Jakość paliwa - wpływ na żywotność silnika

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Jakość paliwa - wpływ na żywotność silnika

Post autor: Tornado » 15 kwie 2019, 13:21

Z tego wątku
viewtopic.php?f=14&t=3025
wydzielono do odrębnej dyskusji...
jerzyk pisze:
15 kwie 2019, 10:09
jeszcze raz powtórzę silniki loncina są dobrymi silnikami i pracują dobrze długo i w miarę bezawaryjnie ich słabością jest zła jakość paliwa
jurek55k pisze:
15 kwie 2019, 13:12
Jurek ta jakość paliwa to totalna bzdura każdy tak mówi a nie ma o tym zielonego pojęcia.badałeś kiedyś paliwo robiłeś jakąś próbkę na zawarcie związków szkodliwych w paliwie,wiesz prowadzę cpn razem z bratem i coś o tym wiem każda dostawa paliwa jest badana teraz nie tak jak dawniej,co nalał 1/3 wody resztę benzyny,jeżeli twierdzisz że tak jest,opublikuj proszę wyniki badań z paliwa,jeśli nie to nie gadaj bzdur bo nawet nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz,ze mną już paru walczyło w sądzie że kupił paliwo i przez złą jakość paliwa jednemu zatarła się pilarka drugiemu skuter bo serwis tak orzekł,to jest zwykła śpiewka serwisów żeby nie brać odpowiedzialności za sprzęt,to śpiewka że złe paliwa. Nie mając tak naprawdę pojęcia o czym mówią,tak samo jak Ty,czekam na jakieś wyniki z badań paliwa że są złej jakości
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Jakość paliwa - wpływ na żywotność silnika

Post autor: jerzyk » 15 kwie 2019, 13:45

Mówiąc złe paliwo miałem na myśli paliwo które stoi w kosiarce ponad 6 miesięcy a później klient chce żeby zapaliła nie zapali z paliwa robi się bardzo gęsta żółta lub zielono żółta ciecz i wtedy gaźnik masz do czyszczenia więc wiem o czym mówię złe paliwo, i zła eksploatacja. Jakieś 10 lat do tyłu paliwo było bardziej trwałe niż jest dzisiaj, i po pół roku stania w maszynie można było spokojnie ją uruchomić, a dzisiaj się nie da.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

jurek55k
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 17 mar 2019, 11:20
Imię: Jurek

Re: Jakość paliwa - wpływ na żywotność silnika

Post autor: jurek55k » 15 kwie 2019, 14:17

Jerzyk to się zgodzę że trzymają jeszcze w bańce po płynie do spryskiwaczy a nagle płacz bo nie chodzi,bo szkoda na kanister za 30 zł. Każde paliwo jak postoi pół roku każde będzie złe czy to w Niemczech czy Polsce czy nie wiem gdzie,jest to etylina z której wytrącają się odpowiednie związki,jest zjawiskiem normalny chemicznym

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Jakość paliwa - wpływ na żywotność silnika

Post autor: jerzyk » 16 kwie 2019, 9:31

Bańka po płynie do spryskiwaczy jest małym złem gorsze są butelki po napojach typu Cola, zawierających cukier lub inne słodziki wtedy zaczyna się zabawa. Te resztki słodkości benzyna chętnie zabiera z plastikowych ścianek butelek i one bardzo ładnie osadzają się na dyszach rurkach emulsyjnych i innych elementach gaźnika, otwiersz gaźnik a pływak i inne elementy kleją ci się do rąk.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

ODPOWIEDZ