Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Informacja o forum Pilarz.org, regulamin forum, pytania do administracji. Masz ciekawy pomysł jak sprawić by forum kwitło jak chwasty na polu? Zapraszamy!

Moderator: Moderatorzy

operator
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:28
Imię: Marcin

Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: operator » 20 paź 2016, 9:44

Wątek wydzieliłem z tematu
viewtopic.php?f=36&t=1211&p=9976#p9976
GM Tornado


Tornado Twoje zarzuty są lekko mówiąc idiotyczne. Od tego jest forum żeby wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję. Takim podejściem zrażacie normalnych użytkowników, macie tę samą przypadłość co większość specjalistycznych for. Forum jest od dyskusji, a nie indoktrynacji. Widziałem na forum o latarkach taką sytuację, że nowy użytkownik założył temat z prośbą o doradzeniu w zakupie latarki do kwoty 50 zł. I jaką dostał odpowiedź. Dołóż 100 zł i kup coś porządnego... Na tym forum jest podobnie. Ktoś chce coś kupić do 8tys, a Wy piszecie dołóż 2tys i kup coś porządnego. No ludzie, można zasugerować pewne rzeczy ale przez takie sytuacje nie ma nowych użytkowników.
W chwili obecnej jest to forum dla wąskiego grona, a szkoda że do tych informacji ma dostęp tak mało ludzi, bo jest tu skarbnica wiedzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: Tornado » 20 paź 2016, 9:57

Operator, Ty chyba nie Wiesz co ja napisałem , bo jakieś idiotyzmy teraz przedstawiasz.. Mój zarzut polega jedynie na tym, aby na forum nie reklamować produktu, którym się handluje... A, co do doradzania, to poczytaj sobie forum i znajdź te "doradztwa". Poza tym błądzisz, pisząc raz o złym doradzaniu, a za chwile o skarbnicy wiedzy.... Poza tym napiszę wprost... sam korzystasz z tej skarbnicy wiedzy, natomiast gdy coś potrzebujesz, to zapytujesz na czacie nie chcąc zakładać tematu... Twój wkład w budowę tej skarbnicy wiedzy jest zatem ulotny Kolego, a dbałość o czystość forum bez "fałszywej" reklamy jest dla Ciebie widzę niewidoczna...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

operator
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:28
Imię: Marcin

Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: operator » 20 paź 2016, 10:49

Skarbnica jeśli chodzi o rzeczy stricte techniczne. Za to szacun, ale ja negatywnie się wypowiadam w kontekście doradzania. Wiem, że chcecie dobrze, doradzacie lepszy sprzęt wg was. Ale zawsze lepiej mieć też dostęp do argumentów drugiej strony. Też jestem przeciwny reklamie, która wciska. KUP TAKI BO TAK, ale tutaj jest merytoryczna dyskusja i o to chodzi. A Wy zawsze zakrzyczycie inne podejście.
Nie jestem żadnym fachowcem, więc skąd pomysł że chciałbym mieć jakiś wkład w treści. Pochodzę krytycznie do pewnych aspektów, a nie do całości treści. Podkreślam, że istota forum to dialog

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: Tornado » 20 paź 2016, 13:40

Kwestia doradztwa została więc chyba wyjaśniona, pozostaje jeszcze "skarbnica"..
operator pisze:Nie jestem żadnym fachowcem, więc skąd pomysł że chciałbym mieć jakiś wkład w treści. Pochodzę krytycznie do pewnych aspektów, a nie do całości treści. Podkreślam, że istota forum to dialog

Wielokrotnie zwracałem Ci Kolego uwagę, iż należy zakładać tematy w stosownych działach, gdy ma się określony problem z urządzeniem, a nie rozpisywanie się na czacie, gdzie omawiana tematyka jest systematycznie kasowana z tzw. automatu. Nie trzeba być fachowcem, aby mieć swój wkład w rozwój forum.., "zakładanie" tematów też nim jest ;) Rozwiązanie danego problemu z maszyną służy ew. przyszłym użytkownikom, których dosięgnie taka sama usterka... Poza tym określa to regulamin forum... Myślę, że wyjaśniłem to wyraźnie i zrozumiale.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: Troku » 21 paź 2016, 20:31

operator pisze:Wątek wydzieliłem z tematu
viewtopic.php?f=36&t=1211&p=9976#p9976
GM Tornado


Tornado Twoje zarzuty są lekko mówiąc idiotyczne. Od tego jest forum żeby wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję. Takim podejściem zrażacie normalnych użytkowników, macie tę samą przypadłość co większość specjalistycznych for. Forum jest od dyskusji, a nie indoktrynacji. Widziałem na forum o latarkach taką sytuację, że nowy użytkownik założył temat z prośbą o doradzeniu w zakupie latarki do kwoty 50 zł. I jaką dostał odpowiedź. Dołóż 100 zł i kup coś porządnego... Na tym forum jest podobnie. Ktoś chce coś kupić do 8tys, a Wy piszecie dołóż 2tys i kup coś porządnego. No ludzie, można zasugerować pewne rzeczy ale przez takie sytuacje nie ma nowych użytkowników.
W chwili obecnej jest to forum dla wąskiego grona, a szkoda że do tych informacji ma dostęp tak mało ludzi, bo jest tu skarbnica wiedzy


Treść warta przemyślenia więc koledzy weźcie sobie do serca treść posta i przemyślcie wasze poczynania. Dla mnie treść tego posta jest jasna i poczuwam się do odpowiedzialności za jakość wpisów, więc czas wyciągnąć wnioski i iść do przodu z wypiętą piersią pomagając innym.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doradztwo i Skarbnica wiedzy

Post autor: Kamilos » 22 paź 2016, 21:15

Tak szczerze, to ja uważam to co i kolega Tornado, najpierw trzeba dać coś od siebie, a potem się zająć krytykowaniem..
A koledze operatorowi radziłbym najpierw coś wnieść na forum pożytecznego, a na koniec zabierać się za wtrącanie w dyskusje..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ