Figurki cięte z bukszpanu

Dział poświęcony zakładaniu, projektowaniu, pielęgnacji ogrodów

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojtylas
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: 25 sty 2015, 22:24
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Figurki cięte z bukszpanu

Post autor: wojtylas » 14 sty 2018, 17:14

Przy okazji robienia porządków u klienta znalazłem stare rozsypujące się figurki druciane zwierząt pokryte wikliną. Postanowiłem wykorzystać je do zrobienia "żywych figurek " z bukszpanu. Bukszpan doskonale nadaje się do formowania różnych kształtów. Pomijając zasady cięcia bukszpanu chciałbym skupić się na wykonaniu aranżacji.
Wykreśliłem na terenie kółka, wymieniłem podłoże, obsadziłem tym co było do wykorzystania ( żółte cegły) i można było sadzić. W parterze wykorzystałem różne odmiany macierzanek oraz goździka sinego. Na początku lata pięknie kwitną i na załączonych zdjęciach widać pierwszy oraz drugi sezon po posadzeniu. W obecnej chwili ( 3 lata ) cały parter zdominował kolor macierzanek i goździka. Ich kwiatostany zasłaniają podłoże, co było celem, aby powstał kolorowy dywan.
Figurki z bukszpany były przycinane dopiero pierwszy raz, lecz już widać jak rysuje się kształt zwierzątek :)
W tym sezonie przytnę raz jeszcze i wrzucę fotki :)
Całość subtelnie wzbogaciła pusty pierwotnie "dziki trawnik" oraz podnóża starych drzew.
Dodam tylko, że rośliny nie przypadkowo takie zostały wybrane. Nie stanowią one prawie żadnego obciążenia przy pielęgnacji terenu, co z mojego punktu widzenia jest ważne, gdyż na tym terenie mam ogrom roślin wymagających jednak przycinania i pielęgnacji kilka razy w sezonie.
Wzdłuż tych kilku kręgów w niedalekiej odległości posadziłem żywopłot z 200 cisów, ale to osobny temat i pokażę je w kolejnym poście w trakcie sezonu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Być może rzadko tu bywam, ale nieustannie pracuje w polu :)
Wojciech Krysztofiak
http://vodak.pl/
https://www.facebook.com/vodakwk/
Tel:607-677-259
@: wojtylas69@gmail.com
@:vodak3@gmail.com

ODPOWIEDZ