Jaki zestaw ?

W tym dziale poruszamy tematy związane z tematyką amatorskiego pasma obywatelskiego

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 15 gru 2018, 10:26

Skoro Troku założył ten dział , to skorzystam z okazji.. Otóż od wielu lat przymierzam się do zakupu radia do swego auta. Jednak jak do tej pory wszystko pozostaje w sferze chęci bez realizacji ;) Może wreszcie to sfinalizuję.. Kłopot polega jednak na tym, że nie wiem za bardzo jaki zestaw kupić. Chciałbym, aby przede wszystkim jakość odbioru była dobra. Wiem, że to ogólne stwierdzenie, ale przyjmijmy, że na odległość ok. 10 km. będzie można swobodnie się dogadać, bez słuchania trzasków itp. Oczywiście w mieście może to być mniej z wiadomych przyczyn. Chciałbym radio o małych gabarytach z ładnym wyglądem, no i antena... , oczywiście z dobrymi parametrami, ale nie jakiś bosak strażacki :lol: Co do ceny , to jak zwykle przy zakupach ... :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

majzel
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lis 2018, 17:42
Imię: Staszek
Lokalizacja: Trzetrzewina

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: majzel » 15 gru 2018, 12:41

Ja mogę Ci polecić radio President Herry 3 i Johnny 3. Radia proste bez miliona przycisków których połowa jest niepotrzebna jak w innych radiach czy 200 świecących i mrugających diod albo przełączników 3w1 poprostu klasyka. Harry o tyle lepszy że ma dodatkowo przy gruszce zmianę kanałów. Stare radio Midland Alan też było dobre ale to już retro, kiedyś benzyna 78 oktan była dobra a teraz shell Vpower 98 nieraz wymięka. Co do anteny to Sirion Turbo 800 Ci polecam. Antenka niewielkich wymiarów a wymiata nieźle. Ogólnie to smieszy mnie osobówka, suv czy jakiś van z batem na 2m+ jakby zależało mu na odbitej fali od jonosfery i sianie na 1000km ale to nie przy takich vatach he,he :lol: Najlepiej jakbyś miał serwis CB w okolicy, podjeżdżasz, chlopaki w pieniądzach zakupu montują, dostroją SWRem choc niby teraz radia i anteny same się dostrajają ale co SWR to SWR, w końcu to ma być radio na miśki, radary, korki, objazdy a nie jakiś szumofon z biedronki. I na koniec jakiś głośniczek zewnętrzny żeby odbiór czysty i wyraźny był i w drogę... Ale kolega Troku jak pisał już ladnych parę lat radiowcem jest to może coś innego Ci poleci... Hej"

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 15 gru 2018, 19:44

Dzięki za podpowiedź, właśnie kiedyś przymierzałem się właśnie do President-a ;) Może Troku jeszcze coś podpowie..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

staszek1979
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 03 paź 2018, 13:01
Imię: Staszek

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: staszek1979 » 15 gru 2018, 20:13

Ja radio to polecam Radio CB ALAN MIDLAND CB AM M-20 a przerabiałem trochę tego i powiem że lepsze sto razy od tego President co kolega wymienił.i od innych też mało szumu i brak zakłuceń radio ok

KrystianS
Stały bywalec
Posty: 305
Rejestracja: 29 wrz 2017, 13:57
Imię: Krystian

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: KrystianS » 16 gru 2018, 8:01

Czym droższe tym przeważnie lepsze.
Dolpima PS 180, Dolpima PS 280.
Husqvarna 372 XP, Husqvarna 346 XP, Husqvarna 51, Husqvarna 232 R, Husqvarna R 216 T AWD
Stihl MS 260, Stihl HS 45, Stihl SR 200, Stihl RE 163 Plus.
Hortmasz BK 55, Stihl FS 350.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 17 gru 2018, 16:51

Co do podstawowego radyjka dla mobila polecam President Henry a dla bardziej wymagającego President Jimmy lub President Harry III, świetne radia do auta, w miarę małe a osiągi zadowalające. Anteny to Persident SUPER CAROLINA 1/4 fali i długość 85 cm, President Washington 1/2 fali i podobna długość, no i President Georgia 1/2 fali i długość niecałe 40cm ale nie polecam.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Granda
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 01 gru 2018, 3:13
Imię: Radek

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Granda » 17 gru 2018, 17:51

Ja u siebie mam president johny II i sirio ml 145. Jestem bardzo zadowolony, zasięg, odbiór i nadawanie w bardzo dobrej jakości. Nieużywam ASC ale ponoć modele II seri miały jakiś problem z tym udogodnieniem. Jak nie chce Ci się kręcić potencjometrami to lepiej kup coś z seri III johny, harry, teddy. Co do anteny, najpopularniejsze są magnesowe, ważne jest żeby taka antena miała dobrą masę czyli folię aluminiową przyklejona do podstawy, oczywiście wszystkie połączenia lutowane muszą być sprawne.
Stihl MS 261 C-M
Sthil FS 311
Stihl RM 650 T

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 17 gru 2018, 18:01

President Johny II i Sirio ml 145 to najbardziej popularne zestawy do łączności, sprawdziłem je i są OK dla mobili. Osobiście pracuję na Alanie 87 wraz z anteną Lemm Turbo 2001.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 30 gru 2018, 15:14

Ja polecam również Presidenta, ale ze starszych modeli "Made in Philippines". Oczywiście ciężko dostać nie grzebane takie radyjko, ale jak się nie spieszy, to warto czekać.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 10:37

Od wczoraj odpaliłem wreszcie swój mizerny zestaw tj. Midland Allan 109 . Jaka jest antena, to nawet nie wiem hehehe . Byłem dzisiaj na dostrojeniu i gość powiedział, że może być. Porobił jakieś pomiary, wysunął około 2 cm "drut" od anteny w górę i ma niby być okey. Jak będzie to się okaże. Zapłaciłem za ten zabieg 25 zeta ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 11:11

Zapewne antena na magnesie. To powiem tylko, że takie strojenie to jest g. warte.
1. Będziesz montował/stawiał zawsze w tym samym miejscu ?
2. Otoczenie. Stań w miejscu gdzie masz przestrzeń, a stań gdzie masz bloki, a jeszcze stań przy murze bloku. Zobaczysz jak zachowuje się sygnał, zestrojenie.
Poza tym... 25 zł ? Hmm, Reflektometr (miernik) SWR to koszt ok 30-40zł i sam możesz wykonać strojenie anteny.

Jednak, antena na samochodzie i tak będzie "stroić się" różnie, więc ja bym aż tak bardzo nie przywiązywał uwagi.
A więc jeździj, używaj i tyle.
p.s. Dobrze mieć jednak dobre radio, to również duża różnica.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 11:37

Co do radia zgoda, na pewno porządny egzemplarz lepiej się sprawuje, ma stosowne filtry etc, itd. Jest to logiczne ..., natomiast:
ad. 1/ Tak, będzie zawsze w tym samym punkcie na dachu pojazdu. Nie przewiduję i chyba nikt tego nie robi, aby "skakać" z anteną jak skoczek w szachach po całej karoserii auta...
ad.2/Moja wiedza nie jest olbrzymia w tym zakresie, natomiast wystarczająca do tego, aby mieć świadomość co do propagacji fal i wpływu otoczenia np. infrastruktura, ukształtowanie terenu, warunki pogodowe etc. Mowa o tzw. paśmie obywatelskim...., a co najważniejsze odbiorniku/nadajniku mobilnym..., więc jest to oczywiste co do zmieniających się warunków..

Co do anteny..., mam rozumieć, że antena nie posiadająca podstawy magnesowej jest bardziej wydajna ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 11:44

Nie tyle wydajna, co lepiej się stroi, a to ze względu, że lepsza jest masa.
Ale jak już wcześniej pisałem, CB w samochodzie, to raczej info co sie dzieje te parę km przed Tobą, a nie dalekie odległości.
Więc nie ma co aż tak się tym przejmować. Działa ? działa, więc używać i się cieszyć z możliwości porozmawiania z innymi kierowcami.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 11:54

Piszesz, że lepiej się stroi.., gdyż jest lepsza masa, zatem hmmm, może masz rację..., nie zalecasz też strojenia anteny na magnesie gdyż, jak piszesz..
Toma pisze:
03 kwie 2019, 11:11
Zapewne antena na magnesie. To powiem tylko, że takie strojenie to jest g. warte.
Innymi słowy, wyrzuciłem dziś w tzw błoto 25 zeta ... Hmmm nie przekonuje mnie to, ale cóż.., nie musi..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 11:57

Nie, nie wyrzuciłeś dlatego że zestroiłeś. ZAWSZE warto sprawdzić zestaw, tym bardziej po jakimś czasie nieużywania.
Końcówkę łatwo spalić, więc w sumie dobrze zrobiłeś.
Jedynie co, to wolałbym kupić SWR niż dać komuś zestroić.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 12:17

Hmm.., to która teza jest prawdziwa???

1/
Toma pisze:
03 kwie 2019, 11:11
Zapewne antena na magnesie. To powiem tylko, że takie strojenie to jest g. warte.
2/
Toma pisze:
03 kwie 2019, 11:57
Nie, nie wyrzuciłeś dlatego że zestroiłeś. ZAWSZE warto sprawdzić zestaw, tym bardziej po jakimś czasie nieużywania.
Końcówkę łatwo spalić, więc w sumie dobrze zrobiłeś.
Mam nadzieję, że ta druga.., nasuwa mi się więc kolejne pytanie, jak często/w jakich przedziałach czasowych, należy takowe dostrojenie wykonać....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 12:40

Jedna i druga :) Ale nie przejmuj się, tylko jak już piszę po raz 3-ci .... działaj, gadaj.
P.S. Miśki Ciebie nie dopadną ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 12:44

Pytanie nadal otwarte..., jak często należy takie zestrojenie wykonać, aby cieszyć się tym..., działaniem i gadaniem ???
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 13:04

Bardziej sprawdzać niż stroić. Dobrze mieć wbudowany SWR w radyjku. Ja po zamontowaniu zestawu do autka,zawsze sprawdzam przed podróżą.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 13:16

No rozumiem, a że tak zapytam.., antenę masz na magnesie, czy jakoś inaczej zamontowaną...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 13:49

Magnes Andrzej, magnes. W sumie mam 2 anteny. President Alaska *albo Montana, już nie pamiętam:)+ osobno magnes, bardzo duży ( średnica 16 cm ), druga jak koledzy wyżej ML145 Sirio
Kiedyś miałem na stałe, ale to były lata 90-te.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 19:16

W/g oceny osoby dokonującej strojenia anteny, moja nie jest zła i nie jest jakaś super.. Ja się na tym nie znam, zrobiłem fotkę swojej anteny i wygląda ona tak:
IMG_3496.JPG
IMG_3497.JPG
dodam, że mierząc od podstawy ma ona 76 cm wysokości, no i tak jak na zdjęciach cewka w obudowie szklanej..
Co to jest warte w sensie jej funkcjonalności?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 19:30

Masz cewkę na dole i spiralkę powyżej, to też cewka :) Czyli antena jest skrócona 2-ma cewkami.
76 to mało, bardzo mało. Ale do pogadania wystarczy. Wszystko zależy jak chcesz słyszeć i jak chcesz być słyszalny.
Jak to też oznacza, jak daleko.
Zresztą, tą samą antenę byś umieścił na tzw "TIR"rze i już lepiej by się zachowywała.
Na jakość sygnału składa się wiele, ale to wiele czynników.

p.s. Jak chcesz to zadzwoń.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 03 kwie 2019, 23:19

Zestaw kolegi Tornado to podstawowy zestaw do łączności na kanałach obywatelskich, umożliwia łączność w pojazdach i jest wystarczający do krótkich łączności na drodze. Ja jestem zwolennikiem długiej anteny i mocnego radia ale to ja z racji tej że siedzę w CB od wielu lat lubię " słyszeć i mówić dalej". Dla normalnego użytkownika zasięg na poziomie do 10km jest w zupełności wystarczający.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 03 kwie 2019, 23:33

Troku pisze:
03 kwie 2019, 23:19
Ja jestem zwolennikiem długiej anteny i mocnego radia ale to ja z racji tej że siedzę w CB od wielu lat lubię " słyszeć i mówić dalej".
Mówić dalej na pewno, ale czy również słyszeć? Przecież jeśli twój "rozmówca" będzie miał np. słaby sygnał nadawczy to Twój zestaw tego nie poprawi..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 03 kwie 2019, 23:35

No nie jest w stanie ale ja się nastawiam na odbiór i słucham więc jak usłyszę info np. o korku czy wypadku od rozmówcy co ma kiepski zestaw to nie muszę z nim rozmawiać.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 04 kwie 2019, 9:52

Zestaw, który posiadam to prezent, więc nie ja wybierałem... Tak przeglądam OLX /uważam, że używka to chyba dobre rozwiązanie/ i widzę, że wybór jest duży i nie za wielkie pieniądze. Tak patrzę np. za radyjkiem president johny II gdzie np antena gratis sirio mn-145
https://www.olx.pl/oferta/cb-radio-pres ... 1d78c4f4a7
Gdybyście mieli porównać ten mój zestaw z tym z oferty w skali 1 do 10 , to jaka byłaby Wasza ocena ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Toma » 04 kwie 2019, 10:17

Hmm, Andrzej, ciężko ocenić, bo trzeba by było zobaczyć jak to działa.
O ile po starszych radyjkach wiem co można się spodziewać, to wszystko nowe to wielka niewiadoma.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 04 kwie 2019, 10:47

Szkoda, bo myślałem, że w ten sposób/oceny Waszej/ jakieś fajne radyjko wyciągnę z OLX, bo to moje, mimo że nie wiem jeszcze co potrafi to, jakieś z niskiej bardzo półki jest ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 04 kwie 2019, 21:23

Troku, a może Ty się wypowiesz odnośnie mego pytania?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

kleofas
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2017, 13:49

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: kleofas » 05 kwie 2019, 10:53

Dodam od siebie, że współczesne chińczyki są na coraz lepszym poziomie - ich wadą (cechą?) jest bezobsługowość - są na SMD i majsterkowicze starszej daty (jak ja) nie mają co tam robić; mam kilka takich gratów (wprawdzie na inne pasma, ale CB obejmują) i naprawdę nie można się przyczepić do jakości wykonania, modulacji, szerokości pasma. Niestety dla mnie, zamiast lutownicy kabel do kompa...
PS zaletą jet cena - z ali za śmieszne pieniądze

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 05 kwie 2019, 19:04

Tornado wybierz radyjko president johny II po tuningu http://www.konektor5000.pl/index.php?p9 ... ektor-lodz
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 05 kwie 2019, 19:56

Zastanawiam się nad President Taylor, a Barry ....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 08 kwie 2019, 20:48

No i w tym tygodniu dotrze do mnie zakup tj. President Taylor III , ciekawe, jak będzie działać... ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 12 kwie 2019, 14:08

Radyjko dotarło razem z anteną. Stan idealny... Zostało sprawdzone w serwisie i jest tzw igła, nie jest zmęczone, przegrzane itd. Zajrzano do środka, podłączono do urządzenia testowego, sprawdzono działanie w praktyce. Jest wszystko okey..Jedynie co, to nie było końcówki umożliwiającej zasilania z gniazda zapalniczki, lecz miały końcówki z jakichś blaszek na tzw wsuw... jest możliwość zmiany kanałów bezpośrednio w "gruszce" oraz po podaniu prądu nie trzeba ustawiać numeru kanału, gdyż pamięta ostatni ustawiony... Serwis podniósł moc wyjściową z 4 na 5,7 .
Podłączyłem je w autku i ..od razu widać różnicę w dźwięku, a zwłaszcza słyszalnych szumów. Antena to włoski produkt Sirio Sb..1000 ..
Jak na razie dużo powiedzieć nie mogę jak działa, poza likwidacją wkurzających szumów.
Za całość zapłaciłem 200 złotych, więc chyba, a raczej na pewno zakup udany. Zrobię zdjęcia , to pokażę jak całość wygląda...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

majzel
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lis 2018, 17:42
Imię: Staszek
Lokalizacja: Trzetrzewina

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: majzel » 12 kwie 2019, 15:21

No to teraz będziesz wymiatał. Z podniesioną mocą i tą antenką to już zasięg piwinien być niezły :D Teraz tylko próba w terenie i miłego użytkowania.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 12 kwie 2019, 16:22

Dzięki.., natomiast jaki będzie zasięg, czy też satysfakcja z użytkowania to napiszę za jakiś czas.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 12 kwie 2019, 18:35

Za namową kolegi Tornado zakupiłem sobie również President Taylor III za śmieszne pieniądze bo 150zł z anteną, jak odbiorę i sprawdzę jak działa u mnie w mobilku na antenie Lemm 2001 Turbo :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 13 kwie 2019, 17:41

Radyjko wygląda tak:
IMG_3499.JPG
w porównaniu do Alana 109:
IMG_3505.JPG
antena sirio z której będę korzystał:
IMG_3508.JPG
bo anten "dorobiłem" się aż tyle hehehe
IMG_3512.JPG
Radio w autku mam "wciśnięte" w przestrzeń pomiędzy podłokietnikiem, a fotelem pasażera. Dorobiłem też taki plastikowy uchwyt na gruszkę, który przymocowałem do budowy radia /do jego mocowania użyłem po prostu dłuższych śrubek, które wkręcam w oryginalne otwory obudowy/nie naruszyłem więc konstrukcji radia...
IMG_3515.JPG
No i dla lepszej słyszalności taki dodatkowy głośniczek..
IMG_3518.JPG
Jak się będzie mi z niego korzystało napiszę po ..jakimś czasie użytkowania....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 16 kwie 2019, 17:59

Troku pisze:
12 kwie 2019, 18:35
Za namową kolegi Tornado zakupiłem sobie również President Taylor III za śmieszne pieniądze bo 150zł z anteną, jak odbiorę i sprawdzę jak działa u mnie w mobilku na antenie Lemm 2001 Turbo :-)
I jak tam Troku nowy zakup działa? Pochwal się, to porównamy te radyjka ;) Miałeś zdjęcia wykonać...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 18 kwie 2019, 12:11

Troku sprawdziłem ten swój głośnik.. Jak się okazuje ma on jedynie oznaczenie KLS 150 i nie ma podanych żadnych innych informacji. Poszukałem w necie po symbolu KLS 150 i znalazłem identyczny jak mój..
https://centrumaudio.pl/akcesoria-cb/83 ... 2sEALw_wcB
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

majzel
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 04 lis 2018, 17:42
Imię: Staszek
Lokalizacja: Trzetrzewina

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: majzel » 18 kwie 2019, 14:27

IMG_20190413_184606.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 18 kwie 2019, 16:07

Właśnie taki :D :D
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 18 kwie 2019, 22:40

Znalazłem opis mojego głośnika http://radiocentrum.com.pl/produkt/alan ... otelefonu/

ma 3W nominalnej a 5W max mocy
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 23 kwie 2019, 18:34

Przykręciłem dzisiaj radio do boku tunelu oraz głośnik w nogach kierowcy
President Tylor III.jpg
Głośnik CB Alan.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Tornado » 14 maja 2019, 9:42

I jak tam kolego Troku sprawuje się radyjko? Obiecałeś relację, a tu cisza... A, tak przy okazji, jaka antena będzie najlepsza do tego naszego Taylor III ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Troku » 14 maja 2019, 21:40

Zrobiłem z radyjkiem prawie 3 tys, kilometrów i radio sprawuje się świetnie, ASC działa i tnie wszystkie szumy a radio jest przyjemne w odbiorze - ma bardziej basowy podsłuch i zdecydowanie mniej szumów. Warto było kupić tym bardziej że ja je kupiłem za śrubki :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Korsarz
Nowy użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2021, 18:58
Imię: Michał

Re: Jaki zestaw ?

Post autor: Korsarz » 02 lut 2022, 13:30

Ja mam Unidena 520xl z antena Hustlera-100, zamiennie na trasę używam sirio-145 ml, działa bardzo dobrze, choć to konstrukcja stara. Drugie to radio bliźniak Stabo 3003e z Sirio 1200, również nie narzekam. Nie jeżdżę zawodowo wiec do celów amatorskich wystarczy, zresztą trudne o lepsze w tej klasie.

ODPOWIEDZ