Widły do kopania Fiskars Xact L + rękawice

Dział poświęcony narzędziom Fiskars

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Widły do kopania Fiskars Xact L + rękawice

Post autor: Kamilos » 27 cze 2017, 18:50

W tej edycji otrzymałem do testów widły do kopania serii Xact L, narzędzie to może mieć bardzo szeroki zakres zastosowania, począwszy od samego kopania, aż po napowietrzanie gleby, czy też przerzucanie różnych odpadków, kępek trawy, może również służyć do nasadzeń. W mojej opinii widły te świetnie sprawdzą się podczas ponownego przekopania ogródka na wiosnę, oraz do rozluźniania gleby przed samym siewem, Widły te mają długość 120 cm oraz wagę 2kg. Rozmiar L jest odpowiedni dla osób o wzroście od 175-195cm. Rączka jest bardzo szeroka i wygodna, została wykonana z tworzywa fiber comp, oraz została pokryta powierzchnią antypoślizgową softgrip. Zęby zostały wykonane z kutej stali, dodatkowo pokryte powłoką antykorozyjną. Sam trzonek jest również odpowiednio wyprofilowany, tak by nie nadwyrężać nadmiernie kręgosłupa oraz mięśni podczas pracy. Dodatkową ważną zaletą jest fakt, iż firma Fiskars daje 25 lat gwarancji na widły pod warunkiem zarejestrowania produktu na stronie fiskars.com.

Podczas testów sprawdziłem je przy przekopywaniu kawałka ziemi, oraz przy napowietrzaniu trawnika. Moje spostrzeżenia po teście są bardzo pozytywne, przy kopaniu jest dużo mniejszy opór niż podczas pracy szpadlem co sprawia, że kopie się po prostu lżej i szybciej, co do napowietrzania trawnika, to już nie jest tak pięknie jak by się mogło wydawać, widły z dość dużym oporem wchodzą w ziemię, i praca na dłuższą metę staje się męcząca. Raczej napowietrzanie lepiej wykonywać na nieco bardziej rozluźnionych glebach, pod malinami, krzewami, kwiatami. Bo w przypadku trawnika, idzie to niezbyt sprawnie, więc można to robić, ale na bardzo małej powierzchni, ponieważ system korzeniowy znacznie utrudnia wbicie zębów w glebę. Widły po teście nie pogięły się, nic złego się z nimi nie stało, jedynie farba z zębów trochę się zdarła, a tak po za tym nie ma się do czego przyczepić.
Jeśli ktoś szuka narzędzi na lata, a takim narzędziem zapewne są te widły to lepiej zainwestować raz i mieć spokój na długie lata.

Co do rękawic, to bardzo dobrze trzymają się dłoni, nie latają, są dobrze dopasowane, przyczepność do narzędzi też jest bardzo dobra, nic nam się nie ślizga. Jak do tej pory nie wiele nimi pracowałem, więc nie mogę się wypowiedzieć o ich trwałości, ale sprawiają wrażenie dobrze wykonanych i na pewno izolują w dużym stopniu przed odciskami czy też przetarciami, ale to będę mógł stwierdzić dopiero po dłuższym okresie użytkowania o czym na pewno napiszę. Cena rękawic 50-60zł więc nie jest to dużo, a na pewno są warte tej kwoty, bo tworzą świetne uzupełnienie podczas pracy i poprawiają przyczepność dłoni do narzędzi.

Jeszcze dodam tylko, że testując ostatnio rękawice właśnie teraz kiedy są bardzo ciepłe dni, ręce w ogóle nie pocą nam się podczas pracy, także doskonała wentylacja rąk, o czym nie wspomniałem na filmie, rękawice są poza tym bardzo wygodne i idealnie nadają się do obsługi narzędzi fiskars. Gorąco polecam zakup, bo naprawdę warto, jakość wykonania jest na wysokim poziomie i jaką rękę włożymy taką wyjmiemy po pracy czego nie uświadczymy w tanich rękawicach roboczych.

Tyle z mojej strony, jeśli macie jakieś pytania to piszcie pod spodem.
Poniżej przedstawiam parę zdjęć testowanych narzędzi:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ