Zakup spawarki tylko jaką ?

Moderator: Moderatorzy

Draki121
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 22 wrz 2019, 6:42
Imię: Szymon

Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Draki121 » 13 kwie 2020, 18:54

Witam

Szukam spawarki do spwaania od czasu do czasu nie jestem spawaczem zawodowym tylko początkujacym spawarki bede uzywał sporadycznie spawanie gadżetów do traktorka , jakies zawiasy supki jakies konstrukcje małe .
Znalazłem taka na allego nie wiem czy jest cos warta nie chce dawać za spawarke nie wiadomo ile jak bede ja żadko uzywał

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwe ... pMeqtDb2TQ

Noswer
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 sie 2018, 20:57
Imię: Filip

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Noswer » 13 kwie 2020, 19:27

To co w linku pewnie zadziala - choć 330A to w ramach jakiejś wyższej matematyki im wyszlo... Stawiał bym że to poprostu tani chińczyk jak reszta w tym progu cenowym... W opisie ten wynalazek ma TIG ale nie widzę żeby spawarka była dostosowana do tej metody...

Kolego zastanów się jaka metoda chcesz spawać i jak grube blachy - jak coś cienkiego - to migomat jest fajnym rozwiązaniem...
Generalnie ja mam do takich zastosowań inwerter 160A (nutool) (MMA + TIG)

Możesz rozważyć czy nie dołożyć 200 PLN i nie kupić jakiegoś Bester'a ( choć w tych pieniądzach to tylko MMA)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Troku » 13 kwie 2020, 21:19

Do amatorskiego spawania nadaje się inwerterowa spawarka nawet marketowa, ważne żeby jej nie przegrzać. Co do cienkich blach to tylko migomat bo nie przepala.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

xlr8
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2020, 18:15
Imię: Robert
Lokalizacja: Głogów

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: xlr8 » 16 maja 2020, 19:17

Osobiście spawam TIG'iem ale polecam firmę Fachowiec z Poznania, rzeczowo i na temat.

grabers
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:46
Imię: Marek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: grabers » 17 maja 2020, 23:25

Ja od kilku lat mam magnum snake 200. Uczę się nią spawać bo spawaczem nie jestem. Coraz lepiej idzie mi spawanie czegoś cienkiego. Jest lekka poręczna. Jak się postarasz to nawet ładny przetop zrobisz. Na początku oczywiście będziesz psuł materiał ale się nauczysz. Ta magnum to niebo w stosunku do starego transformatora którym kiedyś próbowałem spawać. A jeśli chcesz dość cienkie rzeczy spawać to tylko migomat. Choć mnie się udało cienką blachę "pocerować" błotnik w przyczepce ale to męczarnia nie robota. Spawałem nią konstrukcje taniej glebogryzarki spalinowej która zrobiona jest z cienkiej blachy. Jak na razie trzyma a jeśli puszcza to w innych miejscach tych fabrycznych. Spokojnie idzie na elektrodzie 1.6, 2, 3.2 a nawet 4.
W załączniku spoinka którą mogę się pochwalić. Prąd spawania 120A elektroda 3.2mm. Jest to felga przyczepy rolniczej do której przyspawana jest rura - będzie służyć jako stojak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Pyrek
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:14
Imię: Kacper

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Pyrek » 21 sty 2021, 11:51

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów i modeli spawarek, które różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, ale również charakterystyką pracy, wielkością czy zasilaniem. Do domowych zastosowań rzeczywiście wystarczy spawarka inwertorowa, która jest łatwa w obsłudze i przede wszystkim bardzo mobilna. Sam od dawna korzystam ze spawarki mig mag i jestem z niej bardzo zadowolony, a samo spawanie nie przysparza mi żadnych problemów.

Remir
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 13 mar 2017, 19:13
Imię: Młody

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Remir » 21 sty 2021, 19:14

Również polecam Magnum Snake 200. Poszukaj jeszcze starego typu z pokrętłem bo podobno te nowsze z wyświetlaczem led są już gorszej jakości.

Jacynty
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2021, 0:16
Imię: Jacek

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Jacynty » 30 maja 2021, 9:29

Mam dokladnie ta z linku, ale tez spawaczem nie jestem. Uzylem raz, bo czasu nie mialem, a w planach mam spawania, ze ho ho;) moge powiedziec, ze dziala. Na pewno plus to wyswietlacz. Niemozliwe, zeby miala 330A, ale kupilem ja mimo tej świadomości.

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 23 wrz 2021, 0:46

A jakie są opinie on Magnum MIG 270 MMA Synergia? Muszę w końcu kupić spawarkę i nauczyć się spawać. Potrzeby mam wielkie, a wiedzy zero więc potrzebuję spawarki, która jest "łatwa" do nauki. A mam już do pospawania kilka drobiazgów od bramy garażowej (właściwie lutospawanie) ale też i grubsze rzeczy (jak brama wjazdowa). Mam siłę 25A dlatego szukam tylko w trójfazowych. A z drugiej strony budżet nie jest z gumy.
Pozdrawiam,

Rys

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ziemniak » 24 wrz 2021, 21:51

Ja kupiłem taką, bardzo prosta w obsłudze, spawałem już meble ogrodowe i różne sprzęty do traktorka.

https://allegro.pl/oferta/spawarka-migo ... 0731106746

Screenshot_20210924-214514_Allegro.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 24 wrz 2021, 23:06

Fajna, ale to na 230V, a ja potrzebuję 400V. Akurat jeszcze znalazłem ciut inną (fajniejszą) Magnum, i wygląda z opisów i filmików, że ma praktycznie wszystko co potrzebuję teraz i co kiedykolwiek mógłbym potrzebować w przyszłości : MAGNUM MIG 291 ALU/CU SYNERGIA. Panel dla spawaczy-idiotów (czyli dla mnie), a opinie w filmikach co o nim oglądałem są całkiem dobre. Jedyne czego nie wiem, co ciężko się jest dowiedzieć, to jakość/trwałość marki Magnum. Jak za takie pieniądze co chcą za maszynę chciałbym aby nie była to jednorazówka.
Pozdrawiam,

Rys

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ziemniak » 25 wrz 2021, 15:19

Spawarki magnum ogólnie są solidne, z tej firmy mamy migomaty i przecinarki plazmowe na warsztacie firmowym, a nie mają tam lekkiego życia, wycinanie blach i spawanie uszkodzonych kiprów w ciężarówkach, spawanie lemieszy w równiarkach, łyżek w koparkach, naprawa blach w koszach rozściełaczy do asfaltu i wiele innych.

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ryszard990 » 25 wrz 2021, 20:28

Jeżeli chodzi o spawanie nie kupuj żadnych chińczyków cudów nie widów bo to się do niczego nie nadaje. Nawet w głupim kształtowniku się przegrzewa przy elektrodzie 3.25. Jedno co się zgodzę to to że musi być inwerter. Ale dołóż trochę kasy i kup inwertera Esaba nic więcej

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 26 wrz 2021, 20:53

ryszard990 pisze:
25 wrz 2021, 20:28
Ale dołóż trochę kasy i kup inwertera Esaba nic więcej
W tym wypadku "troche kasy" to dodatkowe 5-8 kawałków a to nie jast wydatek na moje potrzeby. Nie mam zamiaru spawać kilometrów spoin ani zawodowo ani nawet na własne potrzeby. Ale z drugiej strony nie ma to być zabawka, która czegoś nie może pospawać bo za słaba. Mam już kilka projektów gotowych w tym lutospawania i spawanie aluminium. Stąd pomysl na MAGNUM MIG 291 ALU/CU SYNERGIA, która to wszystko może za 1/3 ceny Esaba.
Pozdrawiam,

Rys

ryszard990
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 31 mar 2020, 16:33
Imię: Ryszard

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ryszard990 » 26 wrz 2021, 21:28

Jak uważasz ja dałem swoją opinię z doświadczenia że te chińskie się przegrzewają upalają się końcówki przewodów itp. A na sam koniec się palą. za 1300 zł kupisz esaba i będziesz miał na lata
https://www.centrumspawalnicze.pl/spawa ... U3EALw_wcB
Na tym nie zaoszczędzisz uwierz nie opłaca się

szyba
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 02 maja 2021, 13:48
Imię: Dawid

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: szyba » 26 wrz 2021, 22:06

Ja mam inwertorową MOST z Castoramy i jestem bardzo zadowolony ok 600zł

szyba
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 02 maja 2021, 13:48
Imię: Dawid

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: szyba » 26 wrz 2021, 22:09

No i po co ci 400v Szczególnie do amatorki ? Jak zawodowcy na wiaduktach czy konstrukcjach hal chodzą z małymi, lekkimi inwertorami pod pachą

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 26 wrz 2021, 23:16

szyba pisze:
26 wrz 2021, 22:09
No i po co ci 400v Szczególnie do amatorki ? Jak zawodowcy na wiaduktach czy konstrukcjach hal chodzą z małymi, lekkimi inwertorami pod pachą
Mam siłę , więc czemu jej nie wykorzystać. Zdrugiej strony 200A i więcej potrzebuje 20A C czego nie mam.

Po wiaduktach i konstrukcjach chodzić nie będę więc mobilność nie jest priorytetem. A gdybym miał coś spawać przy ogrodzeniu to zawsze mogę dać przedłużacz 3f.

A jak się nauczę spawać to i przy aucie tez coś zrobie (nie blacharkę ale grube rzeczy np. przy ramie). A jak to mówią duży może więcej.
Pozdrawiam,

Rys

szyba
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 02 maja 2021, 13:48
Imię: Dawid

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: szyba » 27 wrz 2021, 0:32

Mi się wydaje że spawarki na siłę to już odchodzą od tego. Wujaszek ma robioną Chyba (bo nie pamiętam wtyku)220 Ale tam ze 30kg miedzi jest 😜 i przy budowie domu dwuteowniki tym upalali. No i jak spaw z spawarki inwertorowej o wadze 4,5kg wytrzymuje wagę i ruch transportowy na jakimś moście na A4 czy konstrukcje hali w zakładzie gliwickiego opla to czemu by nie miał wytrzymać w ramię auta ? 😀 a gniazdo 400v w garażu zostaw na dobry kompresor Albo wiertarke stołową WS15

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 27 wrz 2021, 22:54

szyba pisze:
27 wrz 2021, 0:32
No i jak spaw z spawarki inwertorowej o wadze 4,5kg wytrzymuje wagę i ruch transportowy na jakimś moście na A4 czy konstrukcje hali w zakładzie gliwickiego opla to czemu by nie miał wytrzymać w ramię auta ?
Czy chcesz powiedzieć, że most na A4 pospawała banda ludzi z spawarkami pod pachą? Taką małą to mogli co najwyżej tabliczki znamionowe przyspawać do słupa, a nie konstrukcje z kształtowników o grubości 50mm.

Wystarczy czysta matematyka, z 16A gniazdka 230V nie pospawasz więcej jak 150A ( a myślę, że mniej). Przy tym samym zabezpieczeniu siły można spokojnie wycisnąć 300A.

Widziałem efekt próby przyspawania szyny do uchwytu do zaczepu trzypunktowego do ciągnika. Właśnie taką małą spawarką. Po prostu szkoda roboty. Spaw wytrzymał trochę ponad jedną godzinę pracy.
Pozdrawiam,

Rys

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 28 wrz 2021, 14:25

No to klamka zapadła. Kupiłem MAGNUM MIG 291 ALU/CU SYNERGIA. W przekonaniu umocnił mnie post
ziemniak pisze:
25 wrz 2021, 15:19
Spawarki magnum ogólnie są solidne, z tej firmy mamy migomaty i przecinarki plazmowe na warsztacie firmowym, a nie mają tam lekkiego życia, wycinanie blach i spawanie uszkodzonych kiprów w ciężarówkach, spawanie lemieszy w równiarkach, łyżek w koparkach, naprawa blach w koszach rozściełaczy do asfaltu i wiele innych.
Filmik


oraz wypowiedzi użytkowników czy na forach czy w komentarzach pod filmikami różnych spawarek nie tylko firmy Magnum.

Na pewno jest to spawarka na wyrost moich obecnych potrzeb, ale jak wiecie apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nie chcę się za dwa lata rozglądać z kolejnym klamotem.

Mam w garażowym warsztacie kilka różnych maszyn do "ciecia" metalu (jak piła, wiertarka, frezarka, tokarka itp) ale zawsze mi brakowało pełnej możliwości łączenia metalu (śruby i nity nie wszędzie się nadają :D ). Mam nadzieję, że ta spawarka spełni moje oczekiwania.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, również te krytyczne, bo skłoniły mnie one do głębszego studiowania tematu i analizę innych opcji. Naprawdę, wszystkie wasze wypowiedzi bardzo dokładnie przeanalizowałem, z czego wiele się nauczyłem.
Pozdrawiam,

Rys

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ziemniak » 28 wrz 2021, 16:13

Wcześniej były u nas też migomaty kempii ale teraz mamy same magnumki

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 28 wrz 2021, 17:13

ziemniak pisze:
28 wrz 2021, 16:13
Wcześniej były u nas też migomaty kempii ale teraz mamy same magnumki
Dzięki. Ponieważ jestem zielony w temacie, a nie mam nikogo w pobliżu aby się pytać (mieszkam na takim zadupiu, gdzie ptaki i samoloty zawracają) to zabrałem się za oglądanie kanału AKADEMIA SPAWANIA GC. Śmieszny facet, prowadzi chaotycznie, ale szczerze.
Pozdrawiam,

Rys

ziemniak
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 03 cze 2021, 19:53
Imię: Michał

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: ziemniak » 28 wrz 2021, 19:46

Ja też jestem spawaczem amatorem, pracuję jako operator walca ale w sezonie zimowym gdy na warsztacie przygotowujemy sprzęty do sezonu to widzę przez co przechodzą spawarki i plazmy, które zresztą są używane przez cały rok.

Wojtek90
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2022, 13:24
Imię: Wojtek

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Wojtek90 » 03 lis 2022, 19:32

Rysium i jak ta spawarka Magnuma cie się spisuje?

rysium
Stały bywalec
Posty: 232
Rejestracja: 02 cze 2021, 18:19
Imię: Rysiu
Lokalizacja: Wieś zabita dechami

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: rysium » 04 gru 2022, 23:30

Wojtek90 pisze:
03 lis 2022, 19:32
Rysium i jak ta spawarka Magnuma cie się spisuje?
Spawarka jest super - lepiej spawa ode mnie :lol: . Z góry mówię, że nie umiem spawać, i jakby mi ktoś dał elektrodę do ręki to tak bym nasmarkał jak przeziębiony dinozaur. Spawając tym Magnumem to wybieram parametry z "Synergy", naciskam guzik i metal płynie. Oczywiście staram się aby płynął tam gdzie trzeba (samościemniająca maska w tym pomaga) a to już kwestia pewnej ręki. Pierwsze wżyciu spawanie to była brona - tam nic nie mogłem skopać. Potem pospawałem sobie stalowy stół do spawania i od tej pory to już poszło.
a_0004.png
Nie żebym spawał jakieś konstrukcje, ale robię drobne naprawy. Ostatnio właśnie sąsiadowi pospawałem połamany pług 3-skibowy (a konkretnie urwaną dźwignię regulacji wysokości) i też wyszło fajnie.

Jeśli chodzi o samą spawarkę to pracuje bezproblemowo i bezawaryjnie. Raz tylko jak spawałem to po kilku sekundach zaczęła strasznie pryskać - wtedy sobie uświadomiłem, że zapomniałem odkręcić gazu - zacząłem spawanie na tym co było w rurach a potem już na "sucho".

Acha, raz chciałem pospawać cynk, ale chyba się nie da :? Za to lutospawanie wychodzi super.

Czyli odpowiadając w skrócie spawarka sprawuje się bardzo dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam,

Rys

ODPOWIEDZ