Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Moderator: Moderatorzy

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 10 sie 2018, 21:53

Witam,

jestem laikiem w tych sprawach i zdecydowanie potrzebuję pomocy z wyborem traktorka.

Obszar do koszenia to prawie 3000 metrów. Niewielka ilość drzewek i krzewów, za to jest mało płaskiego terenu. Na dodatek gdzie nie gdzie nachylenie sięga 10%. Koniecznie z koszem i opcją mulczowania trawy. Oprócz koszenia traktorek powinien mieć możliwość podłączenia przyczepki oraz opcjonalnie pługu. Dobrze by było gdyby był prosty w obsłudze.

Cena? Zależy od sprzętu. Jeśli traktorek będzie spełniał wszystkie wymagania to cena może być trochę wyższa.

Czekam na propozycję i opinię, może jakieś wskazówki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 14 sie 2018, 9:55

Zastanawia mnie czy brak jakiejkolwiek odpowiedzi jest spowodowany zbyt małą ilością informacji lub wymagań czy też nachyleniem?

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 14 sie 2018, 10:02

na nachylenie dziury i nierowny teren zakladasz po prostu opony terenowe do jakiegokolwiek traktorka.

moge CI polecic traktorki kosiarki cedrus z silnikami Loncil lub Briggs and Stratton. Do 15 tys zl znajdziesz cos sensownego o mocy powyzej 20 KM zeby moc podpiac przyczepke i plug i zeby taki traktorek dal sobie rade.
mozesz sprawdzic :
cedrus MJ102
cedrus UJ102
simplicity srd100

Simplicity w tej polce cenowej ma troszeczke mniej mocy ale jest to i tak w zupelnosci wystarczające, poza tym silnik Intek, w cedrusach Loncil, i skrzynia Hydrostatyczna Hydro Gear 610 a w cedrusach Hydrostatyczna Hydro Gear T2

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Toma » 14 sie 2018, 12:53

A ja powiem przewrotnie. Tak jak zalecają na wielu wielu forach tak i na tym, w pierwszej kolejności przeczytać to co zostało już napisane typu " Co kupić/Jaki ... kupić" . Dużo znajdziesz odpowiedzi, a potem już w szczegółach pewnie otrzymasz odpowiedzi . A jak nie za pierwszym razem, bo np dany traktorek będzie Ci odpowiadał wirtualnie, a okaże się jednak że to nie to, to może drugi, trzeci.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Tornado » 14 sie 2018, 12:56

Dokładnie tak jest jak pisze kolega Toma. Tematów z tego zakresu jest multum i to szeroko opisanych.... Pisanie w kółko o tym samym zaczyna już męczyć...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 14 sie 2018, 13:26

czyli standardowa odpowiedz administratora, nie pytaj sie

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Tornado » 14 sie 2018, 14:32

Kolego ogórek, umiesz czytać ze zrozumieniem ? Myślę, że Twój wpis jest chyba nie na miejscu..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ralfs269 » 14 sie 2018, 16:45

Proponuję wyszukać w swojej okolicy kilku sprzedawców i się do nich przejechać. Porozmawiać, przymierzyć się do kilku różnych i poczytać forum. Ja czytając forum byłem zdecydowany na Alko. Po wizycie u pierwszego sprzedawcy który również sprzedawał Alko już byłem gotow go kupić. Jednak wizyty u kolejnych sprzedawców i możliwość pojeżdżenia innymi traktorami dość szybko wyleczyła mnie z Alko. Najbardziej pasował mi Snapper, ewentualnie Cedrus. Ostatecznie kupiłem Simplicity, bliźniacza konstrukcje do Snappera tylko z wygodniejszym fotelem. Najlepiej pogadać też że sprzedawca u którego stoją różne marki. Mi facet pokazał różnice między Alko, Simplicity i Cedrusem bo miał je wszystkie na placu.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: retronix » 14 sie 2018, 21:46

Co było z Alko nie tak, napisz coś więcej.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ralfs269 » 14 sie 2018, 22:51

Jak dla mnie bardzo niewygodnie się siedziało. Jestem wysoki i musiałem się schylać żeby położyć ręce na kierownicy. Poza tym ten traktor nie ma ramy. W każdym to wszystko jakoś lepiej trzyma się kupy bo jest rama a w Alko to mam wrażenie że oszczędzali na czym się tylko da.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Tornado » 14 sie 2018, 23:03

Co do "wygody" odnosić się nie chcę, gdyż to indywidualne odczucie. Natomiast co do ramy, to jesteś kolego w błędzie. Alko posiada ramę, poza tym modele z tego roku maja ją dodatkowo wzmocnioną poprzez użycie tzw. grubszego ceownika.. Poza tym traktor waży 242 kg , mimo iż "karoseria" jest z plastiku...
Pozdrawiam
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: dbx » 15 sie 2018, 8:52

Może było tak, że facet, który "pokazał różnice między Alko, Simplicity i Cedrusem bo miał je wszystkie na placu" miał również w jednym palcu "obsługę" klienta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Tornado » 15 sie 2018, 9:38

Kolega ralfs269 wspomina o Snapperze, Simplicity, Cedrusie ..W/g mnie są to godne uwagi traktorki..., jednak każdy z nich jest droższy od ..Alko , a co za tym idzie na każdym z nich sprzedający ma większy zysk. Może moja teoria jest błędna, ale taka myśl mnie naszła...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: dbx » 15 sie 2018, 10:18

Są droższe, to fakt, cena musi z czegoś wynikać, choć to wcale nie musi być wykładnią użyteczności sprzętu. Tu przykładem jest mtd o którym wspomniałem w innym temacie.
Jak simplicity pasuje ralfs269 to i dobrze, bo o to chodzi by kupić i mieć z tego zadowolenie zamiast niepewności, którą nierzadko eksponuje się na forach i szuka pocieszenia i upewnienia, czy to aby dobry zakup był...Jest spora pewność, że ralfs269 będzie zachwalał simplicity a odradzał AL-KO. Mnie na ten przykład nie zachęca "pływające" kosisko oraz to, że wersja 100 jest jednocylindrowa. Dwucylindrowy ociera się o 15 tys a to już kwota za którą można przebierać i grymasić.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: retronix » 15 sie 2018, 10:26

A co myślicie o traktorkach castelgarden?jakoś mało wiem o tej firmie, to jest Stiga?czy lepsze?stajnia GGP.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Toma » 15 sie 2018, 13:17

ralfs269 pisze:
14 sie 2018, 22:51
Jak dla mnie bardzo niewygodnie się siedziało. Jestem wysoki i musiałem się schylać żeby położyć ręce na kierownicy. Poza tym ten traktor nie ma ramy. W każdym to wszystko jakoś lepiej trzyma się kupy bo jest rama a w Alko to mam wrażenie że oszczędzali na czym się tylko da.
Tu się zgodzę, zresztą wystarczy zobaczyć, że wręcz kolumna kierownicza jest strasznie długa i sama kierownicza wysoko umieszczona. Człowiek siedzi nad kierownicą , ręce wyciągnięte jakby się drapał po ja...ch.
Ale też to jest indywidualne odczucie. Mnie też nie pasuje ta pozycja w AL-KO.

micbyk

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: micbyk » 15 sie 2018, 13:29

ogórek pisze:
14 sie 2018, 10:02
z silnikami Loncil lub Briggs and Stratton. Do 15 tys zl znajdziesz cos sensownego o mocy powyzej 20 KM zeby moc podpiac przyczepke i plug i zeby taki traktorek dal sobie rade.
mozesz sprawdzic :
cedrus MJ102
cedrus UJ102
simplicity srd100

Simplicity w tej polce cenowej ma troszeczke mniej mocy ale jest to i tak w zupelnosci wystarczające, poza tym silnik Intek, w cedrusach Loncil, i skrzynia Hydrostatyczna Hydro Gear 610 a w cedrusach Hydrostatyczna Hydro Gear T2
Ja już kiedyś kupiłem kosiarkę z podobnej reklamy i szlak ją trafił,aby tak nie było z tymi traktorkami cedrus

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 15 sie 2018, 18:54

ogórek pisze:
14 sie 2018, 10:02
na nachylenie dziury i nierowny teren zakladasz po prostu opony terenowe do jakiegokolwiek traktorka.
Czyli każdy traktorek jest dostosowany do koszenia na "pagórkach z nachyleniem 10%". Dzięki, bo już myślałem, że będę musiał ograniczyć się do traktorków z napędem AWD.
Również gdzieś znalazłem informację, że traktorki mają czujniki przechyłu i może dojść do odcięcia zapłonu. Co wy na to?

Tornado pisze:
14 sie 2018, 12:56
Dokładnie tak jest jak pisze kolega Toma. Tematów z tego zakresu jest multum i to szeroko opisanych.... Pisanie w kółko o tym samym zaczyna już męczyć...
Toma pisze:
14 sie 2018, 12:53
A ja powiem przewrotnie. Tak jak zalecają na wielu wielu forach tak i na tym, w pierwszej kolejności przeczytać to co zostało już napisane typu " Co kupić/Jaki ... kupić" . Dużo znajdziesz odpowiedzi, a potem już w szczegółach pewnie otrzymasz odpowiedzi . A jak nie za pierwszym razem, bo np dany traktorek będzie Ci odpowiadał wirtualnie, a okaże się jednak że to nie to, to może drugi, trzeci.
Rozumiem, że te same pytania was męczą, ale czego się spodziewacie w dziale "Traktorki ogrodowe - pomoc w wyborze, problemy techniczne"??? Z naciskiem na "pomoc przy wyborze".
Zresztą poczytałem trochę informacji na różnych forach(w tym pilarz.or) i stworzyłem wątek na waszym, bo wydało mi się najbardziej "pomocne". Najbardziej martwi mnie duże nachylenie terenu.

W okolicy, której mieszkam mogę liczyć na serwis marek:
Husqvarna
Stiga
Snapper
Cub Cadet
Ariens
Jonsered
John Deere

Także AL-KO, Cedrus oraz Simplicity odpadają.

micbyk pisze:
15 sie 2018, 13:29

Ja już kiedyś kupiłem kosiarkę z podobnej reklamy i szlak ją trafił,aby tak nie było z tymi traktorkami cedrus
Dość popularne są te reklamy. Wolałbym uniknąć wpadki przy zakupie.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Toma » 15 sie 2018, 20:02

Tak się zastanawiam nad tym, czemu wszyscy patrzą na bliskość serwisu. Czyżby słaba wiara w jakośc kupowanego traktorka ? Oczywiscie, fajnie jak jest blisko sklep i można "pomacać" przed zakupem, ale serwis...hmm
To nie są sprzęty skomplikowane, a silniki to w razie czego zrobi kazdy serwis z danego praducenta.
Ja polecam Ariensa, z racji posiadania traktorka, obecnego wlascielela firmy Countax/Westwood. Dlaczego ? Bo rozwiazania sa sprawdzone od wielu wielu lat, bezawaryjna konstrukcja, bardzo latwa obsługa, mozliwosc koszenia w prawie kazdym terenie, deszczu, sloncu, wysokiej trawie....ale o tym juz pisalem :P

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ralfs269 » 15 sie 2018, 22:57

Może było tak, że facet, który "pokazał różnice między Alko, Simplicity i Cedrusem bo miał je wszystkie na placu" miał również w jednym palcu "obsługę" klienta.
Może i miał, ale ja też od wielu lat jestem handlowcem i nie łykam jak pelikan wszystkich bzdetów które opowiadają sprzedawcy. Potrafię wyczuć jak ktoś mi chce coś sprzedać na siłę i kładzie na coś nacisk. Znam techniki sprzedaży i nie miał łatwo. Żeby nie miał wiedzy to by mi nie sprzedał tego traktorka.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 15 sie 2018, 23:16

Toma pisze:
15 sie 2018, 20:02
Tak się zastanawiam nad tym, czemu wszyscy patrzą na bliskość serwisu. Czyżby słaba wiara w jakośc kupowanego traktorka ?
Coś w tym jest, co piszesz. Mam pewne obawy co do niezawodności sprzętu, tym bardziej, ze większość z nich jest produkowana w ChRL i tylko składana w Europie czy Stanach.
W okolicy mogę kupić tylko traktorki z wyżej wymienionych firm.

Toma pisze:
15 sie 2018, 20:02
Ja polecam Ariensa, z racji posiadania traktorka, obecnego wlascielela firmy Countax/Westwood. Dlaczego ? Bo rozwiazania sa sprawdzone od wielu wielu lat, bezawaryjna konstrukcja, bardzo latwa obsługa, mozliwosc koszenia w prawie kazdym terenie, deszczu, sloncu, wysokiej trawie....ale o tym juz pisalem :P
Muszę przyznać, że Ariens jest w tej chwili moim faworytem. Teren raczej nie pozwala na zero-turn, więc pozostaje standardowy traktorek.
Czytałem Twoje posty i oglądałem kilka filmików dziadek/wnuczek.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 9:22 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: retronix » 16 sie 2018, 7:56

Ariens jest piękny ale dla mnie z nowych to nie moja liga cenowa

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Toma » 16 sie 2018, 20:35

Bart pisze:
15 sie 2018, 23:16
Toma pisze:
15 sie 2018, 20:02
Tak się zastanawiam nad tym, czemu wszyscy patrzą na bliskość serwisu. Czyżby słaba wiara w jakośc kupowanego traktorka ?
Coś w tym jest, co piszesz. Mam pewne obawy co do niezawodności sprzętu, tym bardziej, ze większość z nich jest produkowana w ChRL i tylko składana w Europie czy Stanach.
W okolicy mogę kupić tylko traktorki z wyżej wymienionych firm.

Toma pisze:
15 sie 2018, 20:02
Ja polecam Ariensa, z racji posiadania traktorka, obecnego wlascielela firmy Countax/Westwood. Dlaczego ? Bo rozwiazania sa sprawdzone od wielu wielu lat, bezawaryjna konstrukcja, bardzo latwa obsługa, mozliwosc koszenia w prawie kazdym terenie, deszczu, sloncu, wysokiej trawie....ale o tym juz pisalem :P
Muszę przyznać, że Ariens jest w tej chwili moim faworytem. Teren raczej nie pozwala na zero-turn, więc pozostaje standardowy traktorek.
Czytałem Twoje posty i oglądałem kilka filmików dziadek/wnuczek.
Cieszy mnie to, że ktos moje wypociny czyta. Jakbys mial jakieś pytania to Wal śmiało.

maciek
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 sie 2018, 14:38
Imię: Marcin

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: maciek » 17 sie 2018, 16:15

Witam

Szukam traktorka a jestem laikiem w tych sprawach. Zaczynałem szukać od używek ale forum jak i serwisanci z którymi rozmawiałem jakoś mnie z tego wyleczyli jak również zwiększałem budżet ale max i to duuży to 15k.
Po przeczytaniu wielu wątków na forum i dwóch rozmowach z serwisantami jeden Stiga drugi Husqvarna (polecił Snappera a nie Husqvarnę ?) zastanawiam się nad zakupem pomiędzy dwoma modelami traktorków a mianowicie Stiga 6102 HW a Snapper RPX 200 z tym że Stigę mam w cenie 13.500 model z zeszłego roku (maska inna) a Snappera 15.500.
Parametry podobne - zastanawiam się jak z częściami dostępność, ceny (paski, łożyska).
Są też dwa modele stigi 6120 roczne jedna 10 mtg i brak gwarancji (brana na firmę) a drugi 20 mtg (sprzedaż ze względu na zmniejszony areał ?) i cena jaką wołają to 12 tyś


Chciałbym jakieś opinie, może jakieś wskazówki.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ralfs269 » 17 sie 2018, 17:39

Porównując te 2 traktorki ja zdecydowanie brał bym Snappera. Sam chciałem go kupić i u mnie w mieście w jednym sklepie mogłem go kupić za 14 tys, w drugim za 14200. Jak chcesz namiary to podam na priv. Doszedł by tylko koszt transportu.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 20 sie 2018, 9:29

snapper jest bardzo podobny do simplicity. Cedrusy do Al Ko, te same silniki. Cedrus nie ma chinskich traktorków tylko czeskie z tego co sie orientuje bo na czeskiej stronie SECO są te same modele i konfiguracje.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 28 sie 2018, 14:58

Dostałem propozycję kupienia Stiga 340 x 4x4 rider z agregatem tnącym o szerokości 100cm. Upust jaki mi zaproponowano sprawił, że zaczynam się zastanawiać nad zmianą zdania i porzucić chęć zakupu traktorka Ariens. Pytanie tylko czy ta maszyna jest coś warta? Nie chcę później spędzać więcej czasu przy, niż na niej. Jakieś rady?
Traktorek był wykorzystywany do prezentacji. Na liczniku 2mth. Upust prawie 30%.


Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 28 sie 2018, 16:26

Niestety nie :D
Ten:
http://wimet.poznan.pl/stiga-park-340-x-4wd.html
Dokładnie taki sam z agregatem mulczującym, który jest na zdjęciu.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 28 sie 2018, 16:35

Zapomniałem dodać, że maszyna jest objęta pełną gwarancją

ralfs269
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 29 kwie 2018, 21:58
Imię: Rafał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ralfs269 » 28 sie 2018, 17:28

2 mth to jakoś mało. W Simplicity wystarczy że stacyjka będzie przekręcona 2 godziny i tyle będzie wskazywało. Niektórzy sobie chwalą Stigę. Ja osobiście bym się bał kosztów naprawy po okresie gwarancyjnym.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 28 sie 2018, 19:34

ralfs269 pisze:
28 sie 2018, 17:28
2 mth to jakoś mało. W Simplicity wystarczy że stacyjka będzie przekręcona 2 godziny i tyle będzie wskazywało. Niektórzy sobie chwalą Stigę. Ja osobiście bym się bał kosztów naprawy po okresie gwarancyjnym.
Możesz napisać coś więcej? Mam na myśli ewentualne koszty naprawy.

Marek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Marek » 28 sie 2018, 20:33

Kolego Bart chcesz kupić Stigę zamiast Ariensa ?

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 28 sie 2018, 20:43

Marek pisze:
28 sie 2018, 20:33
Kolego Bart chcesz kupić Stigę zamiast Ariensa ?
Zastanawiam się nad tym. Stiga Park 340 x z mulczerem(3 ostrza) + dostawka do odśnieżania wyjdzie taniej niż podstawowy Ariens.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 29 sie 2018, 9:34

najatnszy ariens w cenie tej stigi kosztuje tyle samo, tez 20 tys zl ale masz silnik Kawasaki, to juz inna półka, bardzo dobre jednostki, silnik FS481 V-TWIN poj. 600 cm3. Myśle ze jednak Ariens wytrzyma IC troche wiecej. Ma duzo wieksze kola, Ariens w cenie 20-22 tys zl ma 3 modele do wyboru i wszystkie sa silniejsze, jest 1 za 17 tys zl ale ma 500cm3 troche slabszy ale odpowiedni do ceny. Najsilneijsze Ariensy maja silniki Yanmar stosowane w dzikach

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 29 sie 2018, 11:17

ogórek pisze:
29 sie 2018, 9:34
najatnszy ariens w cenie tej stigi kosztuje tyle samo, tez 20 tys zl ale masz silnik Kawasaki, to juz inna półka, bardzo dobre jednostki, silnik FS481 V-TWIN poj. 600 cm3. Myśle ze jednak Ariens wytrzyma IC troche wiecej. Ma duzo wieksze kola, Ariens w cenie 20-22 tys zl ma 3 modele do wyboru i wszystkie sa silniejsze, jest 1 za 17 tys zl ale ma 500cm3 troche slabszy ale odpowiedni do ceny. Najsilneijsze Ariensy maja silniki Yanmar stosowane w dzikach
Dlatego pytam czy warto kupić Stiga Park 340 x. Powiedzmy, że za te 20 tys. mógłbym ją mieć z mulczerem i z funkcją odśnieżania. Najbardziej kusi mnie cena, ale obawiam się jakości. Liczę, że kosiarka po zakupie posłuży mi przynajmniej 10 lat(Ariens podoła, ale czy Stiga da radę?? Czytałem, że ten model potrafi się psuć...). Znasz się może na sprzęcie John Deere?

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 29 sie 2018, 11:35

John Deere przede wszystkim robi mazny rolnicze ale madrzy rolnicy ich nie kupuje bo psuja sie jak samochody tdci tfsi i inne nowoczesne silniki. Strasznie drogie w naprawie. Stary ciągnik naprawisz sobie młotkiem i pojedziesz dalej, a do John Deera najlepiej wołać lawete, pięciu serwisantów i księdza do błogosławieństwa.
Wydaje mi się że w tej cenie Stigi nie masz tych dodatkowych podzespołów, są tylko przedstawione a to nigdy nie jest w cenie, chociaz moze sie myle trzeba zadzwonic. Ariens to juz profesjonalna maszyna, może pomysl o czyms po srodku? Cedrus Uj 102, MJ 102 tez dobre maszyny. mocne silniki a wydasz ok 15000zl i sobie dokupisz te wszystkie dodatki. Normalnie wszystkie traktorki mają juz agregat tnący bo bez tego po co Ci traktorem. Stiga to przede wszystkim Rider, troche mniej wygodny, zbiornik paliwa 2 x mniejszy, manualne podnoszenie agregatu i gorsze prowadzenie, fotel nie ma regulacji. ja bym sie bał takie coś kupić. Za 10 tys zl byloby mniejsze ryzyko a tu jednak idzie o 20 tys zl

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 29 sie 2018, 12:03

ogórek pisze:
29 sie 2018, 11:35
John Deere przede wszystkim robi mazny rolnicze ale madrzy rolnicy ich nie kupuje bo psuja sie jak samochody tdci tfsi i inne nowoczesne silniki. Strasznie drogie w naprawie. Stary ciągnik naprawisz sobie młotkiem i pojedziesz dalej, a do John Deera najlepiej wołać lawete, pięciu serwisantów i księdza do błogosławieństwa.
Wydaje mi się że w tej cenie Stigi nie masz tych dodatkowych podzespołów, są tylko przedstawione a to nigdy nie jest w cenie, chociaz moze sie myle trzeba zadzwonic. Ariens to juz profesjonalna maszyna, może pomysl o czyms po srodku? Cedrus Uj 102, MJ 102 tez dobre maszyny. mocne silniki a wydasz ok 15000zl i sobie dokupisz te wszystkie dodatki. Normalnie wszystkie traktorki mają juz agregat tnący bo bez tego po co Ci traktorem. Stiga to przede wszystkim Rider, troche mniej wygodny, zbiornik paliwa 2 x mniejszy, manualne podnoszenie agregatu i gorsze prowadzenie, fotel nie ma regulacji. ja bym sie bał takie coś kupić. Za 10 tys zl byloby mniejsze ryzyko a tu jednak idzie o 20 tys zl
Dzięki za opinie o JD.

Na Stige z mulczerem(3 ostrza) jak na zdjęciu z linka powyżej, mogę kupić za 2/3 ceny samej kosiarki. Agregat tnący podnoszony elektrycznie. Niestety nie mam zbyt dużo czasu do namysłu i w sklepie czekają na moją decyzje. Niestety z zakupem Ariensa muszę jeszcze trochę poczekać ze względu na ograniczenia finansowe, może za miesiąc czy dwa będzie lepiej ;)

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 29 sie 2018, 12:06

ogórek pisze:
29 sie 2018, 11:35
Wydaje mi się że w tej cenie Stigi nie masz tych dodatkowych podzespołów, są tylko przedstawione a to nigdy nie jest w cenie, chociaz moze sie myle trzeba zadzwonic. Ariens to juz profesjonalna maszyna, może pomysl o czyms po srodku? Cedrus Uj 102, MJ 102 tez dobre maszyny. mocne silniki a wydasz ok 15000zl i sobie dokupisz te wszystkie dodatki.
Tak już jak wspominałem w okolicy są dostępne tylko kosiarki:
Husqvarna
Stiga
Snapper
Cub Cadet
Ariens
Jonsered
John Deere

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 29 sie 2018, 12:09

to moze snapper jeszcze ewentualnie, dobre silniki i popularna marka, z serwisem i czesciami nie powinno byc problemu

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 29 sie 2018, 12:24

ogórek pisze:
29 sie 2018, 12:09
to moze snapper jeszcze ewentualnie, dobre silniki i popularna marka, z serwisem i czesciami nie powinno byc problemu
Jedynie SPX 100 jest tańszy od Ariensa. W cenie NXT300 mogę mieć Ariensa E36.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 29 sie 2018, 12:32

rpx200

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 29 sie 2018, 12:34

ogórek pisze:
29 sie 2018, 12:32
rpx200
Niestety nie jest dostępny na rynku. Nie mieszkam w PL.

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: arti » 29 sie 2018, 20:12

Kolega ogórek wcześniej wypowiedział się źle o maszynach rolniczych John deere. Ja pracowałem w rolnictwie różnymi sprzetami, pracowalem nawet w gospodarstwie o powierzchni 5000 ha i ciągniki rolnicze John Deere to wyższa klasa. Przerobilem nimi tysiące mth i właśnie w wielkich gospodarstwach przeważają a dlaczego? Bo właśnie mają najlepszy stosunek jakości ceny i ekonomiczności. Dla mnie są najlepsze. Oczywiscie nie mają nic wspólnego z maszynami ogrodniczymi o nazwie john deere.

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 31 sie 2018, 10:45

wlasnie dlatego źle o nich mowie. Jako rolnicze są spoko ale ogrodnicze JD to jakas tragedia

micbyk

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: micbyk » 23 wrz 2018, 12:33

Bart pisze:
15 sie 2018, 18:54
ogórek pisze:
14 sie 2018, 10:02



Dość popularne są te reklamy. Wolałbym uniknąć wpadki przy zakupie.
To się nazywa chyba "marketing szeptany" tylko że faktycznie gro firm płaci za takie pisanie "ja kupiłem i jest super" takie coś trzeba rozróżniać ale jest to ciężkie i nie raz bywa za póżno,najlepiej samemu oglądać,dotykać,pytać i wtedy wyciągać wnioski,niby fora powinny być niezależne ale tak nie jest,pieniądze w tym przypadku są najważniejsze i nikogo nie obchodzi że kupisz coś droższego i niezbyt dobrego ale ktoś zainkasował za to ci to polecił i na tym forum też tak się dzieje,kiedyś niektórzy pisali że firma X ma słabe maszyny a teraz piszą że są dobre,śledze temat od czasu jak miałem kupić swoją nieszczęsną kosiarkę i dochodzę do wniosku że kto zapłaci ten ma reklame niby "niezależną"

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Tornado » 23 wrz 2018, 14:07

A, ja sądzę, że ilu polaków tyle zdań i opiń... I nie ważne czy są one trafne, czy też nie. Znam prawie wszystkie wpisy na tym forum i uwierz mi, że opinie o np. jednym modelu są od tych negatywnych po pozytywne. Dlatego własne wyczucie , analiza wpisów, dopasowanie sprzętu do swych potrzeb/wymagań i ...zdrowy rozsądek ....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Marek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Marek » 23 wrz 2018, 16:53

Nie dajmy się zwariować ,sprzęty do tych 13 tyś to wszystko to samo jeśli chodzi o skrzynie hydro silniki elektro sprzęgło.

Różnica jest w wadze sprzętu i tu trzeba wybrać ten najcięższy tzn najsolidniejszy.
Bo jakaś zabawka nie posłuży nam wiele lat.

Wygląd i jakość plastików to już jest indywidualna sprawa innym pasuje a innym nie .

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Troku » 23 wrz 2018, 18:06

Zwróciłbym jeszcze na układ kierowniczy oraz na fotel operatora.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: retronix » 23 wrz 2018, 19:48

Marek co myślisz o Traktor Castel Garden XDC 170 HD?

Marek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Marek » 23 wrz 2018, 22:20

Nie widziałem takiego nigdzie .
Pewnie dramatu nie będzie skosi i tyle .

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: ogórek » 05 paź 2018, 9:59

to jest calkiem fajna i tania maszyna
Traktorek Kosiarka Cedrus Challenge MJ 102/22H
niskobudzetowa 13890zl

trzeba przede wszystkim patrzec na silnik i przekladnie, wszystko zalezy czy ma byc tylko do koszenia niskiej trawy czy do ciezszych prac tez. Jak nie to taki na silniku Loncin V Twin wystarczy w zupelnosci, ma 22 KM duze kola 18stki i przekladnie hydrostatycznie Hydro Gear T2.

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 03 mar 2019, 15:15

Przepraszam Was za długą nieobecność. Jako, że sezon "grillowy" się zbliża czas wrócić do tematu.
Dalej nie podjąłem decyzji jaką kosiarkę kupię.
W chwili obecnej mam możliwość kupić Ariens Zoom 34 za ok. 14 tys. PLN
Ze względu na teren do koszenia, kosiarki z agregatem tnącym pod siedziskiem kierowcy mogą mieć problem z równym koszeniem trawy i zastanawiam się czy kosiarka typu zero turn to dobry wybór.
Czy ktoś z Was miał styczność z Zoom 34?

Davidov
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 13 lut 2019, 20:53

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Davidov » 03 mar 2019, 16:06

Bart pisze:
03 mar 2019, 15:15
Przepraszam Was za długą nieobecność. Jako, że sezon "grillowy" się zbliża czas wrócić do tematu.
Dalej nie podjąłem decyzji jaką kosiarkę kupię.
W chwili obecnej mam możliwość kupić Ariens Zoom 34 za ok. 14 tys. PLN
Ze względu na teren do koszenia, kosiarki z agregatem tnącym pod siedziskiem kierowcy mogą mieć problem z równym koszeniem trawy i zastanawiam się czy kosiarka typu zero turn to dobry wybór.
Czy ktoś z Was miał styczność z Zoom 34?
A husqvarne rider brałeś pod uwagę??

Bart
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:22
Imię: Bartek

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Bart » 03 mar 2019, 17:47

Davidov pisze:
03 mar 2019, 16:06
A husqvarne rider brałeś pod uwagę??
Nadal biorę, tylko nie za wiele wiem o tym sprzęcie. Które modele są warte polecenia? Wydajność sprzętu?

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: pfp76 » 04 mar 2019, 0:24

Kosiarki Zero-Turn nie mają problemu z równym koszeniem trawy .W przypadku tego Ariensa jedynym mankamentem jest szerokość deck'a, optymalnie to jest 48-50 cali...Poza tym ZeroTurny mają niżej położony środek ciężkości ,tak więc pokonasz nim większe nachylenie terenu niż tradycyjnym traktorkiem , oprócz tego masz mapęd na dwa koła ,bez mechanizmu różnicowego ..


jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: jerzyk » 04 mar 2019, 20:16

Jedno wiem jak kupisz Hechta to części będziesz szukal a z gwarancjami też jest problem z tych trzech brałbym Cedrusa ale w tej wersii http://www.victus.pl/kosiarka-om-102-24-k-h.html
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Mietek100

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: Mietek100 » 04 mar 2019, 21:06

Dzięki za pomoc czyli waro pomyśleć nad cedrusem lub Olkiem obydwie do mnie przemawiają bo mają szerokie kosisko 102cm A działka spora prawie 8000m2 więc byłoby co robić A myślę że nowy sprzęt powinien wytrzymać z 10lat

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: wojtylas » 04 mar 2019, 21:08

Na takim areale przy dbałości o sprzęt wytrzyma dłużej
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Jaki Traktorek/Kosiarkę kupić lub na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu

Post autor: jerzyk » 04 mar 2019, 21:09

Jakbym kupował dla siebie to kupowałbym Al-ko T22-103.7 ze względu na 5 letnią gwarancję i skrzynię T3 hydro-geara ale niestety czasowo brak tej maszyny.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

ODPOWIEDZ