Łożyska noży Alko T-16

Moderator: Moderatorzy

kniazio
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 sie 2020, 6:18
Imię: Grzegorz

Łożyska noży Alko T-16

Post autor: kniazio » 02 kwie 2024, 15:24

Panowie. Czy łożyska noży w tych kosiarkach się smaruje?
Mam wrażenie kręcąc nożami ręcznie że te łożyska chroboczą.
Odkręcałem te plastikowe pokrywy z góry myśląc, że tam znajde jakieś "kalamitki" ale niestety brak.
Bardzo proszę o info. Nie chciałbym doprowadzić do uszkodzenia kolumn noży gdyby któreś z łożysk stanęło na dębowo.

PabloPS
Nowy użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:12
Imię: Paweł

Re: Łożyska noży Alko T-16

Post autor: PabloPS » 02 kwie 2024, 21:37

Jeśli masz wrażenie chroboczenia to już za późno na smarowanie i musisz wymienić je na nowe nie zapominając o oringach- zerknij na mój świeży opis ze zdjęciami w T15
Zachęcam, by do nowych łożysk przed montażem również dołożyć smaru ( wystarczy delikatnie podważyć zaślepki łożysk by je wyjąć)... niestety producenci dają minimum jakie jest konieczne

kniazio
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 27 sie 2020, 6:18
Imię: Grzegorz

Re: Łożyska noży Alko T-16

Post autor: kniazio » 03 kwie 2024, 7:11

PabloPS pisze:
02 kwie 2024, 21:37
Jeśli masz wrażenie chroboczenia to już za późno na smarowanie i musisz wymienić je na nowe nie zapominając o oringach- zerknij na mój świeży opis ze zdjęciami w T15
Zachęcam, by do nowych łożysk przed montażem również dołożyć smaru ( wystarczy delikatnie podważyć zaślepki łożysk by je wyjąć)... niestety producenci dają minimum jakie jest konieczne
Traktor ma dopiero 4 sezony. Tzn ze mam wyjac lozyska? Masz moze jakies zdjecia gdzie i jak to zrobic?

ODPOWIEDZ