gaźnik kosy cedrus

Moderator: Moderatorzy

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 22 paź 2018, 19:17

chciałbym kupić kompletny gaźnik do tej kosy, ponoć siedzi tam podróbka gaźnika walbro, ile to coś kosztuje i gdzie to można kupić?

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 22 paź 2018, 19:47

Do jakiej kosy potrzebujesz ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 22 paź 2018, 22:15

do chińćzyka, ale że cedrus ma ponoć lepszy gaźnik na chińskim bloku to właśnie pytam się o gaźnik...

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: jerzyk » 23 paź 2018, 12:16

Dalej nie odpowiedzialeś na pytanie do jakiej kosy potrzebujesz o ile mnie pamięć nie myli są cztery typy gaźnika z przepustnica obrotową w zależności od pojemności cylindra.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 23 paź 2018, 13:25

no np do kosy cedrus 415x

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: jerzyk » 23 paź 2018, 17:15

Ten gaźnik jest dostępny cena na pw.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 17:11

cena bardzo wygórowana jak za do jakby nie było chińskiej maszyny, do kosy stihl kupi o połowe taniej.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 24 paź 2018, 17:13

Bo to jest gaźnik Walbro w one nigdy tanie nie były.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 18:32

Może to jednak jest walbro a nie podróba walbro

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 19:37

neistety ale bardzo wątpie że na kosie z importu siedzi gaźnik oryginal walbro, dlatego pytałem się o fizyczny model takiego gaźnika bo na ali to jest multum takich "walbro" za cenę 5usd....

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 1e3cbyQnSI

jest tego zatrzesienie w niektorych na bezczela napis walbro na odlewach.... prosze

https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 1e3cbyQnSI

cedrus nie jest markową kosą i nawet mnie nie przekonujcie ze tam u skosnookich dorzucili 100 zl do kosy zeby walbro zalozyc... , to jest zaledwie lepsza chinska produkcja na silniku z demona, a ze gaznik dali "walbro style" to bardzo dobrze bo chcialem sobie do swojego demona wrzucic, moze byloby oszczedniej... no ale jak nie to nie... moze pojawi sie ktos kto po prostu dokladne zdjecia tego gazniczka umiesci i wtedy sobie kupie za 3 usd na ali taki sam..

ps. dlaczego odnosze wrazenie na tym forum ze ta sama osoba uzywa kilku kont.... :roll: :roll:

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 20:19

Nie zrozum mnie źle bo ja akurat na chińskie sprzęty nie narzekam, sam mam pilarkę i byłem zaskoczony tym co dostałem za te pieniądze.
Ktoś mi kiedyś powiedział że od Chińczyków dostajesz dokładnie to za co im płacisz i tego się trzymam od paru lat więc jestem w stanie uwierzyć że Cedrus jest lepszy bo jest droższy od demona o ile jego wyższa cena nie wynika tylko z marży importera.
Koledzy tu na forum tym handlują i mówią że są lepsze. Nie mam powodu im nie wierzyć

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 20:26

ale rowniez sa i lepsze zabudowy naca, czy geco, czy schwarzbau i za takąkose jak cedrus zaplacisz mniej.. to nie istotne. Cedrus jako jedyna ma klona walbro i jestem przekonany ze jakby ktos pokazal ten gaznik na fotkach i zmierzyl gardziel to kupilby taki na ali za 5usd najwyzej za 10usd ale na tym forum nie ma o czym marzyc bo nacisk nie jest na wymiane doswiadczen czy pomoc w kombinatorstwie a jedynie ewentualnie na nakierowaniu na sprzęt oraz sprzedaż i zarobek...

Przeciez tu jest gdzies temat nawet o 415x gdzie administrator podaje cene za cylinder 90 zl katalogowo z cedrus. Po co tyle placic skoro ja demona przerobilem do wiekszego tloka 52cc za cene 60 zl tlok cylinder i pieknie wszystko lata... ja rozumiem ze cedrus to lepsza china ale nie dam sie przekonac ze gaznik do tego ma kosztowac 100 zl skoro do stihla kosztuje 50 zl...
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 21:56 przez cx500, łącznie zmieniany 1 raz.

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 20:31

Weź pod uwagę że do Stihla za 50 zł masz na pewno chiński zamiennik a to Walbro może być oryginalne Walbro

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 20:32

tam nie ma oryginalnego walbro.. nie w kosie za 650 zl niestety....

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 20:38

I tak w oficjalnej dystrybucji byłaby podróba ?

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 20:46

nie wiem co nazywasz oficjalna dystrybucja, cedrus to tylko naklejka na chinskiej kosie a nie stihl, masz cos takiego jak oficjalna dystrybucja demona np? cedrus to taka sama firma jak i nac, sa dogadani z chinczykami na branding ot i tyle.... to jest zwykla chinska kosa na silniku albo 1e40f lub 1e44f (415 to jest silnik o oznaczeniu innych producentow bp420 lub pochodne, a 520x to jest bp520 czyli taki sam blok, mocniejszy wał i pojemnosć 52cc), do swojego demona tez z naca kupilem wal korbowy do 52cc dedykowany tylko jeszce nie zalozylem... gaznik bym sobie zalozyl z cedrusa bo robie sobie hiper chinczyka, filtr powietrza mam z geko i antywibre bo tam jest najlepszy...

hortmasz ma tez bardzo fajną i solidną dystrybucje chinskich sprzętów, każda maszyna ma do wglądu katalog części i podaną cene bezpośrednio na stronie internetowej więc tutaj cedrus jest z tyłu i to o lata świetlne bo albo cenę dowiesz się na telefon, albo u dealera tak jak tu na forum przez pw, ale "realnej ceny" nie znasz i nie jest ona podana do publicznego wglądu że tak powiem, to samo z kosiarkami weibang, od cedrusa nie wydębisz katalogu, tylko że weibang to już bardziej markowy producent to pdfy są do ściągnięcia oraz ceny ze stron usa oraz uk i juz jakieś blade pojęcie się ma ile co kosztuje. A tu kazdy ciagnie w swoją stronę a skąd mi wiadomo czy u dystrybutora czlowiek nie kupuje tego gaźnika za 30 zł... niestety dzisiaj klient tez nie jest glupi no sorry panowie..
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 22:05 przez cx500, łącznie zmieniany 2 razy.

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 21:08

Akurat chińczykiem nie kosiłem bo mam Oleo Maca słyszę jak chodzi moja kosa po remoncie i słyszę jak ludzie kosza chińczykami. Nie brakuje Ci obrotów przy koszeniu ?

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 21:11

nie wiem na jakich obrotach chodzi twoj oleo mac, ale swojego demona ustawiłem na obroty 9500 zamiast fabrycznych 8000. Pali znacznie mniej, ma kopa niesamowitego na tloczku 52cc i rowniez zszedlem z mieszanka do 1/35 zamiast fabrycznego 1/20, jakie masz u siebie obroty na oleo?

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 21:16

walbro do silnika 48ef czyli tego 62cc
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 82047.html

nom... jutro zajrze na alibabe se znajde....

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 21:16

Coś mi się zdaje że z 11-12 tys kiedyś czytałem nie mam czym zmierzyć ale w stosunku do tego co w lecie w mojej okolicy słyszę to jest jęk a nie koszenie w porównaniu do tego jak ja kosze.
Tak z ciekawości jak się podciąga obroty w takim sprzęcie ?

ps. Jak to poskladasz to rzeczywiście będzie super hiper Demon ;)

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 21:25

zubażąjąc mieszanke do sensownych temperatur na cylindrze mierzonych pirometrem mozesz miec 10 tys jeszcze bezpiecznie tylko wtedy lałbym jednak z 1/25. Szybsze zuzycie na pewno wystąpi z tymże jesli tlok wal i cylinder to 100 zl a wymiana to doslownie dwa piwka to nie ma problemu, ja kosilem caly ten sezon 35 arow na budowie nierowno, pagórki i widze przez tlumik tlok jest jak nowka po roku wiec i w nastepnym sezonie nie spodziewam sie ze sprzet umrze.

Ja zszedlem do 9500 bo tak mi sie wydawalo bezpieczniej a kosa jest dla mnie bardzo silna, nie wiem nie mialem w reku stihla co mialby realne gwarantowane 2 konie wiec nie porownam ci, mi mocy nie brakuje i na badylakach i na gestej trawie idzie to jak burza. Fabryczne ustawienie 8000 obr to ani kosa nie pracuje ładnie bo pierdzi, ani nie wchodzi na obroty a jeszce pluje niedopalonym olejem bo za duzo dostaje mieszanki, dlatego od razu z tego zrezygnowalem.

tlumiki w chinolach sa bardzo glosne to inna rzecz, moze dlatego ci sie wydaje ze to jest jęk... chyba wiem o czym mowisz bo u nas trawniki na osiedlach koszą stihlami fs i one są ciche i ładnie pobzykują z tymże silnik 1e44f to jest klon silnika mitsubishi tl43, mozna by sie pokusic o zalozenie oryginalnego tlumika z tl43, na pewno wtedy dźwięk kosy się zmieni, tlumik pasuje.

Co do obrotów/moc, zważ że chinczyki raczej nie wejdą na obroty rzędu 12 tys i nie chodzi tu tylko o wytrzymalosc samych elementów. Problemem tkwi też w wadze układu korbowego, myśle że jakby zważyć flaki od oleo maca czy stihla to okazalo by sie ze sa o 30% lżejsze. Z tymże waga kumuluje energie podobnie jak koło zamachowe więc taka kosa moze ochocze nie wchodzić na obroty ale po rozpędzeniu się do 10 tys może się okazać że "trzyma moment obrotowy", ale to tylko moje teoretyzowanie, planuje zakup fs260 jako drugiej kosy to wtedy porównam ale póki co jestem zadowolony z demona, nie tylko dlatego ze dziala bezawaryjnie pali i kosi, ale rowniez dlatego ze lubie dlubac i za tanie pieniądze mogę sobie coś tam przy piwie pozmieniać... ale 100 zl nie wydam na "walbro" do tej kosy;)

lukk
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 16 cze 2017, 21:13
Imię: lukasz

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: lukk » 24 paź 2018, 22:06

To nie kwestia głośnego tłumika te kosy po prostu jęczą jakby miały przytkany filtr powietrza inna sprawa że nikt o to nie dba i jak się zepsuje to każdy wyrzuci i kupi następna .
Skoro części od tl43 tl52 pasują to newralgiczne rzeczy może jak korbowód można by było wykorzystać.
Bebechy może i są lżejsze ale z dużo lepszych materiałów, ja już zużyłem jeden cylinder za 10 lat a korbowód jak nowy.
Jak kupowałem galeziowkę Maca to właśnie ogarnąłem że cały silnik tam to stówa także jakby to po gwarancji będę się bawił chociaż na razie nie zapowiada się na to żeby coś się tam miało zepsuć .
Z tymi chińskimi rzeczami to jest tak że jak każdy kupi tanie to nikt tego nie szanuje potem kupuje Husqvarne czy Stihla leje wtedy markowy olej i chucha i dmucha i narzeka jaki to chińczyk kiepski.
Jak ktoś nawet o tego chińczyka dba leje markowy olej i pamięta że nie jest to sprzęt Profi to będzie działało .
Ja uważam i pamiętam do czego pilarkę kupiłem do paliwa leje Eurosinta i jest ok.
Pozdrawiam

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 24 paź 2018, 22:11

może jest jak mówisz, ja kosze w ochronnikach uszu i w zasadzie za tą cene to muszę mieć gdzieś jak ona dla mnie brzmi czy dla ciebie, dla mnie oczywiscie brzmi gorzej niż stihl ale jak kosze to siłę ma wedlug mnie, mogę uczciwie napisać że ja jej mocy nie wykorzystuje w zasadzie....

nie ma po co wykorzystywac korbowód z tl43 ponieważ te chinskie wały za 50 zł są w stosunku do ceny super trwałe, i materiał jest niezły ale igiełki łożysk już troche gorzej, tylko problem tkwi że tu masz przeciwwagi nabijane na czop, wymiana korbowodu zupełnie nie ma sensu... za dużo zabawy, za 50 zł lepiej kupić następny wał, zresztą tak jak mówie korba się i tak nie urywa, padają igiełki na łożyskowaniu... ale nie od razu...

jeśli masz 10 letniego maca to może jeszcze i w tym jest jakość, co do dzisiejszych sprzętów baaardzo wątpie....

na razie mam chinczyka bo są wybory typu czy kilka metrów kostki czy ocieplenia czy stihl... a skoro demon fajnie kosi to mam to i to... pzdr

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 25 paź 2018, 16:11

cx500 pisze:
24 paź 2018, 20:32
tam nie ma oryginalnego walbro.. nie w kosie za 650 zl niestety....
Jest oryginalny gaźnik Walbro,

Chińczycy robią klony ale jakość zależy ile dany dystrybutor chce zapłacić za sprzęt w fabryce i jak się kupi drożej to i jakość jest dużo lepsza. Kosy Cedrusa są nieźle wykonane i bezawaryjne nawet przy ciężkim traktowaniu więc nie wiem skąd u ciebie taka złość na tą firmę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: pfp76 » 25 paź 2018, 16:24

Kolega ma po prostu wrażenie ,że gażniki kupuje się na Alibabie , Po złotówce . I na wiadra .....

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 25 paź 2018, 18:09

no znowu walicie w jedną trąbe.... Proszę Ciebie Troku udowodnij mi ze to jest oryginalne walbro, pokaż odlew z numerem seryjnym gaznika.... nie znajdziesz tego na tej kosie, nie za 650 zł. Udowodnij mi że słupek silnika czy to 420 czy 520 w cedrusie jest inny niz np w nacu 420 lub 520 i z jakiego powodu lepszy. To jest taka sama roznica jak zestawy cylindrow/tłok sprzedawane na allegro, jedne sprzedawane jako noname za 25 zl a drugie jako NEVADA za 70 zł super markowe, obydwaj sprzedawcy mają swoich klientów, ja mam cylinder i tłok za 25 zl i jestem mega happy - z modelu 520, dlaczego u cedrusa miałbym płacić za to samo 90 zł - cenę podałeś w innym temacie, to co ja własnego rozumu nie mam??? a myśclcie sobie o mnie co chcecie.. tak jestem rzeczywiscie bałwanem... Mówisz np że cedrus ma lepsze wszystko, otóż nie ma np filtra powietrza nie ma lepszego, bo najlepsze filtry do chinczyków powietrza ma GEKO, i ja taki filtr juz posiadam na swoim demonie - stihl by sie nie powstydził szczelności i konstrukcji na dwóch gąbkach drobno i grubo ziarnistej... otwórz w cedrusie to zobaczymy... to jest identyczna puszka jak w droższym nacu. Antywibre kosa cedrus ma identyczną jak kosa geko z metalowym uchwytem... to gdzie jest tutaj ta lepszość??

Nie chodzi o to ze ja nie lubie tej marki, ale nie rozumiem dlaczego np na tym forum panuje opinia ze np nac jest awaryjny a cedrus nie skoro cedrus ma identyczne slupki jak demon czy nac, i nie nagniecie tu rzeczywistosci mowiac ze tak nie jest. A to ze wpada wam kasa za sprzedaz cedrusa to przeciez nie jest tajemnica, gdybym mial wybor polecic cos na czym nie zarobie lub polecic cos na czym zarobie to chyba wybór jest oczywisty - takim baranem nie jestem... ale jeśli jestem klientem z glowa na karku kolego pfp76, to uważam to za niepoważne że do katalogu części z cenami ma dostęp jedynie diler bo tak akurat w cedrusie jest. Także tak Panie pfp76 póki cedrus nie zmieni polityki w tym zakresie to niestety wolę kupić na alibabie, ujma to dla mnie nie jest... zresztą sam Cedrus się tam zaopatruje prawda??

Sama kosa Cedrusa jest ok, ma takie same komponenty jak w przypadku innych importerów posiadających droższe wersje chinskich tworów. Jako że widziałem zabudowy hortmasza u nas w sklepie i bylem pod wrazeniem to tez nie mam powodu nie wierzyc ze i kosa cedrus na zywo juz sprawia wrazenia solidnej a gaźnik typu walbro to jest na pewno atut tej kosy i nigdzie indziej tego nie znajdziemy, ja jedynie chciałem sobie jako majsterkowicz taki gaźnik zapodać do demona a zrobiła się gównoburza nie wiem o co, że uczciwie napisałem za 90 zł za gaźnik do chinskiej kosy to za dużo??? No bo to jest za dużo... i dalej niestety nie przekonacie mnie ze tam jest oryginal walrbo.. nie.. bo to jest niestety import z alibaby...

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 25 paź 2018, 18:30

Po pierwsze nie rozumiem stwierdzenia że walimy w jedną trabę, po drugie nie muszę tobie udowadniać że silnik w jednej kosie jest lepszy od drugiego, ja to wiem a skoro ty nie wiesz to twój problem, serwisuję maszyny prawie wszystkich producentów prócz Hechta i widzę różnicę w jakości wykonania. Nikomu nie sugeruję zakupu kosy danej marki jak nie jestem pewien jej konstrukcji i sprawności. Reszta to twoja dowolna interpretacja w którą nie wnikam bo jak widzę jesteś oportunistą.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 25 paź 2018, 19:03

jezeli uwazasz ze blok cedrusa jest lepszej jakosci niz blok demona to niestety nie jest to prawdą... to jest taki sam argument jak mechanika ktory serwisuje berlingo oraz partnera i przekonuje ze jeden jest lepszy od drugiego bo akurat jest w posiadaniu ktoregos z nich... a uwierz mi spotkałem takich....

ps. no bo walicie w trąbe... po co ten komentarz że na alibabie mozna kupic czereśnie skoro kosy cedrusa pochodzą właśnie stamtąd... to akurat nie jest oportunizm, to real Panowie... i ja sie dowiem jaki gaźnik ma cedrus to kwestia czasu, a tutaj niestety nie dowiedzialem sie, jaki to typ model itp, i nawet jesli taki gaznik znalazłbym za 5usd na ali i chcial go kupic, to raczej jako sprzedawca powinienes mnie przekonac ze robie błąd i z jakiegoś powodu jednak powinienem kupić u Ciebie. Niestety ale to jak sprawy stawiacie z wstawkami typu wymądralowanie się to mnie nie przekonuje również z racji tego że też na co dzien bawie się w mechanikowanie i niestety ale pozwolę sobie wiedzieć swoje.. pzdr.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 25 paź 2018, 19:15

Ten spór do niczego dobrego nie doprowadzi, ja nie jestem mechanikiem partnera oraz nie wiem skąd i dla czego do mnie piszesz w liczbie mnogiej a o alibabie nie wspomnę. Zajmij się lepiej rzeczowymi wpisami a nie oczernianiem wszystkiego i wszystkich.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 25 paź 2018, 19:17

moze ktos ma cedrusa na forum i w wolnej chwili zechce sciagnać obudowe filtra i zrobic fotki zeby bylo cos widac???
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 19:19 przez cx500, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 25 paź 2018, 19:19

ma gaźnik walbro kosa 415 Cedrus
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 25 paź 2018, 19:22

dobra troku daj juz sobie spokoj bo na siłę ciągniesz swoje. Są inni uzytkownicy na forum którzy posiadają to moze będą uprzejmi np odczytać model gaźnika jesli tam jest, albo zrobić dokładne zdjęcia tego niby oryginalnego gaźnika to ja z chęcią zaopatrze się w podróbę żeby potestować na demonie, jak będzie dobrze to może i oryginał wtedy zakupie....

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Troku » 25 paź 2018, 19:24

Dokładnie są i inni i niech się wypowiedzą. Dla mnie jesteś pieniacz i tyle nie chcę mi się dalej z tobą dyskutować.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: pfp76 » 25 paź 2018, 21:10

Jeżeli te "WY" -to miało mnie łączyć z Trokiem ,jako sprzedawcą .czy serwisantem , to jest to pomyłka ,bo żadnym z nich nie jestem ! Jestem zaledwie urzytkownikiem .
Chodziło mi o to ,że nie możesz ceny z alibaby używać jako argumentu. Najpiew zamów ,a potem się przekonaj czy wogóle coś otrzymasz ,a jeżeli otrzymasz to co ?
Dla Twojego użytku powiem tylko ,że żadna z podanyćh przez ciebie firm nie ma zatwierdzonego statusa sprzedawcy (na alibabie),oraz nie ma zewnętrznego audytu sprzedawcy ( jako popularnej ferifikacji firmy).
Jedyne co jest podane to kraj pochodzenia. To ,że coś wygląda tak samo ,nie znaczy ,że jest tym na co wygląda.....

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 25 paź 2018, 21:54

meritum jest takie, chce do demona założyć gaźnik z kosy cedrus i jestem przekonany że na aliexpresie znajdę taki gaźnik sporo taniej niż w polskiej dystrybucji - tu cena mnie odstraszyła bo to 1/3 ceny mojej kosy. Jeśli się mylę to również muszę mieć model gaźnika żeby się przekonać, może ktoś zrobi fotki, ja się odwdzięcze tym że zakupie i może ktoś kiedyś mając naca albo demona rozważy sobie kupno takiego gaźnika... nie wiem jak innym ale mi się chce bo ja lubię... porównam spalanie, wkręt na obroty i moc... chętnie przekażę info innym i opiszę co i jak..

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: ogórek » 26 paź 2018, 9:24

polecam obejrzeć film o gaźnikach. Każdy gada że coś robi cos mechanikuje a nikt zdjecia autentycznego nie rzuci


Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: retronix » 27 paź 2018, 12:08

Czy Stiga to jakościowo cedrus czy nac?

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 17 lis 2018, 20:01

stiga nie buduje swoich kos, tanie sa w oparciu o chinskie słupki, wyższe półki mają sinliki kawasaki, stigi bym nie kupował, po co, kosy projektuje stihl/honda/oleo mac i tych firm bym sie trzymał. Zalezy ile kosisz i co potrafisz to chinska kosa tez moze byc, fajne zabudowy chinek ma hortmasz, geko, schwarzbau i cedrus... ale cedrus jak za swoją cene to bym odpuścił...

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: ogórek » 20 lis 2018, 8:47

nie kupilbys? ja bym za 600zl kupil zaden wydatek
https://cedrus.com.pl/wykaszarka-cedrus-ced415x
a 1,6 Km mocy juz jest na krotkie koszenia w sam raz.

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 20 lis 2018, 16:44

no to dokladnie tyle co ma demon, ale zabudowe ma lepsza bo antywibra i tak dalej, ale w lepszej cenie kupisz geko:
https://www.narzedzia24.info/en/kosa-sp ... -25km.html

i tu masz silnik 520 tak jak w drozszym cedrusie..

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: ogórek » 21 lis 2018, 8:23

5,2 Km za 400zl haha no spoko ;p

jerzyk
Stały bywalec
Posty: 1734
Rejestracja: 26 sty 2015, 16:56
Lokalizacja: Kowary

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: jerzyk » 21 lis 2018, 8:40

Więc niech mi pan wytłumaczy jakim sposobem z pojemności 51,7cc wyciągneli 5,2 KM skoro kosa Stihla FS 490 z prawie tej samej pojemniości bo ma 51,6cc ma tylko 3,3 KM
Kosa FS 490 C-EM o mocy 2,4 kW / 3,3 KM z systemem M-Tronic

https://www.stihl.pl/Produkty-STIHL/kos ... -c-em.aspx#

Panie CX 500 czekam na odpowiedź.
mieszalnia lakierów samochodowych
tel.506-606-029

cx500
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:02
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: cx500 » 21 lis 2018, 16:38

a ja tego nie napisalem, napisalem jedynie ze ta kosa ma silnik 520 identyczny jak cedrus w modelu 520x. Nie wiem czy jakikolwiek silnik chinski deklaruje moc 2hp, moze uda sie to silnikowi z wiertnicy o pojemnosci 62cc dopiero.

Awatar użytkownika
retronix
Stały bywalec
Posty: 1003
Rejestracja: 04 lut 2015, 20:00
Imię: Romek

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: retronix » 06 lut 2022, 17:39


Awatar użytkownika
Szymoon
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:05
Imię: Szymon

Re: gaźnik kosy cedrus

Post autor: Szymoon » 07 lut 2022, 14:47

W czym taki fajny? ;)

ODPOWIEDZ