Nowy kanister kombi Husqvarny...

Moderator: Moderatorzy

Rumcajs

Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Rumcajs » 06 lut 2017, 13:39

Od 2003 roku Lasy Państwowe wprowadziły kryteria i decyzje odnośnie eksploatacji maszyn na terenie lasów. Od 2017 roku decyzje te zostały jeszcze bardziej zaostrzone. W specyfikacji uwzględniono zapis, który mówi o tym, że Wykonawca będzie zobowiązany do stosowania oleju biodegradowalnego na poziomie min 60% do smarowania układów tnących, oraz mat sorpcyjnych w urządzeniach eksploatowanych na terenie lasów. I oczywiście wszystko tutaj się zgadza jestem za. Natomiast nigdzie nie widnieje zapis jakiego systemu napełniania mam używać. Od jakiegoś czasu prowadziłem spór o kanister kombi którym się posługuję. Jest to starsza wersja kanistra Husqvarny, która ma korek antyprzelewowy dedykowany tylko dla paliwa. Wersja dla oleju jest pozbawiona zabezpieczenia przeciw rozlaniu, ale skoro używam maty sorpcyjnej wszystko było dla mnie jak najbardziej w porządku. Okazuje się jednak, że moje zdanie nie zbyt przypada do gustu nowemu leśniczemu.

Stwierdził on, iż na terenach za które to on jest odpowiedzialny, nie będą uwzględniane takie kanistry. Przetrwałem wszystko, mierzenie zawias, wysokości pieńków, pozostawionych przeze mnie czubków na lesie. Lecz co do bańki do dziś nie uległem. Właśnie, do dziś... Dziś zostałem wyproszony przez leśniczego z powierzchni za niestosowanie się po raz “enty” do jego uwag i zaleceń. Zadzwoniłem automatycznie do mojego zleceniodawcy, gdyż jest nim lokalny Zakład Usług Leśnych, aby wyjaśnić tę sprawę, po czym dowiedziałem się żebym dla dobra nas wszystkich nie kłócił się z leśniczym. No normalnie kazałbym im wszystkim się w d*pę pocałować, ale zakładam że w połowie leśnictw jest podobnie.

Więc chcąc, nie chcąc a raczej zdecydowanie bardziej do drugie zakupiłem nowy kanister w Husqvarnie, bo w Stihlu nie było akurat (dostawa za tydzień), a po drugie był o ponad 30% droższy.

IMGP3551.JPG

IMGP3554.JPG


Nowy baniaczek kombi bo to o nim mowa, to koszt 139 złotych za komplet (kanister, korki antyprzelewowe, organizer na narzędzia i kieszeń na drobiazgi). W Stihlu musielibyśmy zakupić to wszystko osobno. Korki są fajnie zbudowane, mają zabezpieczenie przed niepożądanym naciśnięciem, a i każdy dedykowany jest do innego typu płynu. Dodatkowo w komplecie jest jeden zapasowy, zwykły nalewak zabezpieczany nakrętką.

IMGP3560.JPG

IMGP3555.JPG


W uchwycie na narzędzia mamy z góry przewidziane miejsce na pilnik do łańcucha, ograniczników i klucz kombinowany. Wszystko wchodzi na swoje miejsce i jest blokowane przez wyraźne kliknięcie, oprócz klucza. Klucz Stihl’owski jest za szeroki. Nie mieści się we wnęce między pojemnikami. Nic w tym dziwnego, bo miejsce tam zostało zarezerwowane dla innego klucza, ale brakuje dosłownie kilku milimetrów.

IMGP3559.JPG


W schowku zmieścimy dwa kliny, lub zapasowy łańcuch, klin i kilka drobiazgów. Jak znam życie będę przenosił tam zwiniętą mate sorpcyjną. Ale cóż. Korki antyprzelewowe także zaprojektowane dla Husqvarn, więc swej funkcji spełniać prawdopodobnie nie będą, ale nich leśniczy ma i się odczepi. O ergonomii, jakości i funkcjonalności poinformuje was za kilka tygodni.

IMGP3569.JPG

IMGP3570.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Toma » 06 lut 2017, 13:56

Ja przy kupnie piły dostałem gratis taki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Tornado » 06 lut 2017, 14:00

A, ja mam taki ...
IMG_0104.JPG

IMG_0106.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Rumcajs

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Rumcajs » 06 lut 2017, 14:02

No mój stary jest identyczny jak Tomka, dostałem z Husqą 555 właśnie i nie mogę go użytkować bo nie odpowiada mu nalewak od oleju.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Kamilos » 06 lut 2017, 15:40

A ja mam taki, który kupiłem od Lwa Trockiego z systemem tankowania :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Toma » 06 lut 2017, 16:37

Kamilos pisze:A ja mam taki, który kupiłem od Lwa Trockiego z systemem tankowania :


Kamil, w moim też jest system z jednej i drugiej strony, ale pewnie chodzi o to że nie pasuje dziubek do Stihl'owskiej dziurki :D

Rumcajs

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Rumcajs » 06 lut 2017, 17:36

No właśnie nie. Chodzi o to, że korek z automatycznym zamknięciem masz tylko od paliwa, natomiast od oleju jest sam nalewak, bez sprężyny.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Toma » 06 lut 2017, 17:43

Rumcajs pisze:No właśnie nie. Chodzi o to, że korek z automatycznym zamknięciem masz tylko od paliwa, natomiast od oleju jest sam nalewak, bez sprężyny.


Aaaa to Ty masz inny ...bo ja mam z 2-ch stron sprezynke :)

Rumcajs

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Rumcajs » 06 lut 2017, 17:59

No ja od oleju mam tylko przelotowy z odpowietrznikiem. Tak czy siak jeszcze nigdy oleju nie rozlałem, a zawsze podkładam pod bańkę matę sorpcyjną, a przy każdym tankowaniu przekładam ją pod maszynę. No ale jak widać, to za mało... Tak czy siak, jeśli teraz się przyczepi to od kolejnego w nos dostanie.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Toma » 06 lut 2017, 18:28

Rumcajs pisze:No ja od oleju mam tylko przelotowy z odpowietrznikiem. Tak czy siak jeszcze nigdy oleju nie rozlałem, a zawsze podkładam pod bańkę matę sorpcyjną, a przy każdym tankowaniu przekładam ją pod maszynę. No ale jak widać, to za mało... Tak czy siak, jeśli teraz się przyczepi to od kolejnego w nos dostanie.


Tak sobie teraz pomyślałem, że może wystarczyło właśnie korek zmienić ( o ile jest taki dostępny ) , a który pewnie byłby tańszy.
Ale jak już masz to fakt, niech się tylko czepi.

Rumcajs

Re: Nowy kanister kombi Husqvarny...

Post autor: Rumcajs » 06 lut 2017, 18:37

Wiesz byłem taki wnerwiony, że nie pomyślałem. Taki zestaw miałem od nowości i tak zostało...

------------------------------------------

niedziela, 12 luty 2017
A więc tak. O ile system napełniania mieszanki sprawuje się świetnie nawet przy zbiornikach pilarek Stihla, to system napełniania oleju już nie do końca się sprawdza. Sam nalewak blokuje się o pałąk uchwytu przedniego, przez co nie jesteśmy w stanie go szczelnie docisnąć.

ODPOWIEDZ