Renowacja traktorka lub innego sprzetu ogrodniczego

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1274
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Renowacja traktorka lub innego sprzetu ogrodniczego

Post autor: Toma » 05 cze 2020, 17:26

Cześć wszystkim.
Fajnie, że ten dział powstał, bo choć może jeszcze nie jest ten temat zbyt popularny u nas w kraju, to za granicą coraz więcej ludzi "bawi" się w te klimaty. Być może spowodowane jest tym, że mimo wszystko u nas nie ma tak dużo sprzętu, a jak jest, to raczej nowszy, a bardzo stare używki są złomowane, a szkoda. Bo czasami jednak warto coś odbudować, odrestaurować i cieszyć oko kolejnych pokoleń.

Znam 2-ch ludków na forum, którzy to myślą o odbudowie. Starzy wyjadacze forum wiedzą o kim mowa :)
Jest nim Troku, admin tego forum, który ma bardzo fajnego Snappera i ... Toma, który, jako ulubieniec marki Countax/Westwood, czekał na swojego wymarzonego Westwooda, konkretny model.
Już niedługo, bardzo niedługo, zostanie pokazana praca przy odrestaurowaniu traktorka i jak to powiedział sam Troku, została rzucona rękawica, aby i Snapper został przywrócony do życia.

Pozwolę sobie zacytować: "stare sprzęty mają duszę" , zresztą podobnie jak auta, czy traktory czy ... itd itp

A co Wy myślicie na ten temat ?
Renowacja samochodu pochłania dużo pieniędzy, a jak jest ze sprzętem ogrodniczym ?
Czy ktoś już robił taką renowację, może się pochwalić ? A może myśli nad tym i wie jak się zabrać i może coś podpowiedzieć ? A może wręcz przeciwnie, nie wie czy warto, od czego zacząć.

m1strzunio
Stały bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 03 cze 2018, 7:52
Imię: Rafał

Re: Renowacja traktorka lub innego sprzetu ogrodniczego

Post autor: m1strzunio » 08 cze 2020, 13:43

Renowacja zawsze jest spoko, bo stare przedmioty mają to coś. Ale jeżeli chodzi o renowację traktorków to u nas z tym ciężko. To nie C330, że wszystko jest na półce i trzeba większość sprowadzać części z zagranicy. Jeszcze jak jest sprzęt popularny czy nowy to ok, ale z biegiem lat jest coraz ciężej. Paski czy inne części do mojego JD 180 z 88 roku to w US od ręki się dostanie a u nas to już jest wyzwanie albo ceny z kosmosu. Do tego trzeba mieć masę wolnego czasu na takie zabawy i garaż z dobrym wyposażeniem co by potem nie utknąć na jakimś łożysku...

Countax/Westwood serii X sam bym przygarnął!!

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1274
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Renowacja traktorka lub innego sprzetu ogrodniczego

Post autor: Toma » 08 cze 2020, 20:26

Masz rację z tym, że części nie leżą na półce, ale jak odrestaurowujesz np samochód, a nawet C-330, to też nie masz tych części ot tak. Jak patrzę na samochody, które pamiętają lata przed, a nawet powojenne, to też się zastanawiałem, skąd oni biorą części. Nie zawsze da się taką część sprowadzić oryginalną i trzeba czasami lat, aby dostać takową.
W traktorkach jednak jest inaczej i z moich obserwacji wręcz przeciwnie, części jest bardzo dużo i zgodzę się z tym, że czasami trzeba sprowadzić, ale w dzisiejszych czasach to żaden problem :)

ODPOWIEDZ