Kamera do samochodu - jaką wybrać

W tym dziale poruszamy tematy związane z tematyką amatorskiego pasma obywatelskiego

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: Tornado » 03 lip 2019, 9:41

Witam.. Pytam znających temat z własnego doświadczenia, jaką kamerkę zakupić do autka osobowego. Oczywiście istotne będą tutaj jej parametry oraz cena. Nie bez znaczenia, jak dla mnie, są rozmiary takiego urządzenia - chodzi mi o to, aby kamerka była "zgrabna"/mała i nie była jakąś puszką/rupieciem denerwującą mnie z samego wyglądu. Dobrze by było, aby miała szeroki zakres widzenia, dobrą rozdzielczość, dobry tryb pracy nocnej/postojowej, możliwość instalacji karty pamięci mikroSD dużej pojemności, wejście najlepiej USB, ew. kamerkę cofania , inne dodatkowe opcje raczej mniej mnie interesują jak np. GPS..dźwięk ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: retronix » 03 lip 2019, 9:54

Nie lepiej dobry smartfon i Janosik który nagra wezystko, szkoda kasy na sama kamerkę

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: grzechu913 » 03 lip 2019, 11:24

Chodzi Ci o rejestrator jazdy , czy kamerke cofania ?
Rejestrator mam Viofo A119S GPS . Jest maly , parametry ma dosc dobre. Sa tez wersje 129 dyo , obsluga przod i tyl.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: Toma » 03 lip 2019, 12:56

Tak jak napisał Grzechu Viofo A119S, choć ja obecnie uzywam Mio MiVie 798 full z dodatkowymi akcesoriami i jest to najwyższa jakość.
Każda kamerka w dzień nagra jedna lepiej druga jako tako, gorzej zaczyna się dziać w porach wieczornych, nocnych i deszczowych. Wtedy to naprawdę dobra kamera (czyt. dobra matryca) pokazuje co jest warta.
Zobacz kamerki na youtube, ale nie to co jest wyświetlane na kanale, tylko sciągnij pliki źródłowe (przeważnie ludki wrzucają)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: Tornado » 04 lip 2019, 22:15

Hmmm, ten zestaw Mio MiVie 798 jest okey. Myślę, że spełniłby me oczekiwania, no ale cena jest poza zasięgiem budżetu jaki chcę przeznaczyć..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: Toma » 05 lip 2019, 10:29

Andrzej, niby tak, ale jak zobaczysz na jakość filmików, a do tego sprawdź różnicę cenową. Czy nie warto nawet poczekać miesiąc dwa i kupić ? To aż taka nie jest duża różnica do polecanego Viofo (bo on też jest wart uwagi).
Chyba że budżet jeszcze niższy, a to faktycznie coś innego.
W Mio podoba mi się też to, że uchwyt przedniej kamery nie jest przyklejany, tylko przyczepiony na przyssawkę i naprawdę mocno trzyma (nie ma szans na oderwanie, nie mówiąc o odczepieniu) i który mogę na szybko przełożyć do drugiego auta wraz z kamerą. Jedynie tylna kamera jest na taśmę.

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: grzechu913 » 05 lip 2019, 11:37

W viofo sa dwie podstawki, wiec mozna przekladac miedzy autami, ale niestey jedna jest bez modulu gps. Fakt, nie jest na przyssawke, ale bardzo malo miejsca zajmuje. U mnie jest schowane za takim paskiem na szybie przeciw slonecznym. Te duo maja juz wifi, ta co mam jest bez. Ale juz ja mam 2 lata
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: Kamera do samochodu - jaką wybrać

Post autor: Sebastian_M26 » 18 lip 2019, 10:11

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to zobacz Viofo A119V3, bo takie drogie popierdółki z podzespołami z przed paru lat jak mio 798 mogą się przy niej schować.

ODPOWIEDZ