Kosiarka z silnikiem kohler HD775 - przy odpalaniu nowy silnik dymi na czarno.

Moderator: Moderatorzy

m.gr
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2021, 13:08
Imię: Marek

Kosiarka z silnikiem kohler HD775 - przy odpalaniu nowy silnik dymi na czarno.

Post autor: m.gr » 29 wrz 2021, 14:04

Witam,
Chodzi mi o kosiarkę a właściwie o silnik Kohler HD775. Czy może ktoś coś o nim napisać. W necie niewiele można o nim poczytać.
Czy to dobry silnik, jaka moc itp? Czym HD775 różni się od XT775? Jest recenzja o XT775 na youtube i wygląda na to, że to dobry silnik.
Natomiast o HD775 niewiele można znaleźć. Jeżeli ktoś wie coś o tym silniku, to bardzo proszę o informację.

Druga sprawa i to o wiele ważniejsza.
Kupiłem kosiarkę z tym właśnie silnikiem Kohler HD775. Kosiarka wygląda solidnie, tylko martwi mnie, że podczas odpalania, szczególnie już, gdy silnik się nagrzeje z tłumika wydobywa się czarny dym. Jest to co prawda krótkotrwałe (ok. 1 sek), ale jednak widać.
Niestety nie znam się na silnikach i może ktoś mi podpowie, czy trzeba coś z tym zrobić, czy mogę z tą "przypadłością' używać tej kosiarki.
Sklep, w którym zakupiłem kosiarkę odpowiedział, że mogę używać kosiarki, tylko żebym sprawdzał poziom oleju. Podobno to dymienie może być spowodowane tym, że silnik ma automatyczne ssanie.
Martwi mnie to trochę, bo silnik nowiuteńki. Olej wymieniłem po czterech godzinach pracy na taki sam jaki przyszedł z kosiarką (Oleo-Mac 10W30).
Niestety nie znam się na silnikach i może ktoś mi podpowie czy trzeba coś z tym zrobić. Silnik ma przechodzone dopiero 7 godzin pracy. Martwi mnie to trochę bo silnik nowiuteńki. Najbliższy mnie serwis Kohlera jest w Zabrzu, czyli ok 185 km od mojego miejsca zamieszkania. Jechać taki kawał drogi to trochę mija się z celem.
Trzecia sprawa. Jaki olej lać do tego silnika. Jedni proponują syntetyczny, drudzy półsyntetyczny. Jeżeli chodzi o klasę oleju to są sugestie od 5W30 poprzez 10W30 lub 10W40. Trochę jestem w rozterce. No i jeszcze jakiej firmy ten olej?
Gdyby ktoś mógł coś na ten temat napisać będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
m.gr

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Kosiarka z silnikiem kohler HD775 - przy odpalaniu nowy silnik dymi na czarno.

Post autor: jerzyk » 01 paź 2021, 11:10

Dymem się nie przejmuj silniki z automatycznym ssaniem tak mają, a olej 10w30 będzie ok.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

m.gr
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2021, 13:08
Imię: Marek

Re: Kosiarka z silnikiem kohler HD775 - przy odpalaniu nowy silnik dymi na czarno.

Post autor: m.gr » 01 paź 2021, 12:46

Dzięki jerzyk za odpowiedź. Trochę mnie uspokoiłeś. Znajomy serwisant też tak twierdzi.

Pozdrawiam
m.gr

ODPOWIEDZ