alko t16-95 hd v2 gwarancja?

Moderator: Moderatorzy

poldrog
Nowy użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 07 lip 2019, 16:48
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lublin

alko t16-95 hd v2 gwarancja?

Post autor: poldrog » 10 lut 2020, 13:22

Witam, posiadam od poprzedniego roku Traktorek alko t16-95 hd v2.
Jak wszyscy wiemy, jest on ubogo wyposażony w wszelkie wskaźniki typu, licznik motogodzin, paliwa, itp.
Oczywiście na starcie zamontowałem licznik motogodzin, kończę własnie montaż wskaźnika paliwa i zmieniam zegar od licznika motogodzin na bardziej wypasiony. Zamiast buzera od napełnienia kosza, który doprowadza mnie do szału, wstawiłem diodę która zapala się na czerwono. Wymieniłem oświetlenie (same żarówki led) na dużo mocniejsze i wreszcie w nocy coś widzę poza przodem traktorka. Ledwo wlazły, ale się udało.

Dziś mnie tknęło, przecież jak zajadę takim sprzętem na pierwszy przegląd to zaraz będzie wytykanie palcami przez serwisanta, że tyle zmian w traktorku, grzebanie w elektryce i gwarancji nie ma.

Czyli pytanie się nasuwa, czy aby nie za szybko wsadziłem swoje łapki do sprzętu i mogłem poczekać do końca gwarancji, czy po prostu odpuścić przeglądy serwisowe przez 5 lat. Pozostaje gwarancja na 3 lata jeżeli oczywiście taką uznają.

Sebastian_M26
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:11

Re: alko t16-95 hd v2 gwarancja?

Post autor: Sebastian_M26 » 10 lut 2020, 15:42

Teoretycznie nie ma już gwarancji, a tylko 2 letnia rękojmia. Dobrze by było aby przeróbek dokonywać w sposób możliwy do zdemontowania bez śladów w instalacji np za pomocą dodatkowych rozdzielaczy, aby móc w razie awarii zdemontować.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: alko t16-95 hd v2 gwarancja?

Post autor: Kamilos » 10 lut 2020, 19:16

Co ci się tam zepsuje w tym traktorku, jak on jest golas, tam nie ma wielkiej elektroniki, jak będziesz dbał o podstawowe rzeczy to ci gwarancja nie będzie potrzebna. To są proste sprzęty i na tyle dobrze zrobione, że raczej się nie psują inaczej nie dawali by na nie 5 lat gwarancji. Przeczytaj zapisy w karcie gwarancyjnej i będziesz miał odpowiedź czy naruszyłeś warunki gwarancji czy też nie, natomiast jest zazwyczaj tak, że wszelkie modyfikacje są zabronione gdy maszyna jest na gwarancji.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: alko t16-95 hd v2 gwarancja?

Post autor: Troku » 10 lut 2020, 23:04

Nie sądzę by się czepiali na przeglądach w ingerencję typu światła czy licznik motogodzin bo to raczej jest osprzęt niż konstrukcja maszyny.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ