Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Dział kosiarek spalinowych elektrycznych, pomoc w wyborze problemy z kosiarkami

Moderator: Moderatorzy

Maciey
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:16
Imię: Maciej

Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Maciey » 22 kwie 2019, 17:11

Szanowni Użytkownicy,

Przed Świętami, po 9 latach użytkowania z wielkim bólem serca rozstałem się ze swoją dotychczasową kosiarką...
Przez ostatni rok nasz związek często był wystawiany na próbę z uwagi na częstą odmowę współpracy ze strony poczciwej maszyny. Podjąłem decyzję o zakupie nowego sprzętu... No i tu pojawił się problem, bo sprzętu jest dużo i ciężko się połapać we wszystkich modelach. Liczę więc na Was Panowie Fachowcy i Panowie Pasjonaci - w trawnikowych bojach zaprawieni.
Na pewno nowy model musi posiadać napęd, wytrzymałą obudowę i niezły silnik. Teren do koszenia - trawnik przydomowy, ok. 20 arów z lekkim spadkiem, raczej przyjemny do koszenia (bez kamieni, korzeni, itp). Przewidziany budżet - 2000 pln. Oleo-Mac, AL-KO, Faworyt, German, Inny???
HELP!!! :roll:

tiro
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:50
Imię: Zbigniew

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: tiro » 22 kwie 2019, 18:46

witam w tamtym roku szwagier zakupił od Troka z forum oleo-mac GV 53 tk allroad koszenia ma sporo w tym roku już 6 godzin kosił tylko tanken benzynę i ogień na tłoki jest bardzo zadowolony bierz i nawet się nie zastanawiaj i jeszcze kasy zostanie na grillowanie majowe i OPICIE.

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: arti » 22 kwie 2019, 19:23

Posiadam kosiarke oleo mac gv53tk od 2015 roku i pracuje u mnie głównie na usługach w dniu dzisiejszym ma przepracowane 320 godzin bo wszystko sobie zapisuje. Z czystym sumieniem mogę ją polecić tym bardziej że nadal jest w bardzo dobrej kondycji. Mam jeszcze kosiarke Active 5850 ale to ponad dwa razy większa cena. Po nie całym roku ma 90 godzin pracy.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Troku » 22 kwie 2019, 21:47

Kosiarka GV53TK Alroad 4 nie potrzebuje rekomendacji, same opinie zadowolonych użytkowników mówią same za siebie. To dobry wybór.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Alex2002
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 21 gru 2018, 18:29
Imię: Aleksy

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Alex2002 » 23 kwie 2019, 0:02

Ja polecam hondę hrs 536c. Swoją posiadam już 11 lat pracuje już 10 sezonów na 50arach.
Kosiarka naprawdę przez tyle lat mnie nie zawiodła, jedyne co wymieniłem to 2 razy nóż i filtr powietrza i raz pasek od napędu oraz olej co rok. Kosiarka kosztuje 2500zł, ma silnik gcv160 który daje sobie radę
Jest niezawodny i będzie pracował jeszcze napewno parę lat, kosiarka może mulczować albo wyrzucać na bok, jest bardzo prosta w budowie, jest lekka, polecam ją gorąco, jedyny jej minus to podatny na korozje deck ale dbanie o jego czystość i konserwacja rozwiązuje ten problem. Jeżeli będziesz o nią dbał to myślę że powinna ci przepracować 15-20 lat bez awarii bo mi pracuje już 10

Maciey
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:16
Imię: Maciej

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Maciey » 05 maja 2019, 9:30

Panowie,
Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!
Polecany przez Was GV53TK został przeze mnie zakupiony i już zmierzył się z zarośniętą działką. Z pięciogodzinnej potyczki wyszedł zwycięsko :D
Mało pali, lekko odpala, przyjemnie się prowadzi... Koszenie znów stało się przyjemnością :)

Pozdrawiam,
Maciey
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

filemon

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: filemon » 05 maja 2019, 17:44

Troku pisze:
22 kwie 2019, 21:47
Kosiarka GV53TK Alroad 4 nie potrzebuje rekomendacji, same opinie zadowolonych użytkowników mówią same za siebie. To dobry wybór.
Wcześniej kolega z forum poinformował, że szwagier zakupił od Troka taką kosiarkę.
Jeżeli to nie jest reklama to ja jestem Chińczyk.
TROKU zrób coś z tym.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Tornado » 05 maja 2019, 17:53

Kolego jesteś kilka dni z "haczykiem" po rejestracji na forum. Masz prawo do własnej oceny, ale nie oczekuj korekty wpisów innych , bo Ci się nie podobają... Masz problem zgłoś to na pw do Administratora.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

tiro
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: 01 cze 2016, 21:50
Imię: Zbigniew

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: tiro » 05 maja 2019, 19:36

Filemon to nie jest reklama jak piszesz a jeśli chodzi o szczegóły to ci napisze że tą kosiarkę oleo-mac gv53tk od Troka zakupił 230 zł taniej razem z przesyłką niż u nas na miejscu,więc nie bardzo wiem co cię tak uraziło sprzedaż w sklepie nie idzie czy co.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Troku » 05 maja 2019, 20:39

Maciey pisze:
05 maja 2019, 9:30
Panowie,
Serdecznie dziękuję za wszelką pomoc!
Polecany przez Was GV53TK został przeze mnie zakupiony i już zmierzył się z zarośniętą działką. Z pięciogodzinnej potyczki wyszedł zwycięsko :D
Mało pali, lekko odpala, przyjemnie się prowadzi... Koszenie znów stało się przyjemnością :)

Pozdrawiam,
Maciey
Potestuj ją jeszcze i daj znać później czy tylko reklamujemy czy faktycznie ta kosiarka jest warta naszych słów, opinii i poleceń.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

11radekw
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 kwie 2019, 18:26
Imię: Radek

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: 11radekw » 05 maja 2019, 20:54

To może z innej beczki, polecany model przez wszystkich użytkowników to model:
Gv53tk allroad4

Ja z kolei potrzebuję kosiarki o mniejszym nożu oraz nie chcę wyrzutu bocznego. Czy możecie polecić mi taką maszynę, która będzie tak dobra jak powyższy model?

maskun
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2019, 12:03
Imię: Marcin

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: maskun » 07 maja 2019, 14:29

Dzień dobry.
Przyłącze się do tematu gdyż musiałbym założyć z takim samym tytułem.
Czytam forum od jakiegoś czasu gdyż zamierzam zakupić kosiarkę i nie do końca wiedziałem jaką. Elektryczna czy spalinowa.
Działka (sama trawa) ok. 600m2 Postanowiłem że spalinówka.
Szukam kosiarek polecanych tutaj głównie z silnikami Loncin i w związku że mam dość mały teren i idealnie płaską działkę zastanawiam się czy jest sens brać napęd ? docelowo na działce będą "wyspy" z roślinami i czy manewrowanie kosiarą z napędem ma sens czy lepsza lżejsza na pych.

ps. co to za wynalazek STANLEY SLM-139-460 SP oraz STANLEY SLM-139-460 ?? obie mają ten sam silnik Loncin a ta pierwsza z napędem 1100zł a druga bez napędu 900zł. Firma Stanley znana ale czy warto kosiarkę kupować ? Weibang lub Oleo-Mac droższe ale czy lepsze?

Witekgo
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2019, 15:09
Imię: Witold

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Witekgo » 15 maja 2019, 14:07

Witam Panowie chciałbym zakupić kosiarkę z napędem do około 1700zl. Mam do koszenia około 450m2. Czytam i wiem że polecana najbardziej jest GV53TK lecz uważam ze mi taka duża maszyna jest niepotrzebna. Byłem w lokalnym sklepie i wypatrzyłem takie oto kosiarki:
1. https://m.ceneo.pl/50445096
2. https://m.ceneo.pl/16598922
Moje pytania czym one się różnią? Pan w sklepie powiedział że ta druga ma ocynk, mocniejszy silnik i wyrzut boczny. Czy tylko tym? I najważniejsze czy warto dopłacać 300zl do tej droższej kosiarki czy tańsza w zupełności wystarczy? Mam jeszcze sklep alko w okolicy czy jest coś godnego uwagi z tej firmy i w tym przedziale cenowym? Bardzo proszę o pomoc z góry dziekuje

Remir
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 13 mar 2017, 19:13
Imię: Młody

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Remir » 15 maja 2019, 22:06


elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: elkrecik » 16 maja 2019, 11:56

Witam, miałem podobny dylemat ale przy kosiarce 53 cm, te same modele które pokazałeś ale szersze. Wybrałem droższy ze względu na większy kosz oraz lepsze jego wykonanie. W modelu tańszym mocowanie / uchwyty plastikowe kosza do zaczepiania na poprzeczce były jakieś tandetne. Poza tym spasowanie też było słabe...

Witekgo
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2019, 15:09
Imię: Witold

Re: Zakup Kosiarki - Prośba o Pomoc

Post autor: Witekgo » 17 maja 2019, 19:36

Panowie a co powiecie o tej kosiarce warto:
Stihl RM 448 TX
Czy plastikowa obudowa to jest dobry pomysł i czy silnik w tej kosiarce jest dobry? Proszę o podpowiedz

ODPOWIEDZ