Grabie do liści

Dział poświęcony narzędziom Fiskars

Moderator: Moderatorzy

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 12 lut 2017, 16:02

Witam, poszukuję fajnych grabi do liści. W tej chwili mam zwykłe Fiskars Solid z drewnianym trzonkiem, są lekkie, poręczne, niestety wąskie i "mało zbierają" :D . Ktoś z użytkowników poleci z doświadczenia jakiś model ? Typów jest kilka i nie wiem co wybrać, wolę popytać użytkowników a nie teoretyzować na podstawi opinii z netu :lol:

Rumcajs

Re: Grabie do liści

Post autor: Rumcajs » 12 lut 2017, 16:15

Kup dmuchawę, hehe...

A może coś z własnego podwórka?
http://www.cellfast.com.pl/produkty/150 ... 5%9Bci-525

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 12 lut 2017, 16:36

Dmuchawę już mam, na wiosnę w pokołtunionym trawniku wolę grabie...

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Grabie do liści

Post autor: mireko1 » 14 lut 2017, 11:10

elkrecik pisze:Witam, poszukuję fajnych grabi do liści. W tej chwili mam zwykłe Fiskars Solid z drewnianym trzonkiem, są lekkie, poręczne, niestety wąskie i "mało zbierają" :D . Ktoś z użytkowników poleci z doświadczenia jakiś model ? Typów jest kilka i nie wiem co wybrać, wolę popytać użytkowników a nie teoretyzować na podstawi opinii z netu :lol:


Witam!
Mogę polecić z czystym sumieniem najzwyklejsze czerwone grabie. Zdjęcia poniżej.
Nie firmowe ale spokojnie dają radę, sprawdzone w małej firmie sprzątającej.
Grabie Fiskarsa które są na zdjęciu w ogóle nie sprawdziły się. Ponieważ są za miękkie. Grabie które proponuję trochę się napracowały na miejskich trawnikach przy grabieniu trawy i liści.
Czerwone grabie kupiłem bodajże w Castoramie. ale było to około 2 lat temu i dalej służą. Szerokość mają podobną do fiskarsa.
WAŻNE aby grabie były z blaszek a nie z drutu, ponieważ zawsze liście nabijają się na drut i lekko to denerwuje.
Niekiedy najprostsze i najtańsze rozwiązanie jest najlepsze :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 16 mar 2017, 21:25

Takie tam grabki w leroy merlin:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Grabie do liści

Post autor: Venom » 17 mar 2017, 9:11

Nie ma to jak te typowe zwyczajne, (stalowe?) grabie. Trochę trzeba się było zawsze namachać i lekkie nie były, ale służyły latami. ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 17 mar 2017, 9:25

Venom pisze:Nie ma to jak te typowe zwyczajne, (stalowe?) grabie. Trochę trzeba się było zawsze namachać i lekkie nie były, ale służyły latami. ;)


Wiesz to samo można powiedzieć o pilarkach dolpima, lekkie nie były, a służyły latami, ale trzeba iść do przodu i używać narzędzi lekkich i ergonomicznych, akurat w przypadku narzędzi fiskarsa mamy do czynienia z dobrze wykonanym sprzętem i służy on również latami. Tak jak siekiera czy szpadle oraz sekatory, tych grabi jeszcze nie testowałem, ale sądzę iż są dobrze wykonane, mimo, że są plastikowe.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Grabie do liści

Post autor: Venom » 17 mar 2017, 15:51

Szczerze to ja raczej nie wierzę w plastik=dobre wykonanie. Może w tym wypadku jest wyjątek ale mimo wszystko plastikowych grabi bym nie kupił.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 17 mar 2017, 17:32

A ja zaryzykuje, jak do tej pory się na tej marce nie zawiodłem, więc podejrzewam, że i teraz się nie zawiodę..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Keram2504
Stały bywalec
Posty: 624
Rejestracja: 14 lut 2015, 21:19
Imię: Marek

Re: Grabie do liści

Post autor: Keram2504 » 17 mar 2017, 22:56

Venom pisze:Szczerze to ja raczej nie wierzę w plastik=dobre wykonanie. Może w tym wypadku jest wyjątek ale mimo wszystko plastikowych grabi bym nie kupił.

W takim wypadku kup i sprawdź. Kosztują niewiele a przekonasz się że podołają wyzwaniu. Mam już cztery sztuki.

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Grabie do liści

Post autor: Venom » 20 mar 2017, 10:07

Kurczę aż trudno uwierzyć, że tak je polecacie. Wiecie co? Chyba jednak zaryzykuje i na Waszą odpowiedzialność dokonam zakupu :D

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 22 mar 2017, 22:50

Skuszony fotkami zrobionymi przez Kamilosa zamówiłem dziś grabie Fiskars Solid XL ;)

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 22 mar 2017, 22:54

elkrecik pisze:Skuszony fotkami zrobionymi przez Kamilosa zamówiłem dziś grabie Fiskars Solid XL ;)


Gdzie zamówiłeś ?
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 22 mar 2017, 23:04


Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 22 mar 2017, 23:07

Cena najniższa jaką chyba się da znaleźć. ja zapłaciłem 79zł z wysyłką, a tutaj 20zł mniej i z dostawą gratis więc to bardzo korzystna cena, taniej się na pewno nie znajdzie..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 22 mar 2017, 23:08

Cena jest świetna :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 22 mar 2017, 23:10

Nic tylko brać za taką cenę..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 21 kwie 2017, 21:50

No i niestety sklep internetowy zawalił z dostawą i grabie Solid XL nie doszły, zamiast nich kupiłem w lokalnej Mrówce zestaw http://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/gr ... -l-1003465 + wymienną końcówkę http://www.fiskars.pl/produkty/ogrod/sy ... it-1000643 całość za 65 zł. Po pierwszych testach żona zachwycona wagą grabi :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 21 kwie 2017, 21:56

Te pierwsze grabie są solid L z trzonkiem aluminowym wymiennym, a te drugie z serii quikfit, gdzie mamy jeden trzonek i przełączamy sobie narzędzia, czyli do tych drugich musisz mieć jeszcze trzonek quikfit. Rozważałem też zakup serii quik fit, no ale jak sobie przeliczyłem to mnie to drożej by wyniosło jak narzędzia ze stałym trzonkiem, do tego co chwilę przepinać, no jakoś mi to nie przypadło do gustu..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Grabie do liści

Post autor: elkrecik » 21 kwie 2017, 21:58

Masz rację Kamilos- mam jeden trzonek aluminiowy i dwie końcówki, chciałem pokazać tylko w przybliżeniu kształt ;)

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Grabie do liści

Post autor: Venom » 24 kwie 2017, 11:45

Jak na razie jestem zadowolony z tych grabi, chociaż czas pokaże ile przetrwają w moich rękach :lol:

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Grabie do liści

Post autor: Kamilos » 24 kwie 2017, 18:14

Venom pisze:Jak na razie jestem zadowolony z tych grabi, chociaż czas pokaże ile przetrwają w moich rękach :lol:


Jeśli ich nie połamiesz to będą służyć, ja jestem z nich bardzo zadowolony i polecam ich zakup, bo bardzo dokładnie i szybko się nimi grabi.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Venom
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 03 mar 2017, 13:00
Imię: Sławek

Re: Grabie do liści

Post autor: Venom » 28 kwie 2017, 9:38

Z tym połamaniem to może być całkiem możliwe. Wszystko zawsze chce zrobić szybko i przez to często co wyląduje w moich rękach to długo nie przetrwa :/ Tak czy inaczej, mogę polecić te grabie każdemu :D

ODPOWIEDZ