Traktor solo by AL-KO T 15-93.7 HD-A

Moderator: Moderatorzy

gordon
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:15
Imię: Jarek

Traktor solo by AL-KO T 15-93.7 HD-A

Post autor: gordon » 21 lut 2020, 22:36

Witam serdecznie.
Potrzebuje Waszej porady, mianowicie jestem na etapie kupna traktorka ogrodowego. Nie stać mnie na sprzęt profesjonalny za ponad 10 tysięcy. Znalazłem model https://www.al-ko.com/shop/pl/produkty/ ... -hd-a.html. Cena 8 ty jest dla mnie akceptowalna, tylko pytanie czy traktor jest godny polecenia? Czytałem, że są tutaj użytkownicy tego sprzętu, może po sezonie użytkowania będą w stanie powiedzieć coś więcej. Posiadam 25 arów samej trawy do koszenia wokół domu w sezonie nawet i raz w tygodniu, koniec działki pod nachyleniem. Mam też 30 arów łąki którą pasuje mi skosić max 3 x w roku bez kosza żeby dało się dojść do lasu. Jeżdżę od pewnego czasu po sklepach gdzie sprzedają w/w traktorki i jedni mówią że posiada pompę oleju a inni że nie posiada i pracując nim na nachyleniu będzie opłakany skutek. Raz twierdzą, że jednocylindrowa jednostka nie wystarczy, inni zaś że w zupełności sobie poradzi. Zrobiłem sobie niewielką już przyczepkę do traktorka, na której od czasu do czasu myślę przewieźć część skoszonej trawy działkę wyżej. Proszę o poradę w zakupie traktorka, bo sam już nie wiem kogo słuchać w tych sklepach. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Traktor solo by AL-KO T 15-93.7 HD-A

Post autor: grzechu913 » 23 lut 2020, 13:00

Posiadam inny model, ale z tym silnikiem 452cm, 1 cylinder. Traktorek daje rade, na takim samym areale do koszenia. Pewnie 2 cyl, też byłoby spoko, ale mi sprzedawca odradza, że ten mi spokojnie wystarczy. Nie czułem, aby mu mocy brakowało.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

gordon
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2020, 21:15
Imię: Jarek

Re: Traktor solo by AL-KO T 15-93.7 HD-A

Post autor: gordon » 23 lut 2020, 15:59

Powiedz mi jak z koszenie na pochyłej działce? Masz może wiedzę czy jest tam pompa oleju?

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Traktor solo by AL-KO T 15-93.7 HD-A

Post autor: grzechu913 » 23 lut 2020, 16:35

Z tego co wiem ,nie ma. Ja mam bez filtra oleju. Akurat dzialke mam równą,wiec u mnie dziala dobrze. Pracowałem nim troche na skarpach w kolo domu,wiec duza pochylosc ,na 4 m dlugosci,byl 1 m wysokosci.
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

ODPOWIEDZ