Alko highline 51.8 sp-a

Moderator: Moderatorzy

Pawelo220v
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:13
Imię: Paweł

Alko highline 51.8 sp-a

Post autor: Pawelo220v » 20 kwie 2019, 16:48

Witam,
Chmciałbym podzielic sie moja opinią i zapytać o wasze recenzje tej że kosiarki.
Moja opinia dotyczy silnika 140cm firmy loncin nr LC1P65......NIE PAMIETAM OSTATNICH DWÓCH LITER.. na obudowie opis jako 145 QSS.
Pierwszy rozruch byl pozytywny odpaliła za pierwszym razem , wymiana oleju po 5 h pracy. Zauwaźalne bylo biale dymienie przy odpalaniu, tylko jedna chmura dymu pozniej podczas pracy wszystko ok Przy normalnej pracy co drugie lub trzecie opróznianie kosza znów bialy dym, tj branie oleju. Po calym sezonie objawy sie nasiliły. Reklamacja uznana. Wymiana silnika . Pierwsze odpalenie, dym serwisant mowi źe się MUSI UŁOŹYĆ. Ok kolejne dwa koszenia i powtórka z poprzedniej sytuacji. Kolejna rekalmacja . Na zimę oddana na serwis, dali cała nowa z lawetą. Pierwsze koszenie działki biały dym co 2 lub 3 odpalenie kosiarki po opróznianiu kosza. Oddałem i zwrot pieniędzy.
Pan serwisant stwierdził ze mam straszny kaprys i wszystkie nowe kosiarki dymia przy odpalaniu, ze to norma nawet dla briggsow czy nowej hondy. Bardzo nie dyskutowałem bo nie było o czym i z kim JAKIT TREFNY MODEL SILNIKA .Koledzy maja oleomac silnik loncin 160 ccm i zaden takich objawów nie mial, sąsiad sterego brigsa w vikingu i bez zadnego dymu aż wstyd moją było odpałać 😂. Zastanawiam sie własnie nad kosiarką oleomac z loncinem 160ccm.
Dzialka 11 arów, trawnik około 7 arów koszony co 3 tygodnie. Jakie sa wasze doświadczenia z tym modelem silnika?

Podejrzewam nieszczelne pierscienie lub układ zaworowy . Poczas postoj mała ilośc olej przedostawał sie do komory cylindra przy starcie wypalała sie i pózniejsza praca przebiegala beproblemowo do kolejnego gaszenia silnika.

ODPOWIEDZ