Zakładanie firmy

Dział poświęcony zakładaniu, projektowaniu, pielęgnacji ogrodów

Moderator: Moderatorzy

saperus8
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2019, 9:00
Imię: Arek

Zakładanie firmy

Post autor: saperus8 » 12 lis 2019, 18:14

Witam wszystkich,
Mam już dosyć pracy "dla kogoś", noszę się z zamiarem założenia małej jednoosobowej firmy usługowej.
Jestem absolwentem technikum leśnego w Miliczu.
Do usług owej firmy zaliczałoby się między innymi:
Koszenie, utrzymanie trawników, sadzenie drzewek, wycinka oraz drobne prace ogrodowe.
Mieszkam w okolicach Wrocławia, więc domków jednorodzinnych jest tu wiele, co daje chyba dużo potencjalnych klientów.
Moje pytanie jest następujące. Czy z takich usług da się "wyżyć" i czy jest stałe zapotrzebowanie na tego typu działalność?
Pytanie numer dwa. Czy tego typu sprzęt jest dobry na początek?
Weibang WB384RB
Kosiarka aluminiowa Weibang WB537SCV AL
Bardzo dziękuję za szczere odpowiedzi i rady, pozdrawiam Arek

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Re: Zakładanie firmy

Post autor: arti » 12 lis 2019, 21:19

Ja robię dorywczo usługi w ogrodach i wykonuję około 30 wertykulacji w sezonie trawniki od 500m2 do 1300m2 mam dwa wertykulatory o szerokości roboczej 45cm i uważam to minimum na usługi. Co do podanej kosiarki tez bym ją kupił ale narazie mam dwie inne oleo mac gv53tk która ma od 2015 roku 370 godzin pracy i active 5850 która ma od 2018 roku 160 godz.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakładanie firmy

Post autor: Troku » 12 lis 2019, 22:56

Wertykulator weibang sprawdza się znakomicie jako sprzęt na usługi. Jest trwały i niezawodny, podobnie kosiarka. Sprzedałem parę takich zestawów i mam same pozytywne opinie ale cóż skoro to Kopie Hondy w dobrym wykonaniu to nie ma się czego czepiać,.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

saperus8
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2019, 9:00
Imię: Arek

Re: Zakładanie firmy

Post autor: saperus8 » 13 lis 2019, 14:08

Nikt nie ma wiedzy o opłacalności takiego zajęcia??????
Czy po prostu ten kto ma to nie chce mieć konkurencji. :D :D :D :D :D :D

arti
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwie 2016, 9:49
Imię: artur

Re: Zakładanie firmy

Post autor: arti » 13 lis 2019, 17:24

Opłacalny ten biznes jest. Ja ponad 5 lat zbierałem sobie klientów i teraz mam tylko tych stałych u których robię wertykulacje z rozsianiem nawozu, kosze trawniki, zywoploty. Odpady zawsze zabieram. Czasem jakieś opryski. Troche kosze nieuzytki, jesienią sprzątam liście dmuchawo odkurzaczem. Trzeba miec wydajny sprzet zeby moc zarobic te 50 zl za godzine. Niestety sezon na ogrody trwa od kwietnia do konca pazdziernika czyli 7 miesięcy. Żeby z tego zyc trzeba w tych miesiącach zarabiać od 5000 w zwyż. Jak jest susza tak jak w ostatnich latach to koszenia duzo mniej. Ja już od kilku lat myślę o tym zeby tylko tym sie zajmować ale jakoś nie mam odwagi.

saperus8
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2019, 9:00
Imię: Arek

Re: Zakładanie firmy

Post autor: saperus8 » 13 lis 2019, 19:56

Bardzo dziękuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zakładanie firmy

Post autor: Troku » 13 lis 2019, 23:02

Kolego saperus8 ci co mają firmy raczej się mało wypowiadają ponieważ nadal jest to część obrotu ładowane w kieszeń, ja mogę powiedzieć co widzę po moich klientach, jak masz sprzęt to masz klientów. Druga sprawa trzeba się wyspecjalizować np. U mnie super interes mają firmy co czyszczą działki nieużytki.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Zakładanie firmy

Post autor: pfp76 » 14 lis 2019, 6:07

Jeśli miał bym zakładać firmę w Polsce ,to rac. zej bym się skupił na samym koszeniu trawników . Mały zer-turn - do 48cali do tego dmuchawa podkaszarka i krawędziarka . Potem kwestia wyszukania odpowiednich klientów . Jeżeli chcesz funkcjonować jako ogrodnik to tylko jako taki co u bogatego prowadzi ogród, a nie praca sporadyczna na zasadzie jakiś zleceń przy jednorazowym wyprowadzaniu ogrodu,bo wtedy się orobisz , a wiele ci nie zapłacą . Dodatkowo rozważ opcję ciśnieniowego mycia podjazdów, elewacji schodów betonowych ścieżek ect. Tu musisz zainwestować w spalinową myjkę .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Zakładanie firmy

Post autor: Tornado » 14 gru 2019, 21:14

saperus8 i jak tam interes się rozwija ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

saperus8
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2019, 9:00
Imię: Arek

Re: Zakładanie firmy

Post autor: saperus8 » 16 gru 2019, 9:33

Już mam kosiarkę weltykulator samochód .Drobny sprzęt typu szpadle sekatory to był .No i moja kochana Shindaiwa 501 xs już była. Kosiarka i weltykulator weibang wb384rb i Weibang WB537SCV.
Nie wiem kiedy dać ogłoszenie czy już w lutym?????

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Zakładanie firmy

Post autor: Tornado » 16 gru 2019, 9:39

Na pewno wyprzedzająca informacja o ofercie usługi nie zaszkodzi..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

bodziokardasz
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 23 sie 2019, 9:11
Imię: Bogumił

Re: Zakładanie firmy

Post autor: bodziokardasz » 17 gru 2019, 9:43

Niektórzy pytają o stawki, o opłacalność itp. Ja spytam jak to wygląda od strony ''papierkowej'' . Rozumiem , że nikt nie będzie rejestrować firmy, żeby raz na jakiś czas sąsiadowi pociąć drzewo, czy komuś okosić działkę. Jednak jak to wygląda gdy ktoś chce to robić częściej, ogłosić się i robić dla nieznajomych osób, jednocześnie nie ryzykując problemów z prawem. Kiedy można/trzeba założyć działalność , jakie PKD wybieracie? Kurs pilarza ponoć potrzebny tylko gdy ktoś chce pracować dla LP, prowadząc działalność nie potrzebujemy nic , czy ktoś to potwierdzi? Co z ubezpieczeniem? Może rąbiąc drewno szkód nie narobimy, jednak kosząc możemy strzelić kamieniem w okno (drogie) czy samochód właściciela posesji, bądź np sąsiada. Ścinając zaś drzewo możemy narobić jeszcze więcej szkody, i co wtedy? Jeden błąd skazuje nas na bankructwo i długi?

saperus8
Nowy użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2019, 9:00
Imię: Arek

Re: Zakładanie firmy

Post autor: saperus8 » 17 gru 2019, 13:59

Ja mam firmę zarejestrowaną i ubezpieczenie na 50 tyś

ODPOWIEDZ