Wkrętarki YATO

Moderator: Moderatorzy

Woodhous
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2018, 10:33
Imię: Jarek

Wkrętarki YATO

Post autor: Woodhous » 29 lip 2019, 21:27

Poznałem się z ciekawym gościem pracuje w YATO ! On ma bzika na narzędzia i ja mam ! A jak dwóch wariatów się zejdzie to można godzinami gadać . Miałem ostatnio kilka awarii wkrętarek więc zaproponował mi mały zestaw wkrętarek 18v na przetestowanie . Jedna to bez szczotkowa wkrętarka udarowa 42nm a druga to zakrętarka 160nm. Na początek ocena poglądowa. Wygląd wkrętarek jest przyjemny co powoduje że chce się je wziąć w rękę. Przyjemnie leżą w ręku i czuć wagę czyli na plus! Ocenę na temat wytrzymałości i jak sobie radzą dodam po miesiącu . Myślę że miesiąc to rozsądny czas na wystawienie oceny. A może któryś z kolegów miał z nimi doczynienia ???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Woodhous
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 29 lip 2018, 10:33
Imię: Jarek

Re: Wkrętarki YATO

Post autor: Woodhous » 03 gru 2019, 12:02

Witam ponownie , miałem wpisać po miesiącu opinie na temat wymienionych w temacie wkrętarek Yato trochę mi zeszło bo 3 miesiące nie byłem czynny zawodowo z powodu operacji ( na forum zaglądałem) a nie chciałem pisać bajek na temat sprzętu bo i po co . Ogólna ocena dobra , za wygląd ,pasowanie do ręki no i za to że daje radę na robocie . Zakrętarka YT 82800( 160nm )sprytna na wkręty 4 x 80 czy na 5x 12 sprawdza się idealnie tłucze jak należy i nie sprawia zawodu . Przy wkrętach ciesielskich 8x 240 i 8x 300 dokręca dobrze do momentu dojścia łba do materiał . Żeby schować łeb talerzowy lepiej nawiercić sobie wcześniej gniazdo . Wkrętarka udarowa bez szczotkowa YT 82797 (42nm) również fajny sprzęt . Posiada delikatny rozruch , z początku mnie to irytowało ale do przyzwyczajenia. Udarem bez problemu można wiercić wiertłem fi 10 w cegle w gazobetonie czy w posadzkach do żelbetu lepiej sdsa nabyć. Wycinanie koronkami pod puszki elektryczne nawet łącznikowe 80mm w OSB czy mfp bez problemu sobie radzi, wspomniane wkręty 8 x 300 dokręca choć odczuwa się spadek mocy . Wiercenie świdrem 32mm nie było dla niej wyzwaniem. Ładowarka ładuje aku 2ah w godzinę . Akumulatorki klasy średniej ale dają radę . Ogólnie można zaufać tym wkrętarką jak ktoś trochę skęca w drewnie to nie pożałuje a i oszczędzi trochę . Ja jestem zwolennikiem Boscha ale te mnie nie parzyły w ręce. Niedawno Milwaukee zakrętarka mi padła po niespełna roku 1500zł poszło więc zobaczę ile te mi wytrzymają. Bascha 18v mam 3lata jak tyle pociągną do gitara bo cena za obie Yato to 500zł dałem. Na fotkach prace wykonane wkrętarkami yato
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ