Fiskars Solid XL- Grabie

Dział poświęcony narzędziom Fiskars

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Fiskars Solid XL- Grabie

Post autor: Kamilos » 21 mar 2017, 19:15

Ostatnio wszedłem w posiadanie takich oto grabi:
Fiskars Solid XL, są to grabie, które służą do grabienia trawy oraz liści. Podstawowe parametry długość 173,5cm oraz szeroka głowica 65cm, trzonek jest wykonany z aluminum, a głowica z tworzywa. Całe narzędzie sprawia wrażenie bardzo solidnego i lekkiego zarazem, po, krótkim teście stwierdzam, iż głowica mimo, iż jest z tworzywa, to jej zęby, a jest ich aż 27 są bardzo sztywne i nie wyginają się zbytnio podczas grabienia trawnika. Trzonek aluminiowy jest demontowany, co jest przydatne podczas transportu lub w przypadku jego uszkodzenia, można go wymienić lub może służyć do innego rodzaju grabi, które są z nim kompatybilne. Ciekawym faktem jest również to, że grabie zostały wykonane nie w Finlandii jak większość narzędzi Fiskarsa z którymi miałem do czynienia, tylko w Niemczech..
Tyle na razie na gorąco mogę powiedzieć, po dłuższym teście wygłoszę nieco szerszą opinię, A teraz kilka zdjęć przedstawiających narzędzie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fiskars Solid XL- Grabie

Post autor: Kamilos » 24 mar 2017, 19:19

Dzisiaj miałem okazję trochę dłużej popracować tymi grabiami i przyznam, że bardzo fajnie się nimi grabi, bardzo leciutkie i i przede wszystkim bardzo dokładnie zbierają z trawy materiał, który chcemy zgrabić. Szeroka głowica powoduje, że w szybkim tempie możemy zgrabić większą powierzchnię trawnika, i tak jak wcześniej wspomniałem, zęby są na tyle sztywne, że nie uginają się nadmiernie podczas grabienia, o co się trochę obawiałem, że mogą być zbyt miękkie. Do trawy, liści i ogólnego oczyszczania trawnika polecam jak najbardziej. Cena również nie jest strasznie wysoka, bowiem kolega elkrecik znalazł je za 57zł z przesyłką zatem naprawdę niewiele jak za dobrej jakości sprzęt..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ