Serwis ALKO

Moderator: Moderatorzy

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Serwis ALKO

Post autor: awama » 09 cze 2018, 13:30

Mam takie pytanie,czy serwis gwarancyjny Alko dojeżdża do klienta czy traktorek trzeba dostarczyć własnym transportem.Dzisiaj po koszeniu zauważyłem na podłodze w garażu plamę oleju,olej wycieka gdzieś od strony filtra ale nie z niego samego.Muszę to zgłosić. Do serwisu mam jekieś 10km.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis ALKO

Post autor: Troku » 09 cze 2018, 19:56

Maszynę dostarczasz sam do serwisu czy to naprawa gwarancyjna czy odpłatna.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 09 cze 2018, 20:48

Będę musiał wynająć jakieś auto,a swoją drogą jaka może być przyczyna tego lekkiego wycieku oleju i gdzie to może kapać.Traktorek używany raptem 1 godzinę.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis ALKO

Post autor: Troku » 09 cze 2018, 20:53

Wymyj silnik tak żeby usunąć cały olej z silnika, odpal i niech popracuje trochę a wyciek zlokalizujesz, zamieść zdjęcia to spróbuję pomóc.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 09 cze 2018, 20:58

W poniedziałek postaram się coś zrobić.
Dzięki

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 09 cze 2018, 21:30

Ja radził bym , wytrzyj dokładnie filtr oleju szmatą , chwyć w dwie ręce i dokręć zgodnie z ruchem wskazówek zegara . Odpal traktorek i jak radzi Troku patrz gdzie ucieka .
Obstawiam niedokręcony filtr oleju , sprawdż też spust oleju .
Awama - twardym trzeba być .... nie wiem co porabiasz na co dzień ale podstawy mechaniki polegają na dokładnym oglądaniu i analizie tego co się dzieje . Jak masz plamę oleju to oczywiste jest że trzeba zlokalizować skąd kapie ;-)
Jak potrafisz wypić browar , to też potrafisz zlokalizować skąd kapie .

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 09 cze 2018, 21:40

Tak naprawdę to nie miałem czasu żeby się dokładnie temu przyjżeć,myślę że jak znajdę czas w poniedziałek to sprawdzę co i jak, ale dzięki za odzew.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 09 cze 2018, 21:57

Chłopie jutro niedziela - nie ma lepszego czasu jak siąść w garażu i sobie pooglądać . Zona myśli że jesteś u kochanki , kochanka myśli że siedzisz z żoną - a Ty sobie spokojnie w garażu siedzisz pijesz piwo i patrzysz co się dzieje .

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 09 cze 2018, 22:26

No niestety ale niedziela to jedyny dzień w tygodniu w którym nie pracuje i mogę pobyć z rodziną i mogę się pobawić z wnukiem-tak taki jestem wiekowy gość.
Pozdrawiam

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 11 cze 2018, 18:03

Witam ponownie,
rozkręciłem co mogłem i zlokalizowałem gdzie jest wyciek. Dołączam 2 zdjęcia. Na jednym kropelka oleju zaznaczona strzałką, a na drugim łączenie silnika. Czy ta szczelina nie jest za duża?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis ALKO

Post autor: Troku » 11 cze 2018, 18:06

Czyli uszczelka pod głowicą silnika, dokręć śruby głowicy na początek a jak nie pomoże to na gwarancji oddaj.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 11 cze 2018, 18:11

Chyba jednak oddam do serwisu ,bo boję się że jeszcze coś urwie i dopiero sobie narobię kłopotu.Wychodzi na to że źle skręcili silnik.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis ALKO

Post autor: Troku » 11 cze 2018, 18:20

To wina producenta silnika a nie firmy AL-KO
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 11 cze 2018, 19:00

Rozumiem że wina Briksa ale gwarantem jest Al-KO i teraz na mój koszt nówkę traktorek muszę dostarczyć do autoryzowanego serwisu AL-Ko.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornado » 11 cze 2018, 19:05

A tak z ciekawości, gdzie w okolicach Cz-wy jest serwis Alko ?
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 11 cze 2018, 19:15

Prawdopodobnie w Częstochowie na Wałach Dwernickiego ,ale jutro zadzwonię to się dowiem .
Jest też serwis husqvarny bliżej mnie na stronie napisano że serwisują też sprzęt innych firm ale nie wiadomo jakich.
Najlepiej byłoby gdyby można było w ramach gwarancji pojechać do autoryzowanego serwisu Briksa ale gwarancja tego nie przewiduje.

Awatar użytkownika
michals
Stały bywalec
Posty: 332
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:17
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Serwis ALKO

Post autor: michals » 11 cze 2018, 19:30

Czemu Alko nie przyjeżdża do klienta po sprzęt ?

Miałem Husqvarnę, serwis przyjeżdżał, mam Snappera serwis też przyjeżdża...
Głupia sprawa że trzeba samemu wodzić :/

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 11 cze 2018, 19:51

Wychodzi na to że jak chcą sprzedać to w ramach opcji premium szybko przywiozą go do kienta za free ale w drugą stronę to kliencie radź sobie sam. Rozumiem mały sprzęt wsadzisz do auta i jedziesz a tu już całe przedsięwzięcie logistyczne,trzeba wynająć kogoś kto może to przewieźć.Pół biedy jak okaże się że jest blisko ,ale jak nie, to już poważniejszy koszt,nie tylko finansowy ale i czasowy,bo odebrać też trzeba będzie.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 12 cze 2018, 6:37

No niestety ale niedziela to jedyny dzień w tygodniu w którym nie pracuje i mogę pobyć z rodziną i mogę się pobawić z wnukiem-tak taki jestem wiekowy gość.
Pozdrawiam
No to się przyznaj ile masz lat ;) tutaj sami praktycznie " wiekowi " ja mam 45 i często z synami lubię się pobawić kluczami . Moj 3 letni syn lubi podawać klucze i dokręcać odkręcać .
Jako odpowiedzialny " dziadek " musisz pilnować w czasie takich zabaw . Ale zauważyłem jedno . Prawdziwa więż pokoleniowa dokonuje się najlepiej w czasie prostych prac. A jakże to pożyteczna więż np wspólne plewienie grządek , podlewanie kwiatków czy mycie auta . W jakim wieku masz tego wnuka ?

Co do traktorka to się serwis nie popisał . Wiósłbym i dokumentował naprawy . Ciekawa sperawa że czegoś nie dokręcili .

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 12 cze 2018, 7:27

Mam wnuka w wieku twojego syna,a jestem od Ciebie starszy o 12 lat.Tak naprawdę to gdybym wcześniej popatrzył z tym serwisem gwarancyjnym to bym się mocno zastanowił czy kupić to AL-KO.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 12 cze 2018, 9:05

Moim zdaniem daj im linka do wątku bo dali dupy po całej lini . ALKO WYDAWAŁO SIĘ NAJLEPSZYM WYBOREM AKTUALNIE I TAKA WTOPA . NIECH CHOĆ ZACHOWAJĄ TWARZ I PRZYJADĄ POPATRZEĆ CO SIĘ STALO I NAPRAWIĆ .
Każdy potrafi dać dupy, ale sprzedawcę powinno się oceniać po tym jak działa jak są kłopoty . To my tutaj zachwalamy Alko jako dynamicznie wchodzący na rynek traktorek w najlepszej opcji jakość/cena a tu taka dupa .

Co do wnuka . 3 latek to fajny chłopak i już można znaleść wspólny język . Jak z nim przebywasz w niedzielę to takie dziecko bardzo będzie Cię podpatrywać . Z moim ostatnio w niedzielę wybrałem się do staraży pożarnej . Był zachwycony . Chłopaki z zawodowej pokazały mu wozy strażackie . Zaprosiły go na piątek na oglądanie samochodów i przegląd sprzętu .
Mój ma aktualnie na tapecie , Boba Budowniczego i Strażaka sama . Bierze na mój czerwony traktorek konewkę z wodą siada na fotel i bawi się w strażaka . Byle nie odpalać tylko traktorka bo nie lubi huku .

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 12 cze 2018, 10:04

Najnowsze informacje są takie że skontaktowałem się z serwisem w Częstochowie ,serwis będzie się kontaktował z centralą w sprawie kosztów transportu.Ogólnie jestem zadowolony z przeprowadzonej rozmowy ,chcą mi pomóc załatwić jak najlepiej tą sprawę.Na bieżąco będę pisał co i jak.Mój wnuczek chce ze mną jeździć na traktorki nie boi się hałasu.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 12 cze 2018, 10:33

Moim zdaniem ktoś powinien ruszyć tyłek i podjechać zobaczyć co się dzieje i próbować dokręcić głowicę . Jak będzie dalej puszczało to chyba wymiana uszczelki . Wielka szkoda że Alko mające na naszym rynku tak wielki potencjał rozwojowy nie reaguje szybko . Mój brat ma Alko sąsiad kupił Alko - ja miałem kupić Alko T23 bo moim zdaniem był to najlepszy traktorek dostępny na rynku za sensowne pieniądze ( Kupilem Cuntaxa D1850 bo była niesamowita okazja ) Sprzedawcy Alko są przekonani do tego co sprzedają . A tu taka wtopa . Na miejscu firmy bym wysłał dobrego serwisanta z flaszką albo książką dla wnuczka i przeprosił kupującego za kłopoty . W dzisiejszych czasach twarz w internecie traci się tylko raz .
Miejmy nadzieję że Alko stanie na wysokości zadania i będziesz mógł spokojnie bawić się z wnuczkiem .... Powodzenia.

Ps. Jakim aparatem robisz zdjęcia ?

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 12 cze 2018, 10:48

Zdjęcia robię telefonem xiaomi redmi note 4x, na moje potrzeby wystarczający.A co do serwisu czekam na ich odpowiedź ,mam nadzieję że się dobrze skończy.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Serwis ALKO

Post autor: Toma » 12 cze 2018, 10:50

Był temat handlarzy sprzętem używanym i handlarzy sprzetem nowy. Nie mozna wszystkich wrzucac do jednego worka, bo są pomocni zarowno "używani" jak i "nowi" a takze są oszyści i jedni i drudzy. To od człowieka, serwisu zalezy jakie ma podejscie do klienta. Troku chyba świadczy usługi serwisu mobilnego a przy tym sprzedaje ALKO. Byc moze usługa platna, ale dojazd ma.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 12 cze 2018, 11:14

Generanie wszystkie sprzęty ja i moja najblizsza rodzina kupujemy ciągle u tego samego sprzedawcy . Nie wiem jak chłop ma na imię ale wie kilka rzeczy .
1) mam mieć w miarę przystępne ceny to będę wracał .
2) ma mi sprzedać sprzęt który sam by kupił .
3) ma odpowiedzieć szczerze na moje pytania .
4) ma mi sprzedać to co ma największe szanse służyć mi lata .

Tym sposobem dzwonię do niego że siostra chce piłę i on wie co jej ma sprzedać , matka potrzebuje podkaszarki i wie co jej ma sprzedać . Ja chcę siekierę i mam siekierę .
Chłop nie bawi się w gadki marketingowe tylko sprzedaje co by sam kupił .
Co do Troka to dzwoniłem do niego i myślę że ma wiedzę i kocha to co robi . Można moim zdaniem polecić go jako fachowca.
A co do tego traktorka Awamy to myślę że w imieniu obrony dobrego imienia firmy Alko powinny interweniować najwyższe importery firmy na Polskę i sprawę szybciutko załatwić .

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornado » 13 cze 2018, 9:50

Tak sobie myślę, czy nie mylimy przypadkiem serwisu od firmy. Jeśli dany serwisant sprzedaje dany model czy to Alko, czy Snappera itd. to na nim ciąży obowiązek wykonania usługi gwarancyjnej. Czy istnieją serwisy Alko, Snapper, Cubot itd? Nie... Są prywatne serwisy handlujące tym sprzętem. Myślę że tutaj należałoby spojrzeć poprzez pryzmat solidności tych serwisów. Jeden dba o swą reputację, a inny "idzie" na ilość sprzedanego sprzęty, czyli uzyskany zysk... No chyba, że umowa firmy z serwisem jest tak skonstruowana, iż serwis olewa niby takie "drobne" potknięcia. Osobiście śmiem twierdzić, że winne są serwisy i podejście do swego wizerunku u klienta, a w konsekwencji wizerunku marki sprzętu który nawalił lub ma usterkę..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

kazo
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2018, 22:08
Imię: Tomasz

Re: Serwis ALKO

Post autor: kazo » 13 cze 2018, 10:09

Reklamuj z tytułu rękojmi :
Konsument składający reklamację powinien na koszt sprzedawcy dostarczyć wadliwą rzecz do miejsca wskazanego w umowie (jeżeli tego miejsca nie określono, tam gdzie została mu wydana). Jeżeli ze względu na rodzaj rzeczy lub sposób jej zamontowania dostarczenie do sprzedawcy będzie nadmierne utrudnione, konsument musi udostępnić mu towar w miejscu, w którym się znajduje.

Koszty wymiany lub naprawy ponosi sprzedawca. W szczególności obejmuje to koszty demontażu i dostarczenia rzeczy, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia. Jeżeli koszt demontażu i ponownego montażu przewyższa cenę kupionego towaru, to konsument jest zobowiązany ponieść koszty przewyższające wartość zakupionego towaru lub ma prawo żądać od sprzedawcy pokrycia kosztów montażu i ponownego zamontowania – do wysokości ceny kupionego towaru.

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 13 cze 2018, 11:57

Na dzień dzisiejszy serwis z Cze-wy poinformował mnie że traktorek odbiorą
na koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego, z powodu nawału pracy.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Serwis ALKO

Post autor: Kamilos » 13 cze 2018, 13:51

Wg. mnie do takiej maszyny dużej gabarytowo powinni dojeżdżać do klienta w ramach naprawy gwarancyjnej, u mnie serwis snappera dojechał na sprawdzenie ładowania akumulatora. Tak samo przy telewizorach jest np samsung dojeżdża do domu klienta jeśli telewizor ma powyżej 43 cali, tak i do traktorków powinni dojeżdżać moim zdaniem, bo to jest nie mały sprzęt i nie jest go tak łatwo transportować. Pamiętajmy, że sprzedawca dostaje pieniądze od producenta na naprawy gwarancyjne, to nie jest tak, że wykłada ze swojej kieszeni.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 14 cze 2018, 15:51

Serwis z Częstochowy zabrał traktorek w poniedziałek albo we wtorek będę go miał z powrotem.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Serwis ALKO

Post autor: Troku » 14 cze 2018, 17:33

awama pisze:
11 cze 2018, 19:00
Rozumiem że wina Briksa ale gwarantem jest Al-KO i teraz na mój koszt nówkę traktorek muszę dostarczyć do autoryzowanego serwisu AL-Ko.
Tali przypadek to mega rzadkość i sam jestem zdziwiony ale wyszła usterka i serwis na pewno ją usunie, druga sprawa jako kupujący musisz mieć świadomość że traktorek dostarczasz do serwisu sam, no chyba że masz przy zakupie opcję door to door tak jak ja daję jak sprzedaję traktorki w swoim rejonie. Zjawiam się wtedy po maszynę, naprawiam i oddaję klientowi na podwórko.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 20 cze 2018, 17:27

No nareszcie moje Solo już w domu.
Serwis naprawił usterkę twierdząc że nigdy nie mieli takiego przypadku.Najlepsze dla mnie że nic nie musiałem płacić, zwłaszcza za transport.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornado » 20 cze 2018, 18:55

A , jak się nazywała ta usterka ???
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 20 cze 2018, 19:31

Usunięto wyciek z pokrywy zaworowej

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornado » 20 cze 2018, 20:00

Czyli co, dokręcili pokrywę ??
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

awama
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2018, 21:56
Imię: Andrzej

Re: Serwis ALKO

Post autor: awama » 20 cze 2018, 20:28

Wymienili uszczelkę.

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 20 cze 2018, 23:29

No to gratulacje ;-) Kiedy kosisz ? Moja działka już wykoszona . Teraz się umówiłem na działkę sonsiada .

slaw29
Stały bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2018, 0:04
Imię: slawek

Re: Serwis ALKO

Post autor: slaw29 » 21 cze 2018, 6:42

Generalnie grupa Cuntaxa swego czasu też miała problemy z uszczelkami w swoim bolidzie . Zawsze mówilem że nie ma to jak 23 calowe koła w kosiarce i kosiarka koniecznie koloru czerwonego . Moja Kosiarka ma w sobie coś z ALKO i tego modelu z linku .
Jak kupiłem swój model też u mnie występuje lekkie pocenie pod deklami zaworów . Pod prawym więcej . Warto nadmienić w wątku iż jeśli chcemy uszczelnić dekiel zaworowy to rozsądnie dać nową uszczelkę a nie dokręcać . W przypadku używanych kosiarek uszczelki pod deklami są miękkie jak guma do żucia i dokręcenie dekla na starej uszczelce spowoduje jeszcze większe wycieki .
https://autokult.pl/18119,najszybsza-na ... a-do-trawy

Tornwald
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:41
Imię: Piotr

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornwald » 20 lis 2018, 19:26

Jesteśmy dealerem/serwisem ALKO od paru lat. Zawsze na zgłoszenia gwarancyjne reagujemy w ten sam sposób:
Rozmowa tel z klientem i próba pomocy "przez telefon" -następuje też wstępna weryfikacja.
Klient jest powiadamiany że jeżeli usterka jest " gwarancyjna" zabieramy ,naprawiamy,odwozimy- za darmo.Czasem trzeba jechać około 100 KM w jedną stronę ale szanujemy " swego" klienta.
Jeżeli usterka okaże się wynikiem rażącego przewinienia użytkownika ( wyładowany akumulator,uderzeni nożami w coś lub nalanie byle czego zamiast paliwa ) -dojazd płatny choć przeważnie kończy się na symbolicznym " na kawę i za paliwo"
Nie wiem gdzie nastąpił w tej sytuacji błąd -ALKO płaci za dojazd gwarancyjny. Może ten serwis nie ma swojego busa? -gdybam.
Jest jeszcze inna sytuacja. Klienta informujemy że gwarancyjnie naprawiamy sprzęt zakupiony wyłącznie w naszej firmie. Jeżeli kupił gdzie indziej bo było 200 zł taniej -ok mamy wolny rynek:). Nie jesteśmy w stanie dokładać do tych napraw bo jak wiadomo gwarancyjne naprawy są deficytowe.-kierujemy klienta do sprzedawcy.
Podsumowując sytuacja dla mnie całkowicie niezrozumiała .
Pozdrawiam i życzę bezstresowego użytkowania.

Tornwald
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:41
Imię: Piotr

Re: Serwis ALKO

Post autor: Tornwald » 20 lis 2018, 19:28

P.S
Jest jeszcze jedna możliwość:) Nie wszystkie serwisy ALKO mają autoryzację B&S. Jeżeli wina B&S serwis mógł nie wiedzieć kto ma mu zapłacić za dojazd. Ważne że sytuacja się wyjaśniła .

micbyk

Re: Serwis ALKO

Post autor: micbyk » 09 gru 2018, 22:00

Wydaje mi się że po taki sprzęt serwis powinien przyjechać i zabrać oczywiście jeżeli był on tam zakupiony,przecież jeżeli ktoś sprzedaje traktory to ma swój transport

KostekSerwis
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 gru 2018, 10:38
Imię: Piotr
Lokalizacja: Śląsk

Re: Serwis ALKO

Post autor: KostekSerwis » 23 gru 2018, 19:35

Panowie myla sie tu trzy podmioty: producent/importer (gwarant). Sprzedawca i serwis. W wielu przypadkach bywa ze serwis ze sprzedawca nie ma wiele wspolnego procz lokalizacji i jest firma zewnetrzna. "Serwis Alko" wiekszosc serwisow ma autoryzacje do napraw gwar. Nie tylko jednego producenta wiec ciezko tu mowic o strikte serwisie Alko. To nie zmienia faktu iz wszyscy trzej pracuja na dobre imie marki. Lecz nie wszystkie serwisy maja dojazd do klienta. Ale i tez nie wszyscy klienci zdaja sobie sprawe z tego, ze ten dojazd nie zawsze im sie nalezy. Podam na moim przykladzie wyglada to tak ze rozmowa zaczyna sie od ustalenia co sie stalo i czy klient chce wspolpracowac, czy drze sie do slochawki ze ma gwar i niczego nie rusza... jezeli okazuje sie ze sprawa jest grubsza i nic przez tel. Nie zdzialamy informuje ze trzeba dostarczyc maszyne do serwisu, lub my podjedziemy i sprobojemy naprawic na miejscu lub w ostatecznosci zabierzemy traktorek. Ale w oby tych przypadkach jesli usterka okaze sie nie gwar. Beda naliczone koszty naprawy i transport. Jest wiele przypadkow ze podjezdzam do klienta a to jest naprawde pierdola lub nieumiejetnosc obslugi.

ODPOWIEDZ