Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Dział poświęcony zakładaniu, projektowaniu, pielęgnacji ogrodów

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: riflesnake » 28 sie 2018, 14:14

W maju wykonaliśmy testowo takie zabezpieczenie wsadzanego drzewka.
Wcześniej bez zabezpieczenia korzenie załatwiały nam nornice lub inne gryzonie.
Mamy koniec Sierpnia i jak na razie rozwiązanie się sprawdza, gryzonie ryją dookoła, drzewko żyje :D
Jeżeli ktoś ma podobny problem to polecam przetestować.
Na zdjęciach jest zwykła siatka podtynkowa do elewacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 12 wrz 2018, 13:02

To jest dobre rozwiązanie alale tylko czasowe. Dla nornic to pestka. A poza tym korzenie przejdą kiedyś przez siatkę i problem wróci.
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

micbyk

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: micbyk » 23 wrz 2018, 12:37

Ja u siebie sypałem karbit w dziury lałem wodą,trochę pomogło ale ciekawe na jak długo

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: Tornado » 23 wrz 2018, 20:05

Zapewniam Cię, że na ..krótko...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: riflesnake » 24 wrz 2018, 9:41

Tak naprawdę wiosna zweryfikuje to zabezpieczenie -wtedy jest najgorzej. Wygląda na to, że narazie siatki nie gryzą - może są zbyt leniwe :)

adadzio11
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2017, 20:27
Imię: Adam

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: adadzio11 » 30 wrz 2018, 15:40

Mój sprawdzony sposób to trutka na gryzonie ta w saszetkach papierowych co się wykłada na myszy wkładasz do otworów i po problemie ,jakis czas temu znajomy miał chome na działce w warzyniaku i też poszła na to.

mariusz_w4
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:03

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: mariusz_w4 » 30 wrz 2018, 20:23

Ja na razie postawiłem na naturę , sowa się zdomowiła w sadzie i troszkę przetrzebiła populację nornic i myszy.Ale i tak jest tego dużo w tym roku,było sucho i ciepło ,mało deszczu i nie potopiło przychówku . Na wiosnę miałem kilka podgryzionych owocówek i nawet się za dęba którego 4 letnie sadzonki uszkodziły . Saszetki rozkładałem od wiosny do jesieni i wielkich efektów nie widać,Cięzko z nimi walczyć .

mariusz_w4
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:03

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: mariusz_w4 » 11 lut 2019, 18:13

Czy ktoś korzystał z środków przeciw kretom i nornicom takich jak : POLYTANOL lub QUICKPHOS w formie tabletek ???
Wczoraj zobaczyłem jak wygląda moja działka po zejściu śniegu i ręce opadają , będę chyba kosił wszystko kosą bo traktorek i kosiarka nie da rady przejechać po tych kopcach . Musze pozbyć się kreta i nornicy .

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 11 lut 2019, 18:41

Daruj sobie - pokochaj kreta
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: AgroTrzySiostry » 11 lut 2019, 18:59

hmm, ja też przegrywam walkę z kretem i nornicami, a było już multum sposobów. Karbit, trutki, pułapki ala rurka pcv, włosy, czosnek, ostatnio żel mega śmierdzący, ten ostatni chyba najlepszy, ale dalej wychodzą. Lani wody tez było i jeden hiper odstraszacz za 100zł.... a kopce dalej są ;) Chyba najlepszym sposobem będzie wkopanie takiej siatki, ale po całości ogrodu...albo trzeba polubić, jak pisze wojtylas hehe
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: Troku » 11 lut 2019, 19:28

Jak dobrze że nie mam kretów na działce bo walkę bym przegrał z nimi sromotnie. Wiem że znajomi próbowali na różne sposoby ale siatka okazała się najskuteczniejsza.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: jerzyk » 11 lut 2019, 19:36

Na pewno sie na tym nie znam, ale wg. mnie nie warto walczyć!!! krety sa dla tego że macie w glebie smaczne robaczki, dzieki którym macie ładną zieloną trawę, a przy okazjii krety wtępicie krety np. za pomocą chemii to również zniszczycie robaczki dzięki którym macie ładny trawnik.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

mariusz_w4
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:03

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: mariusz_w4 » 11 lut 2019, 19:47

AgroTrzySiostry pisze:
11 lut 2019, 18:59
hmm, ja też przegrywam walkę z kretem i nornicami, a było już multum sposobów. Karbit, trutki, pułapki ala rurka pcv, włosy, czosnek, ostatnio żel mega śmierdzący, ten ostatni chyba najlepszy, ale dalej wychodzą. Lani wody tez było i jeden hiper odstraszacz za 100zł.... a kopce dalej są ;) Chyba najlepszym sposobem będzie wkopanie takiej siatki, ale po całości ogrodu...albo trzeba polubić, jak pisze wojtylas hehe
Z siatką jest mały problem , bo musiał bym ułożyć około 4000 m2 :) a to już wychodzi po za moje możliwości logistyczne i finansowe ;) Na dziś mam około 200 kopców kreta do wyrównania i kilkadziesiąt metrów korytarzy nornic do zawalcowania .

mariusz_w4
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:03

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: mariusz_w4 » 11 lut 2019, 19:50

wojtylas pisze:
11 lut 2019, 18:41
Daruj sobie - pokochaj kreta
Pokochaj ,łatwo Ci powiedzieć . Krajobraz jak na księżycu ,kratery i tunele :) , Jak już wyżej pisałem sowa trochę mi pomaga ale widzę ze to wykracza po za jej możliwości :). Tak że natura sobie też nie radzi .

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 11 lut 2019, 21:34

jerzyk pisze:
11 lut 2019, 19:36
Na pewno sie na tym nie znam, ale wg. mnie nie warto walczyć!!! krety sa dla tego że macie w glebie smaczne robaczki, dzieki którym macie ładną zieloną trawę, a przy okazjii krety wtępicie krety np. za pomocą chemii to również zniszczycie robaczki dzięki którym macie ładny trawnik.
Ot sedno sprawy. Więcej pisać nie trzeba chłopaki. Pokochać jak pisałem wcześniej.
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: dbx » 12 lut 2019, 8:40

Zalecane czułości, przekierował bym na kobiety, raczej, a z gadami trzeba walczyć... o swoje. Bo nasze trawniki i ogródki, są nasze.
Swoją drogą, dziwi, że są dostępne środki, skutecznie eliminujące inne szkodniki a na kreta nic, lub prawie nic. Gdzieś wyczytałem o chemii, ponoć skutecznej ale groźnej dla człowieka i otoczenia. To niesamowite, że na gryzonie jest banalnie proste zatrute ziarno', na szerszenie gaśnice, że wystarczy wcelować w gada by zdjąć go w locie, a na kreta nie ma... by wspomnieć jeszcze o milusińskich żmijach, które nie wiedzieć, czemu są pod ochroną. Więc pamiętajcie, żmiję należy przytulić i przenieść w lepsze miejsce, żegnając czule i do następnego razu.

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: jerzyk » 12 lut 2019, 9:20

dbx pisze:
12 lut 2019, 8:40
Więc pamiętajcie, żmiję należy przytulić i przenieść w lepsze miejsce, żegnając czule i do następnego razu.
Oczywiście jeszcze trzeba dać buzi na pożegnanie :P
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 12 lut 2019, 14:06

Na kreta nie może być nic zabójczego w całej otwartości bo jest pod ochroną 😁 jak kiedyś osy będą zagrożone wyginięciem to też gaśnic zabraknie na rynku 😁
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

krzyszt11

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: krzyszt11 » 12 lut 2019, 14:18

dbx pisze:
12 lut 2019, 8:40
Zalecane czułości, przekierował bym na kobiety, raczej, a z gadami trzeba walczyć... o swoje. Bo nasze trawniki i ogródki, są nasze.
Nie wiem w jakiej części Polski mieszkacie, ale żmije to w większej części kraju to rzadkość. Sporo ich widziałem w Bieszczadach (wiele lat temu). U nas na lubelszczyźnie "mądrzy" ludzie wytłukli, a przy okazji zaskrońce i padalce (bo to podobne). Żmije są pod ochroną bo są pożyteczne i jest ich naprawdę niewiele.
Nie mam nic przeciw czułości do kobiet, ale dalsza część zdania świadczy o zupełnym niezrozumieniu przyrody. Z gadami, płazami i kretami nie trzeba walczyć tylko jak tu ktoś ładnie napisał polubić je.

dbx
Stały bywalec
Posty: 165
Rejestracja: 22 lip 2018, 11:07

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: dbx » 12 lut 2019, 17:20

To je lub.
Jak każą je dokarmiać, będziesz pierwszy. Jak uje.ie ci dziecko albo ciebie, pewnie je pogłaszczesz i oznajmisz światu, że pretensji nie masz, bo są pod ochroną dlatego, że są pożyteczne.

krzyszt11

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: krzyszt11 » 12 lut 2019, 17:34

Kolego dbx w jakim świecie Ty żyjesz, to nie Australia, Indie czy RPA. Tam naprawdę jest duże zagrożenie i ludzie sobie radzą. U nas obawiasz się zygzagowatej, którą trudno spotkać. Dzieci może pies pogryźć, mogą wpaść pod samochód (oby nie), ale na pewno nie napadnie ich żmija.

krzyszt11

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: krzyszt11 » 12 lut 2019, 19:34

Krótka informacja nt żmii zygzakowatej podana przez lasy państwowe.
Gdy spotkamy się oko w oko z żmiją zachowajmy spokój. Pamiętaj, niesprowokowana żmija nigdy nie zaatakuje! Pierwszą reakcja żmii na zagrożenie jest zawsze ucieczka. Kiedy nie ma gdzie uciec sygnalizuje swoją obecność głośnym syczeniem. Po takim sygnale należy niezwłocznie się wycofać w kierunku przeciwnym od miejsca zlokalizowania gada i zostawić go w spokoju, by miał szansę na ucieczkę i schronienie. W ostateczności gdy żmija poczuje się zagrożona w skutek np. nadepnięcia, chęci złapania lub nadmiernego zbliżenia się napastnika, atakuję kąsając na wysokość do kilkunastu centymetrów.
Najlepszym rozwiązaniem zatem jest pozostawienie tego zwierzęcia w spokoju, nawet jeśli wokół niego rosną dorodne prawdziwki. Żadne grzyby nie są warte 3 tygodniowego pobytu w szpitalu i nogą jak na załączonym zdjęciu. Pamiętajmy, w lesie można spotkać groźniejsze stworzenia niż żmije, są nimi na przykład kleszcze, które w odróżnieniu do żmii zbierają rok rocznie coraz większe żniwo w postaci zachorowań na boreliozę i odkleszczowe zapalenie opon mózgowych. Uszanujmy zatem te tępiące gryzonie gady, i pozwólmy im żyć podziwiając je z bezpiecznej odległości lub po prostu nie wchodząc im w drogę.

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: AgroTrzySiostry » 12 lut 2019, 19:44

krzyszt11 pisze:
12 lut 2019, 17:34
Kolego dbx w jakim świecie Ty żyjesz, to nie Australia, Indie czy RPA. Tam naprawdę jest duże zagrożenie i ludzie sobie radzą. U nas obawiasz się zygzagowatej, którą trudno spotkać. Dzieci może pies pogryźć, mogą wpaść pod samochód (oby nie), ale na pewno nie napadnie ich żmija.
Ja mieszkam w Sudetach Wschodnich i wierz mi, że sporo jest zygzakowatych, ba nawet bym powiedział za dużo. Mam też małe dziecko i zabiłem nie jedną pod domem (tak w lesie, czy na drodze nie ruszam), a zaskrońce tylko przeganiam. Na pewno, żeby ich mieć mniej, należy dbać o trawnik (często kisić) i okolicę, tj. nie trzymać kamieni na kupie, czy gałęzi, bo one lubią takie miejsca. Przydatny też czasem może być kot, ale takowy mi uciekł po dwóch dniach ;)

Co do kretów, racja, pożyteczne, zjadają pendraki czy tam inne żyjątka pod ziemią, ale jak jest nawał kopców, to już przestajesz je kochać ;) Jak miałem kilka, to rozgrabiłem i ok, ale pod koniec jesieni, to było ich z 50, a u sąsiada ponad 100 ;)
Krety są pod ochroną, ale ponoć nie dotyczy posesji prywatnych, tak gdzieś czytałem. Na pułapkach pisze, że jak złapiesz, to wypuszczasz w innym miejscu, ale złapałem aż jednego ;) Mądre te dziady ;)
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

mariusz_w4
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 sty 2018, 16:03

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: mariusz_w4 » 12 lut 2019, 21:48

I dyskusja zeszła na nic nie winne gady ;) Żmija,zaskroniec raczej robią robotę bo wyłapują gryzonie ,nie koniecznie krety. Gdybym miał na działce raczej krzywdy bym im nie robił .Co do kreta ,oczywiście jest pod ochroną gatunkową tyle że nie w miejscach prowadzonych upraw,ogrodach ,rabatach,trawnikach przydomowych .

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: AgroTrzySiostry » 26 lut 2019, 11:48

QUICKPHOS ktoś kupował? było hasło wyżej, ale bez odpowiedzi..... pokochać nie chcę, siatka to chyba za droga inwestycja na razie..... co Wy na to?
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 01 mar 2019, 22:32

AgroTrzySiostry pisze:
26 lut 2019, 11:48
QUICKPHOS ktoś kupował? było hasło wyżej, ale bez odpowiedzi..... pokochać nie chcę, siatka to chyba za droga inwestycja na razie..... co Wy na to?
Stracisz czas i pieniądze tylko.
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

AgroTrzySiostry
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:43
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Stary Gierałtów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: AgroTrzySiostry » 02 mar 2019, 23:05

A difenor? Kilka osób go polecało....
Pilarka Stihl MS 211
Traktorek AL-KO T95 HD V2 Premium
Kosiarka Stiga Combi 48SQ B
Kosa Stiga 2km
www.agrotrzysiostry.pl

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: sobul2 » 03 mar 2019, 10:05

wojtylas nie zgodzę się z Tobą, wprawdzie może nie jestem obiektywny bo też sprzedaje ten preparat ale i stosuje u klientów, ale Quickphos lub Polytanol to jedyne preparaty które działają i likwidują krety. Oczywiście jak nowe przyjdą to zabieg trzeba powtarzać. Jak rozmawiałem na szkoleniu z doktorem z Uniwersytetu Przyrodniczego raz na tysiąc zdarza się, że kret wyczuje preparat i nadmucha się zasłaniając "tyłkiem" kanał ale za drugim podejściem już raczej mu się nie uda.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 03 mar 2019, 11:49

A jaki skład mają te środki ?
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: sobul2 » 03 mar 2019, 12:11

Quickphos ma fosforek glinu a Polytanol fosforek wapnia, który pod wpływem wilgoci w ziemi wytwarza fosforowodór.

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 03 mar 2019, 12:38

Czyli gazy, działanie jak podobne do karbidu. Kret ma kilometry kanałów głęboko w gruncie , gaz tam nie dociera.
Ja zdania nie zmienię i nadal uważam że kreta trzeba pokochać w innym wypadku kupcie sobie cały skład Mendelejewa o męczcie się 😀. Ja Kretowin nie zbieram od listopada do kwietnia. Po zbiórce aktywność kreta na powierzchni maleje do zera i po problemie. Nigdy nie zdarzyło się że straciłem jakaś roślina nie przez niego, a trawniki k w którym g się regeneruje. Gorszy jest turkuć i nim bym się martwił, ale nie kretem. Jeśli mam doradzić to olejcie go i cieszcie się że jest !
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

sobul2
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:34
Imię: Mateusz

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: sobul2 » 03 mar 2019, 19:07

Jeśli chodzi o działanie gazowe to tak podobnie zachodzi reakcja tyle że karbid przy tym to jak kałuża wody do sporego jeziora, fosforowodór ma ta przewagę że jest minimalnie cięższy od powietrza i rozchodzi się po korytarzach i jest o wiele bardziej trujący od oparów karbidu. Nie chce nikogo na siłę zmuszać ale nie miałem niezadowolonych klientów po tym preparacie, a po karbidach,płynach, świecach i odstraszaczach tak. Także ja to polecam jako jedyny skuteczny preparat w tej chwili dostępny na rynku.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: wojtylas » 03 mar 2019, 20:14

Ok, nie neguję . Piszę że swojego doświadczenia
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Zabezpieczenie przed nornicami i gryzoniami

Post autor: Tornado » 03 mar 2019, 20:26

AgroTrzySiostry pisze:
26 lut 2019, 11:48
QUICKPHOS ktoś kupował? było hasło wyżej, ale bez odpowiedzi..... pokochać nie chcę, siatka to chyba za droga inwestycja na razie..... co Wy na to?
Pisałem o tym środku chyba w temacie walki z kretami ... ;)
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ODPOWIEDZ