Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Moderator: Moderatorzy

PabloPS
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:12
Imię: Paweł

Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Post autor: PabloPS » 21 paź 2022, 14:16

Witam,
podpowiedzcie proszę bo nowicjusz się kłania.
Teren prosty... prawie stadion, 1800m2, niski siany trawnik koszony na przedostatnią wysokość opuszczania- obroty silnika przy koszeniu zawsze na maksymalne (na "zającu") czy np. w 3/4 jeśli prawie nie ma co kosić i niemalże tylko wyrównanie trawnika?

p.s. przy okazji ostatnio przypadkiem, całkiem niechcący wyszło mi, że ten przycisk do cofania z włączonym agregatem tnącym nie trzeba cały czas trzymać i tylko wystarczy go "cyknąć" na moment by cofać... nie zrozumiałem najwyraźniej instrukcji... ciekawe ile jeszcze osób niewłaściwie trzyma go wciśniętego przez cały czas cofania ;)

PabloPS
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:12
Imię: Paweł

Re: Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Post autor: PabloPS » 02 lis 2022, 12:57

Jak nikt nie chce odpowiedzieć, to może chociaż napiszcie jak Wy kosicie rzadki trawnik- obroty silnika na maksymalne czy w połowie?

cezar76
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 02 mar 2021, 19:53
Imię: Bartosz

Re: Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Post autor: cezar76 » 02 lis 2022, 14:06

Zmniejszając obroty silnika, zmniejszasz jednocześnie prędkość wirowania noży. Nóż wirując z dużą prędkością, tnie trawę a nie ją rwie. Przecież w kosiarce elektrycznej nikt nie reguluje sobie prędkości obrotowej noża...
Ja koszę zawsze na maksymalnych obrotach i szczerze powiedziawszy, nigdy nie zastanawiałem się nad tym, żeby to robić na niższych obrotach. Obroty zmniejszam dopiero po wyłączeniu noży, gdy jadę wysypać trawę.

Awatar użytkownika
wawax
Stały bywalec
Posty: 365
Rejestracja: 04 sty 2021, 20:38
Imię: Sławomir

Re: Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Post autor: wawax » 03 lis 2022, 7:16

Traktorek jest tak zaprojektowany, aby pracował prawidłowo z obrotami w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. W tym przypadku 2600 obr/min. Zmniejszanie obrotów w silniku chłodzonym powietrzem i posiadającym częściowo rozbryzgowe smarowanie nie jest najlepszym pomysłem.

Natomiast co do położenia wajchy gazu, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Ona ma ogranicznik, który powinien być ustawiony właśnie na 2600 obr/min. Problem w tym, że np. mój traktorek fabrycznie miał to przestawione na 3000. Proponuję zamontować elektroniczny obrotomierz (najlepiej z licznikiem motogodzin). Montaż jest bardzo prosty. Wtedy będziesz dokładnie wiedział jakie masz obroty.

PabloPS
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2022, 10:12
Imię: Paweł

Re: Obroty silnika w trakcie pracy T15 95.6 HD-A

Post autor: PabloPS » 08 lis 2022, 11:37

Wielkie dzięki!

ODPOWIEDZ