Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Moderator: Moderatorzy

krzysiek735
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2018, 23:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Siepraw

Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: krzysiek735 » 14 cze 2018, 23:44

Witam
Panowie jakie zamontowane zostały noże do Alko T 16-103.7 HD V2 ? Jaki symbol i jaka cena jeśli można wiedzieć?
Po kilku godzinach koszenia "poszczęściło mi się" i pokrzywiłem prawy nóż kosiska (prawy z pozycji siedzącej operatora). Trochę go wyprostowałem ale wibrację są nie do zniesienia. Istnieją może jakieś zamienniki? Czy pasują może od starszego T16-102.6HD?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Tornado » 15 cze 2018, 2:33

Numer tego noża jest kolego na jego "łopatce" .....
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Toma » 15 cze 2018, 3:56

Hmm, może nie odpowiedz jaki numer, ale nasuwają się dwa pytania:
1. W co trzeba uderzyć aby tak pokrzywic nóż ?
Jak w nic wielkiego to:
2. Dlaczego taki słaby materiał zastosował producent ALKO w swoich traktorkach ?

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: pfp76 » 15 cze 2018, 5:04

Przy walnięciu w coś nóż ma się zgiąć ! Bo nóż, w założeniach , to nie jest kawał metalu ,który w razie kolizji przenosi problem dalej.
Normalnie powinno być tak , że się idzie do sklepu z nożem pod pachą , w teczce ,a zimą można ciągnąc na sankach ,a miła pani sprzedawczyni wyciąga katalog i dobiera nóż (nawet nie musi wiedzieć do jakiej kosiarki ) według jego cech : długość , średnica otworu środkowego ,ew. np gwiazda pięcio , sześcio- ramienna ,lub uniwersalny do obu ,oraz budowa noża ze względu na przenaczenie (mulczujący zbierający .gater, -ect.
Jeśli tak nie jest ,to podpowiadam sposób na biznes . Oregon robi wszystko..

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Tornado » 15 cze 2018, 13:08

W traktorkach są chyba dwa rozwiązania na okoliczność spotkania się noża z twardą przeszkodą:

1/ Nóż się krzywi ;
2/Zostają ścięte trzpienie aluminiowo/żeliwnej piasty noża

W wersji 1 piasta noża jest b.solidna łącznie z solidnym klinem, a nóż mocowany jest do niej dwoma śrubami, nóż "miękki"
W wersji 2 piasta noża jest skromna, klin malutki, zaś nóż "trzymany" jest przez dwa aluminiowe/żeliwne wypusty, nóż "twardy"

Rozwiązania te mają za zadanie nie dopuścić do powstania większych uszkodzeń typu piasty, mandrele itd. Zatem jakość wykonania noży też jest inna

Jeśli się mylę proszę mnie poprawić..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Troku » 15 cze 2018, 20:06

Toma pisze:
15 cze 2018, 3:56
Hmm, może nie odpowiedz jaki numer, ale nasuwają się dwa pytania:
1. W co trzeba uderzyć aby tak pokrzywic nóż ?
Jak w nic wielkiego to:
2. Dlaczego taki słaby materiał zastosował producent ALKO w swoich traktorkach ?
Nóż z założenia ma pierwszy kontakt z przeszkodą i aby nie uszkodzić pozostałych elementów kosiska ma ulec uszkodzeniu pierwszy. Koszt pozostałych podzespołów kosiska jest nieporównywalnie większy od kosztu noża.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Toma » 15 cze 2018, 20:36

Tlumaczycie jak dla dzieci...a pytania sa bardzo proste. Kosimy trawy a nie kamienie, wiec jeszcze raz zapytam...W CO TRZEBA WALNĄĆ ABY TAK POGIĄC NÓŻ ? Jesze raz powtarzam..kosimy trawniki. Owszem mkzna uderzyć, ale nie zeby wygiąć !

krzysiek735
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2018, 23:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Siepraw

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: krzysiek735 » 15 cze 2018, 21:02

Panie szanowny Toma, co Pan się tak gorączkujesz używając wykrzykników? Otóż można wygiąć bo mi się udało:).Pożycz mi Pan swój traktorek to powtórzę to dla eksperymentu:). Oczywiście żartuję dla rozładowania emocji.
A teraz ujawnię prawdę. Otóż kupiłem 30ar działki pod budowę, można powiedzieć zwykła łąka z trawą do połowy łydki, miała być "czysta" ale dla spokoju dokładnie ją sprawdziłem (tak mi się wydawało), a jednak w jednym miejscu trafił się 30cm pniak po ściętym drzewie i to wystarczyło. W momencie skrzywienia akurat kosiłem na wstecznym dosłownie na długości 1m. Noże wcale nie są takie miękkie bo miałem problem z jego wyprostowaniem na tyle żebym mógł skończyć koszenie. Nóż odkręciłem oczywiście do prostowania ale nie wpadłem na pomysł żeby sprawdzić jego symbol i dlatego założyłem ten temat. Wygląda na to że muszę jednak ściągnąć decka żeby sprawdzić co mam zamówić.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Toma » 16 cze 2018, 0:48

Panie Krzysztofie, w obu moich postach jest jeden wykrzyknik, wiec jaka mowa o wykrzyknikach ? Hmm to teraz rozumie ześ Pan nie widział pniaka, jak Pan widzi wykrzykniki. Cóż.. Pana strata, bo to Panski nóż i sprzęt.
P.s
Oczywiscie wie Pan ze kosi się do przodu ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Nóż do traktorka Alko T 16-103.7 HD V2

Post autor: Tornado » 05 sie 2018, 21:22

U kolegi Troku, taki nóż do tego modelu traktorka z takim deckiem kosztuje niecałe 150 zł. Piszę to dlatego, gdyż jeden kolega znalazł na stronie Alko noże w cenie 300 złotych za sztukę !!! Nie wiem skąd taka różnica .. :?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ