Zakup spawarki tylko jaką ?

Moderator: Moderatorzy

Draki121
Nowy użytkownik
Imię: Szymon

Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Draki121 » 13 kwie 2020, 18:54

Witam

Szukam spawarki do spwaania od czasu do czasu nie jestem spawaczem zawodowym tylko początkujacym spawarki bede uzywał sporadycznie spawanie gadżetów do traktorka , jakies zawiasy supki jakies konstrukcje małe .
Znalazłem taka na allego nie wiem czy jest cos warta nie chce dawać za spawarke nie wiadomo ile jak bede ja żadko uzywał

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwe ... pMeqtDb2TQ

Noswer
Użytkownik
Imię: Filip

Re: Zakup spawarki tylko jaką ?

Post autor: Noswer » 13 kwie 2020, 19:27

To co w linku pewnie zadziala - choć 330A to w ramach jakiejś wyższej matematyki im wyszlo... Stawiał bym że to poprostu tani chińczyk jak reszta w tym progu cenowym... W opisie ten wynalazek ma TIG ale nie widzę żeby spawarka była dostosowana do tej metody...

Kolego zastanów się jaka metoda chcesz spawać i jak grube blachy - jak coś cienkiego - to migomat jest fajnym rozwiązaniem...
Generalnie ja mam do takich zastosowań inwerter 160A (nutool) (MMA + TIG)

Możesz rozważyć czy nie dołożyć 200 PLN i nie kupić jakiegoś Bester'a ( choć w tych pieniądzach to tylko MMA)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Imię: Andrzej
Kontakt:

Post autor: Troku » 13 kwie 2020, 21:19

Do amatorskiego spawania nadaje się inwerterowa spawarka nawet marketowa, ważne żeby jej nie przegrzać. Co do cienkich blach to tylko migomat bo nie przepala.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński

andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

xlr8
Nowy użytkownik
Imię: Robert

Post autor: xlr8 » 16 maja 2020, 19:17

Osobiście spawam TIG'iem ale polecam firmę Fachowiec z Poznania, rzeczowo i na temat.

grabers
Użytkownik
Imię: Marek

Post autor: grabers » 17 maja 2020, 23:25

Ja od kilku lat mam magnum snake 200. Uczę się nią spawać bo spawaczem nie jestem. Coraz lepiej idzie mi spawanie czegoś cienkiego. Jest lekka poręczna. Jak się postarasz to nawet ładny przetop zrobisz. Na początku oczywiście będziesz psuł materiał ale się nauczysz. Ta magnum to niebo w stosunku do starego transformatora którym kiedyś próbowałem spawać. A jeśli chcesz dość cienkie rzeczy spawać to tylko migomat. Choć mnie się udało cienką blachę "pocerować" błotnik w przyczepce ale to męczarnia nie robota. Spawałem nią konstrukcje taniej glebogryzarki spalinowej która zrobiona jest z cienkiej blachy. Jak na razie trzyma a jeśli puszcza to w innych miejscach tych fabrycznych. Spokojnie idzie na elektrodzie 1.6, 2, 3.2 a nawet 4.
W załączniku spoinka którą mogę się pochwalić. Prąd spawania 120A elektroda 3.2mm. Jest to felga przyczepy rolniczej do której przyspawana jest rura - będzie służyć jako stojak
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ