silnik B&S 12hp dolnozaworowy brak iskry i wariacje obrotów

Dział poświęcony zakładaniu, projektowaniu, pielęgnacji ogrodów

Moderator: Moderatorzy

Ringus07
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

silnik B&S 12hp dolnozaworowy brak iskry i wariacje obrotów

Post autor: Ringus07 » 18 kwie 2024, 10:49

Witam po dłuższej przerwie jestem znów obecny a to oznacza że mam problemy z traktorkiem Muray.
po kolei: przede wszystkim zapłon otóż wymieniłem stacyjkę bo stara oryginalna robiła zwarcie nową założyłem i jest tak że jak kręcę starterem to niema iskry a jak puszczę to iskra się pojawia kable połączyłem wydaje mi się że dobrze czyli B-aku G-masa S-starter selenoid M-do cewki zapłonowej A-do alternatora L-światło proszę o pomoc nie mam pojęcia gdzie tkwi błąd jak odczepię kabelek od cewki wysokiego napięcia to iskra jest i odpala.
Druga sprawa obroty jak odpali to wariuje na ssaniu ma ciężko odpalić odpala tak w połowie wajchy a obroty wskakują prawie na 5 tyś. czy to nie czasem regulator obrotów winien?

Merowing
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 19 maja 2022, 22:47
Imię: Jan

Re: silnik B&S 12hp dolnozaworowy brak iskry i wariacje obrotów

Post autor: Merowing » 21 kwie 2024, 11:25

Czy poprzednia stacyjka nie była przypadkiem plastikowa a nowa metalowa? Kiedyś miałem taki przypadek że właśnie zmieniłem plastikową na metalową i masowało się przez obudowę stacyjki.

Ringus07
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

Re: silnik B&S 12hp dolnozaworowy brak iskry i wariacje obrotów

Post autor: Ringus07 » 22 kwie 2024, 13:07

Metalowa 6 pin ta ma 7 ale ten 7 pusty tylko w tej oryginalnej kofiguracja światła była taka ż świeciło po uruchomieniu silnika i przełączeniu na poz.1 czyli światło szło z prądnicy a na nowej idzie z aku

Ringus07
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 11 cze 2020, 11:09
Imię: Jerzy

Re: silnik B&S 12hp dolnozaworowy brak iskry i wariacje obrotów

Post autor: Ringus07 » 25 kwie 2024, 9:21

Temat stacyjki rozwiązany wsadziłem 5-pin a drugi kabelek z prądnicy zostawiłem wolny wygląda na to że w oryginalnej był podpięty pod światło

ODPOWIEDZ