Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: riflesnake » 22 sie 2017, 17:40

Do przetestowania otrzymałem nożyce do żywopłotu marki Cedrus model NZ01.

Nożyce posiadają silnik o pojemności 21,7cm3 co daje nam moc maksymalną 0,65kW (0,9KM). Wyposażone zostały w markowy gaźnik firmy Walbro oraz dwustronną listwę tnącą wykonaną z japońskiej stali. Listwa ma długość 65cm, a rozstaw pomiędzy zębami to 28mm. Pozwala to na cięcie gałęzi do grubości 16mm. Nożyce ważą 4,7kg z pustym zbiornikiem na paliwo, a 4,89kg ze zbiornikiem pełnym. Pojemność zbiornika na paliwo to 240ml co pozwala na ciągłą pracę w granicach 30-40min.

W oryginalnym opakowaniu producenta znajdziemy oprócz nożyc do żywopłotu, pojemnik 0,5l na przygotowanie mieszanki 1:40, instrukcję obsługi w języku polskim oraz zestaw niezbędnych do sprzętu narzędzi tj: klucz do świec, śrubokręt, klucz płaski 8/10 oraz imbus.

Do transportu listwa tnąca została zabezpieczona poprzez nasuwaną plastikową listwę ochraniającą. Pod listwą znajduje się gruba tekturowa podkładka zabezpieczająca przed ewentualnym skrzywieniem listwy podczas transportu. Rączka nożyc została zabezpieczona przez wyprofilowany gruby karton, który jednocześnie tworzy miejsce na ww dodatki. Silnik zabezpieczony folią. Całość dobrze spakowana, a w pudełku nic nie lata i nie obija się.
Narzędzie na pierwszy rzut oka wydaje się być solidne i dobrze wykonane, wszystkie elementy dobrze spasowane i skręcone. Pierwsze odpalenie nożyc i od razu pozytywne zaskoczenie. Nożyce niezwykle łatwo startują. Wystarczy niezbyt silne pociągniecie za linkę i odpalają. Jeszcze łatwiejszy rozruch jest gdy silnik pozostaje jeszcze ciepły. Tutaj w zasadzie dotkniemy linki i jest ponowy start.

Pierwszy test przeprowadziłem na żywopłocie o długości ok. 25m, wysokości ok 1,2m i szerokości ok 50cm. Pełne zalanie zbiornika wystarczyło na ścięcie całego żywopłotu. Żywopłot składał się z rożnego rodzaju krzewów o przeważającej grubości gałęzi do 0,5cm. Sporadycznie zdarzały się gałęzie o grubości 1-1,6cm. Ciecie gałęzi do ok 0,7cm nie sprawia większych trudności ostrza radzą sobie bardzo dobrze. Natomiast gałęzie grubsze wymagają dłuższej chwili aby nożyce je przecięły. Nie ma się jednak co dziwić, bo przecież są to nożyce do żywopłotu a nie sekator.

Pierwsze wrażenia po cięciu nożycami do żywopłotu Cedrus są pozytywne. Nożyce z łatwością dają sobie radę na typowym żywopłocie. Przy pracy ciągłej i użyciu całego zbiornika odczuwamy jednak wagę nożyc. Prawie 5kg i ok. 30 minut pracy dają się we znaki. Praca natomiast przebiega sprawnie i szybko. Porównując do nożyc elektrycznych, jakie używałem do tej pory podczas cięcia tego żywopłotu, punkt przyznaję jednak nożycom spalinowym Cedrus ze względu na sprawniejszą i szybszą pracę. Nożyce elektryczne są lżejsze i praca z nimi nie jest taka ciężka, jednak brak kabla oraz większa moc przemawiają na korzyść nożyc spalinowych.

W kolejnych dniach ciąłem rożnego rodzaju krzewy ozdobne. Testowałem jak nożyce sprawdzą się podczas formowania roślin. Tutaj nożyce wypadły bardzo dobrze. Przede wszystkim brak kabla w zakamarkach ogrodu odgrywa dużą rolę. Nie tracimy czasu na zbędną zabawę z kablem tylko od razu zabieramy się do dzieła. Nawet cięcie drobnych gałązek nie było problematyczne, a przez to formowanie roślin szło jak z płatka.

Podsumowując, jestem zadowolony zarówno z parametrów nożyc jaki i z pracy z nimi. Nożyce są bardzo ostre a cięcie przebiega sprawnie. Polecam nożyce do żywopłotu firmy Cedru przede wszystkim osobom które chcą wykonywać cięcia zarówno szybko jaki i dokładnie. Niestety dla osób które nie mają wystarczająco siły nożyce pomimo wagi poniżej 5kg i dobremu stosunkowi mocy do masy wydają mi się i tak za ciężkie.

Dziękuję za udostępnienie sprzętu do testowania.
Pozdrawiam,
Paweł
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017, 17:59 przez riflesnake, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: riflesnake » 22 sie 2017, 17:55

Kolejne zdjęcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: riflesnake » 22 sie 2017, 17:58

Na koniec zdjęcia z efektów pracy z nożycami
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: Uli » 23 sie 2017, 9:44

Podoba mi się w tych nożycach że rączka (uchwyt) jest obrotowa, dzięki czemu możemy pewnie i wygodnie trzymać nożyce w trakcie pionowego cięcia krzewów, jak w elektrycznych nożycach, co jest dużym plusem, bo szczerze to nawet nie wiedziałem że nożyce spalinowe mogą mieć taką opcję.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: Niejad » 23 sie 2017, 10:04

Mi się podobało na filmie jak katować te nożyce na grubych i zdrewnialych patykach. CIEKAWE CO NTO JEGO ŻONA ze je tak hlastal2

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: riflesnake » 27 sie 2017, 11:59

Co to nie ma mnie parę dni i już mi się za żonę bierzecie :lol: :lol: Żona jest zadowolona bo wkoncu te krzewy przyciąłem. Obrotowa rączka to dobra sprawa, ja też mam elektryczne i nie ma tego. Ale oglądałem w marketach budowlanych dwie inne marki i też mają tą funkcję. Natomiast wykonanie tych z marketu trochę odstaje. Zwłaszcza na listwy tnące wydawały mi się liche w porównaniu do Cedrusa

Awatar użytkownika
riflesnake
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:19
Imię: Paweł

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: riflesnake » 07 cze 2018, 8:36

Sezon w pełni, więc nadeszła chwila, że trzeba było odkurzyć nożyce po feriach zimowych :).
Ciekaw byłem jak odpalą po 8 miesięcznym przestoju. Na szczęście sprzęt nie rozczarował - rozruch poszedł gładko tak jak były nowe.
Popracowałem nimi na tym samym żywopłocie, na którym testowałem je w tamtym roku. Tak jak poprzednio - pełne zalanie zbiornika wystarczyło na ścięcie tego żywopłotu. Podczas pracy nożycami i tym razem nie napotkałem żadnych problemów, a w zbiorniku zostało nieco paliwa, ale tym razem nie pieściłem się z tym żywopłotem tak jak podczas pierwszego testu :)

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Nożyce do żywopłotu Cedrus NZ01

Post autor: ogórek » 07 cze 2018, 9:37

bardzo przyjemny w obsłudze sprzęt i cena całkiem znośna
https://cedrus.com.pl/nozyce-do-zywoplotu-cedrus-nz01
gaźnik walbro, dużo róznych regulacji, co rzeczywiście pomaga w dłuższej pracy

ODPOWIEDZ