonać, bo poprzedni Partner kosztował lekko ponad 1000zł, także kwota totalnie max to 1000-1200zł, czyli podobnie do poprzedniej.
Nadmienię dodatkowo, że nie jest potrzebne ani napęd, ani wyrzut boczny, ani żadne bajery, normalnie koszenie wyłącznie na kosz, używamy kosza, żeby potem nie grabić i żeby trawa nie leżała. Także kosiarka jedyne co musi robić to kosić do kosza, nie mieć napędu, aby była taka jak poprzednia. Te wygody i bajery nie są potrzebne, a może wpłyną na cenę i uda się ją zmniejszyć do kwoty maksymalnej.

Z tego względu wszedłem na Oleo Mac i wziąłem najdroższą kosiarkę bez napędu, którą jest :

https://www.oleomac.pl/pl-pl/produkty/g ... lus-14526/

A z Husqvarny taką:
http://tomex-ogrody.pl/kosiarki/83-husq ... 0-bs-.html

Przed chwilą widziałem reklamę Allegro i za 1200 polecali tą kosiarkę
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spal ... 7897361802


Z czego Oleo ma "większy" silnik i szersze pole koszenia, co by oszczędziło więcej latać po podwórku. Poza tym spełnia wszystkie oczekiwania, które spełniała obecna. Co możesz, możecie o tych modelach powiedzieć? Wiem, że to B&S, no ale innego nie ma do wyboru.
Jedynie Alko jest na Loncin a czytałem że to sensowny silnik i o tej marce też czytałem że polecana. Ponoć to produkcja Austria więc może nie jest taka zła ?
Ich cena to granice 1200zł, także spełnia maksymalne widełki. Musimy coś wykombinować do tej kwoty, normalna kosiara z wyrzutem do kosza bez bajerów :)
Ze względu na pole koszenia i ogólne parametry byłbym za Alko lub ostatecznie Oleo bo Husqvsrna ma raczej za małe pole robocze ale podałem dla kontrastu.

Czekam, i dzięki za dotychczasową pomoc :)

Remir
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 13 mar 2017, 19:13
Imię: Młody

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: Remir » 15 maja 2019, 22:01

Bierz Olka nie zawiedziesz się ;)

rafalmm
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2019, 17:01
Imię: Rafał
Lokalizacja: Kraków

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: rafalmm » 16 maja 2019, 0:03

Możesz rzucić okiem na Word GRL 530s hw z silnikiem Loncina.
Solo by Alko T16-95.6 hd v2
Husqvarna LC 348V
Oleo Mac BCH 250

waple
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:21

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: waple » 19 maja 2019, 11:34

Bardzo fajny ten World. Mam jeszcze pytanie odnośnie napędu.
Czy napęd można wyłączyć w razie czego? Chodzi o to że jak się cofa skoro napęd pcha do przodu? Są jakieś biegi? Chodzi też o to że jest sporo drzewek które trzeba objechać albo wjechać i wycofać bo nie ma miejsca i niepokoje się czy kosiarka z napędem da sobie z tym radę i będzie się schodzić z cofaniem czy jazdą do przodu😁
Dzięki za pomoc 😉

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: Tornado » 19 maja 2019, 13:26

Dawno temu kupiłem kosiarkę World... sprawowała się dobrze.., metalowa obudowa, silnik B&S ze starych czasów.., napęd działał dobrze.. Problem się pojawił, kiedy nawaliła linka gazu... Jak się okazało nie do zdobycia... Dorobiłem więc na zamówienie... Za pół roku nawaliła linka napędu.. również nie do zdobycia... Zatem upewnij się jak to teraz wygląda ..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

wesolymaniek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2019, 23:41
Imię: Mariusz

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: wesolymaniek » 19 maja 2019, 17:35

Dołącze się do tematu bo też szukam kosiarki spal na ogród i działkę rekreacyjną ale nie chce wydawać dużych pieniędzy ale tak max 1200-1300 .szer może być 46 cm a silnik z jaką mocą? Lepiej mniejszy a lepsza reszta znaczy marka czy mocniejszy np 196 ale tańsza firma
???? Napiszcie coś plissss

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: Uli » 19 maja 2019, 18:33

waple pisze:
19 maja 2019, 11:34
Bardzo fajny ten World. Mam jeszcze pytanie odnośnie napędu.
Czy napęd można wyłączyć w razie czego? Chodzi o to że jak się cofa skoro napęd pcha do przodu? Są jakieś biegi? Chodzi też o to że jest sporo drzewek które trzeba objechać albo wjechać i wycofać bo nie ma miejsca i niepokoje się czy kosiarka z napędem da sobie z tym radę i będzie się schodzić z cofaniem czy jazdą do przodu😁
Dzięki za pomoc 😉
Jeżeli masz dużo nasadzeń to warto pomyśleć o kosiarce 360°...trzykołowa albo cztero, z blokowanymi kołami.
Napęd działa tylko wdedy jak go załączysz a tak to możesz cofać, pchać.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

waple
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:21

Re: Kosiarka spalinowa za 800-1000zł

Post autor: waple » 20 maja 2019, 18:47

Tornado pisze:
19 maja 2019, 13:26
Dawno temu kupiłem kosiarkę World... sprawowała się dobrze.., metalowa obudowa, silnik B&S ze starych czasów.., napęd działał dobrze.. Problem się pojawił, kiedy nawaliła linka gazu... Jak się okazało nie do zdobycia... Dorobiłem więc na zamówienie... Za pół roku nawaliła linka napędu.. również nie do zdobycia... Zatem upewnij się jak to teraz wygląda ..
No właśnie, ale teraz on siedzi z Loncinem to może naprawili pare rzeczy i problemy nie występują a po opiniach nawet dobrze się to sprawdza.
Jeszcze jest ta AlKo , a Oleo mocno myśle tylko kwestia czy warta dopłaty 😁
Jak macie jakieś typy czy podpowiedzi to dajcie znać i w końcu wybierzemy kosiarkę bo robi się dżungla na podwórku 😂

ODPOWIEDZ