ALKO T22 po roku

Moderator: Moderatorzy

Darnok93
Nowy użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2019, 15:52
Imię: xXx

ALKO T22 po roku

Post autor: Darnok93 » 17 sty 2021, 17:43

Cześć!🙂
Chciałem podzielić się swoją opinią na temat użytkowania traktorka ALKO T22.
Więc...
Traktor zakupiłem z marcu 2020roku. Teren na jakim pracuje to w sumie ok 40arów. (Kupiłem żeby szybciej kosić ale oczywiście bratu i teściowi nie odmówie koszenia bo na tym sprzęcie to przyjemność 😁), teren różny pochyły, nie wszędzie równy ale traktorek daje świetnie radę. Dodatkowo zrobiłem do niego przyczepkę i walec, które bardzo usprawniają i przyspieszają pracę. Po tych kilku miesiącach uważam że był to świetny wybór i polecam ten sprzęt każdemu. Daje radę z dużą trawą i świetnie spisuje się nawet w ciężkich warunkach. Kilka uwag za i przeciw.
Zalety:
-moc, jest jej wystarczająco dużo 22KM. Myślałem że nie będą potrzebne ale jednak się przydają 😁
-komfort, traktorek jest wygodny w użytkowaniu, fotel wygodny porównując z np Stigą w podobnym przedziale cenowym jest dużo wygodniejszy
-skraca czas pracy
-u mnie póki co bez awaryjny (🤫🤫🤫)
-solidne wykonanie, porównując z innymi w tym przedziale cenowym grubość ramy i sama waga maszyny robi wrażenie
-zestaw mulczujący bardzo przydatny, trawa gęstnieje, robi się zieleńsza, usuwamy chwasty
-zderzak z przodu też się przydaje..😅

Wady:
-dek po sezonie musi zostać zabarankowany, myje po każdym koszeniu i niestety trzeba go poprawić, acz kolwiek wykonany z grubego materiału więc tutaj szacun za wykonanie, minus za malowanie (chociaż nie można wymagać cudów)
-światła, jazda po zmroku to naprawdę wyzwanie 😅
-brak uchwytu na kubek.. płacąc takie pieniążki myślę że to powinno być w zestawie bo jednak sprzęt naprawdę może służyć do użytku na sporym kawałku terenu i ciągle zjazdy żeby napić się wody (lub czegoś lepszego 🍻) są uciążliwe
-brak licznika moto godzin, wiem kosztuje 50zl ale jednak powinno to być w zestawie
-wskaźnik poziomu paliwa, może przesadzam ale sprawdzanie poziomu paliwa co jakiś czas jest frustrujace. Koszt ok 140zl no ale po raz kolejny za te kasę powinno być moim zdaniem

Podsumowując, jestem mega zadowolony z zakupu (nawet moja mamuśka mówi że świetny i łatwy w obsłudze😁) i polecam każdemu kto szuka traktorka w przedziale cenowym do 11 tysięcy złotych. Stosunek jakość-cena jak najbardziej adekwatny. 🙃
20200728_194345.jpg

ODPOWIEDZ