Problem z napędem AL-KO T 16-95.6 HD

Moderator: Moderatorzy

pawlik_pawlik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2019, 0:28
Imię: Paweł

Problem z napędem AL-KO T 16-95.6 HD

Post autor: pawlik_pawlik » 16 maja 2022, 16:57

Witam.posiadam 3 letni traktorek AL-KO T 16-95.6 HD i mam problem.Trakorek wyraźnie słabnie po pracy pod obciążeniem. Po ok 40 min. koszenia lub pracy z wertykulatorem. Traktorek głównie kosił trochę pracy z przyczepką /nieprzeciążna/, wiosną wertykulacja i aeracja.Aktualny przebieg ok 108mth, z czego część to jazda dzieci.Olej wymieniony (co prawda bez wyjmowania skrzyni, odessanie strzykawką).Po wymianie trochę lepiej ale również słabnie po porządnym rozgrzaniu. Myślałem , na początku że mi się wydaje iż coraz wolniej jeździ i zaczyna wówczas głośniej wyć skrzynia .
Z racji tego że jest jeszcze na gwarancji oddałem do serwisu i czekam na decyzję.
Oczywiście nie obyło się bez głupiej uwagi pracownika serwisu, który po ruszeniu kierownicą i spojrzeniu na drążki stwierdził ,że lekko to traktorek nie miał. Chyba te nowe na wystawie u nich też mają ciężko bo luzy podobne 😜.
Temat zakładam bo nie jest to odosobniony przypadek.
Zdam relację jak będę wiedział więcej.
Pozdrawiam forumowiczów

pawlik_pawlik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2019, 0:28
Imię: Paweł

Re: Problem z napędem AL-KO T 16-95.6 HD

Post autor: pawlik_pawlik » 22 maja 2022, 19:47

Witam.
Zgodnie z obietnicą c.d.
Traktorek został naprawiony przez serwis w ramach gwarancji. Skrzynia została wymieniona na nową. Wielkie uznanie i podziękowania dla serwisu ( AMAH Białystok ) za profesjonalne podejście do sprawy!
Panowie zlali olej ze starej skrzyni i twierdzą, że dostała się do niego woda- olej o wyglądzie kawy z mlekiem czy karmelu. Czy jest to w ogóle możliwe, skąd woda w szczelnej skrzyni? Może koledzy serwisanci się wypowiedzą. Dodam że traktorek był czasem myty wodą ale ani szczególnie często ani szczególnie dokładnie, a już zupełnie nie była myta sama skrzynia. Wycieków żadnych nie było.
Tak czy owak naprawa przeprowadzona szybko i bezproblemowo i traktorek jeździ jak nowy.

ODPOWIEDZ