Traktorek zostawia trawę na srodku

Moderator: Moderatorzy

stalowy3
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2021, 18:51
Imię: Lukasz

Traktorek zostawia trawę na srodku

Post autor: stalowy3 » 02 cze 2022, 19:46

Witam Mam pytanie jesli traktorek (alko 103.9) zostawia mi irokeza na środku czy to może mieć związek z kosiskiem? Ostatnio skusilo mnie przestawianie tych śrub od położenia kosiska i dziś przy koszeniu wyszło ze traktorek zostawia po srodku cienki nie skoszony pasek trawy. Czy to jednak coś innego np. tepy noz ( traktorek nowy wykonalem moze 8-10 koszen aczkolwiek na jednym nozu widac ze w cos musialem trafic bo jest lekki ubytek na koncu) ? ewentualnie ktos wie jakie powinno byc ustawienie kosiska w tym modelu tzn, jaka przerwa powinna byc z przodu a jaka z tylu miedzy ziemia a kosiskiem gdy traktorek stoi na rownym a dzwignia wysokosci jest w pozycji 1 ? pozdrawiam

JGO
Stały bywalec
Posty: 431
Rejestracja: 09 sie 2020, 15:25
Imię: JGO

Re: Traktorek zostawia trawę na srodku

Post autor: JGO » 03 cze 2022, 11:32

Poziomowanie kosiska i tyle. Jeśli przed twoimi "ulepszeniami" kosił równo, to masz odpowiedź. Zawsze mówię, że lepsze jest wrogiem dobrego. Jak najmniej grzebać, gdy nie ma potrzeby. Zobacz do instrukcji, miara do ręki oraz metoda prób i błędów.

arturo
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 16 gru 2018, 12:30
Imię: artur

Re: Traktorek zostawia trawę na srodku

Post autor: arturo » 03 cze 2022, 12:41

A tak na serio to do takich rzeczy regulacji itp, trzeba podejść odpowiednio, bardziej technicznie, dowiedzieć się przed przystąpieniem do regulacji, jaką wysokość podaje producent itd, opròcz tego pomierzyć jakie było ustawienie przed przystąpieniem do regulacji oraz poròwnać z tym co podaje producent, a potem w każdej chwili można powròcić do fabrycznego ustawienie (jeżeli jest taka potrzeba),
Natura ludzka ma to do siebie; że uczymy się na własnych błedach.

mazmaciek
Stały bywalec
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2022, 21:13
Imię: Maciek
Lokalizacja: prawie Leżajsk

Re: Traktorek zostawia trawę na srodku

Post autor: mazmaciek » 05 cze 2022, 6:12

Jeśli kupiłeś nową kosiarkę to dostałeś wraz z nią instrukcję montażu. Ja niestety ją wyrzuciłem , bo stwierdziłem skoro złożona to można.
U mnie fachowcy w sklepie krzywo założyli kosisko.
Zabieram się za regulację już jakiś czas. Przód kosiska powinien być niżej o kilka mm od tylu. Przed regulacją dobrze jest sprawdzić ciśnienie w kołach i chwilę się przejechać aby opony popracowały.

ODPOWIEDZ