Jaka pompa do glebinowki?

Dział poświęcony zakładaniu, projektowaniu, pielęgnacji ogrodów

Moderator: Moderatorzy

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: kolo » 02 mar 2021, 10:18

Jaką pompę zastosować do podlewania (lub hydrofor). ? Skrótowo opiszę : mam założone podlewanie kropelkowe z taśm (wydajność 3l/h rozstaw co 20cm) o długości 4500m . Wąż zasilający fi 20 ponieważ zasilanie jest z kranu. Każdy odcinek taśmy ok90m ma zaworek którym regulowane było podlewanie (tak żeby wody starczyło) . Będe miał kopaną studnie głębinowa na rurę 110 (w przyszłym tygodniu) , jaką pompę założyć do takiego zestawu (studnia ok 15m) . Czy Mogę to podzielić na 2-3 sekcje bez zmiany węża zasilającego ,. Jaką pompę zastosować (lub hydrofor) jaki przepływ i ciśnienie?

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: AgroTrzySiostry » 04 mar 2021, 10:46

Hej, mam u siebie, ale do domu pompę Omnigena i działa już z 6 lat bez problemu. Hydraulicznie jednak Ci nie pomogę, co masz zastosować. Ja mam pompę, później zbiornik hydrofor itd.

https://omnigena.pl/category/235
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: kolo » 04 mar 2021, 19:55

Ten co kopał będzie coś wspominał o tych pompach. Hydrofor to raczej chyba mi nie będzie potrzebny . Chciałbym jakieś filtry zastosować żeby po sezonie (truskawek) nie wyrzucać taśm do kosza i jakiś system podawania nawozów zamontować (inżektor).

Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: Szymoon » 04 mar 2021, 20:52

Jak chodzi o producenta to ja słyszałem, że taki z największą renomą to Grundfos.

pawlik_pawlik
Nowy użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 05 maja 2019, 0:28
Imię: Paweł

Re: Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: pawlik_pawlik » 04 mar 2021, 23:01

Weź jeszcze pod uwagę Pompę belardi z silnikiem sumoto.Mam właśnie taką i nie narzekam. Jednak za wcześnie na ocenę bo dopiero dwa lata. Zastąpiła pompę omnigena, która pochodziła 4 lata i została zdemontowana z powodu przebicia.Niby silnik chodzi nadal ale wywalało różnicowkę po kilka, kilkanaście razy dziennie. Pewnie doszło do rozszczelnienia, miałem ją rozebrać, ale jakoś nie było czasu i tak leży do dzisiaj.
Grundfos bardzo dobra ale droga.Belardi myślę że pomiędzy chińską omnigeną a grundfosem
Pozdrawiam

kolo
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 01 sie 2020, 6:50
Imię: Paweł

Re: Jaka pompa do glebinowki?

Post autor: kolo » 05 mar 2021, 9:46

Pamiętacie jakie filtry wam zakładali(w głębinowej) czy są jakieś standardowe czy są np. takie żeby mniej piasku i śmieci ciągnęło (z drobniejszą siadka

ODPOWIEDZ