Czujnik siedzenia alko T16.

Moderator: Moderatorzy

r7adek
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:36
Imię: Radosław

Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: r7adek » 31 mar 2019, 9:56

Czy ktoś ogarniał wyłączenie czujnika znajdującego się pod siedzeniem, który wyłącza traktorek po zejściu z niego ? Trochę mnie to denerwuje i chciałbym to jakoś wyłączyć lub obejść. Ktoś, coś jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: Tornado » 31 mar 2019, 10:58

Hmmm jest to proste do zrobienia, ale ... Opowiem Ci pewną, prawdziwą bajkę.. Był sobie facet, który miał już wychuchany/wydmuchany traktorek w użytkowaniu... też go wkurzał ten czujnik.. więc "zmostkował" kabelki.. Pewnego dnia, gdy otrzymał info o śmierci członka rodziny, akurat kosił trawę na działce.. Pech chciał, że w pewnym momencie kosisko zaczęło "dziwnie" drgać.. człek zsiadł z traktorka, zamyślony swymi sprawami , pierwsze co zrobił to ..chwycił lewą dłonią deck, aby .. wyczuć zakres drgań.../Nie uświadomił sobie, że pasek napędu noży stracił właśnie kilka swych ząbków.../ chwytając deck poczuł silne ukłucie w dłoni, które "odrzuciło" go od traktorka i powaliło na ziemię.. Wówczas się ocknął i zdał sobie sprawę, że jego dłoń "spotkała się" z nożem kosiska.. Będąc samemu na działce w odległości 20 km od szpitala, wsiadł do auta i z zawiniętą dłonią w ręcznik /dziwnie robił się cały czerwony hehehe/ , ruszył po pomoc do szamanów, jakoś dojechał. Okazało się , iż miał szczęścia na tyle, że jedynie co stracił, to opuszki dwóch palców... Usunięto mu dwa pokiereszowane paznokcie u paluszków, pozszywano końcówki palców, które wyglądały jak włosy wkurzonego Chopina.... i .. miał bólu na dwa miesiące. Po dwóch latach na jednym z paluszków ma niekształtny paznokietek, jako pamiątkę po tym zdarzeniu... I tak miał wiele szczęścia, gdyż mógł być jak przysłowiowy "stolarz" tzn. pokazując przy zamawianiu piwa "dłonią", nie otrzymywałby 5 piw, lecz ..3 Tym gościem byłem ja... Dalej chcesz zmostkować kabelki , wyłączyć ten czujnik??? Jeśli chcesz zapomnieć o zamawianiu piwa,pozbyć się możliwości pokazania żonie "fackyu", to go ... mostkuj.. Pozdrawiam ... Wkurzony sam na siebie Tornado ...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: grzechu913 » 31 mar 2019, 12:03

Mozna zmostkowac 2 piny,a drugie dwa zostawic przez wylacznik siedzenia. W dziale alko model T15 opisalem ze zdjeciami jak to u siebie zrobilem. Traktorek nie gasnie,jedynie jak pracuje kosisko,to go wylacza,albo gasi silnik ,juz nie pamietam. Ale bez zał. kosiska mozna schodzic i silnik pracuje
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

r7adek
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:36
Imię: Radosław

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: r7adek » 01 kwie 2019, 8:02

Dzięki, dobry pomysł jak to zrobiłeś. Nie dojdzie do sytuacji jaką opisywał Tornado.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: Toma » 01 kwie 2019, 11:16

A że tak zapytam, choć chyba już była o tym mowa.... nie ma takiej funkcji, że blokujesz jazdę, a tym samym włączenie kosiska, ale silnik pracuje i można zejść z traktorka ?
U mnie, spełnia taką funkcję hamulec.
Hamulec musi być zaciągnięty, aby w ogóle uruchomić traktorek
Oczywiście jak zejdę przy hamulcu wyłączonym, to silnik, noże ... się wyłączają
Czyli, zaciągając hamulec , nawet zapominając wyłączyć noże a schodząc, noże się wyłączą, ale silnik dalej pracuje.
Bezpieczne, logiczne i wygodne.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: Troku » 02 kwie 2019, 21:39

W traktorkach AL-KO jak zaciągniemy hamulec postojowy to możemy zejść z fotela nie wyłączając silnika.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: Toma » 03 kwie 2019, 11:22

Troku pisze:
02 kwie 2019, 21:39
W traktorkach AL-KO jak zaciągniemy hamulec postojowy to możemy zejść z fotela nie wyłączając silnika.
No właśnie, więc po co kombinować z czunikiem. On jest dla naszego bezpieczenstwa.

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: grzechu913 » 03 kwie 2019, 12:13

Jak ktos mieszka w górach , to tak. U mnie rowno jak na stole, sam nie pojedzie, wiec hamulca nie blokuje. Dlatego zrobilem mostek . Ale jak wlaczone kosisko, w momencie zejscia z traktorka, gasnie
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: Troku » 03 kwie 2019, 23:37

grzechu913 pisze:
03 kwie 2019, 12:13
Jak ktos mieszka w górach , to tak. U mnie rowno jak na stole, sam nie pojedzie, wiec hamulca nie blokuje. Dlatego zrobilem mostek . Ale jak wlaczone kosisko, w momencie zejscia z traktorka, gasnie
No i bardzo dobrze że się wyłącza, tak ma być. Kosisz nie siedząc na traktorku ??
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

grzechu913
Stały bywalec
Posty: 429
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:24
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Malopolska

Re: Czujnik siedzenia alko T16.

Post autor: grzechu913 » 04 kwie 2019, 6:40

Nie kosze, dlatego ta blokada została .
Traktorek Solo by AL-KO T 15- 95.6 HD-A
Kosiarka Solo by AL-KO 5235 SP-B

ODPOWIEDZ