Żyrafa Fiskars UP 86

Dział poświęcony narzędziom Fiskars

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 22 wrz 2016, 20:26

Żyrafa Fiskars UP 86 to najwyższy model w ofercie firmy fiskars. Oferuje nam zasięg ok 6m ( długość sekatora przy max wysunięciu wysięgnika wraz z ramionami operatora ) . Przy czym max długość sekatora to 400cm. Urządzenie to jest bardzo lekkie i waży zaledwie 1900g. Możemy przycinać za pomocą tego sekatora gałęzie do 32mm. Głowica tnąca posiada regulację, dzięki której możemy sobie ustawić ją pod dowolnym kątem, zakres tej regulacji wynosi 230 stopni. Ostrza głowicy są pokryte teflonem co ogranicza przywieranie soków żywicznych oraz zmniejsza tarcie podczas cięcia. Głowica jest napędzana przekładnią Power Reel, składa się z łańcucha który znajduje się przy głowicy, oraz taśmy która jest z nim połączona, biegnie ona wzdłuż trzonka do pierwszej dźwigni i do drugiej. Trzonek jest wykonany z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Co gwarantuje lekkość i dużą wytrzymałość. Ramię wysięgnika zostało wykonane z aluminium. Sekator ten posiada dwie dźwignie soft grip, pierwsza z nich znajduje się mniej więcej w połowie sekatora, oraz druga na samym końcu trzonka. Sekatorem pracuje się bardzo lekko i przyjemnie, ponieważ bez użycia drabiny możemy obcinać gałęzie które są położone na wysokości kilku metrów. Dzięki temu praca jest bezpieczniejsza , szybsza i bardziej efektywna.
Reasumując, sprzęt jest na najwyższym poziomie jeśli chodzi o jakość i ergonomię, jest idealnie wyważony, praca tym sekatorem to sama przyjemność.
Bardzo dziękuję firmie fiskars za udostępnienie sprzętu do testów, bardzo chętnie przetestuję kolejny sprzęt tej marki :)


Teraz kilka fotek sprzętu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Creed » 22 wrz 2016, 21:06

Mam ten sprzęt super sprawa :)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Troku » 22 wrz 2016, 21:07

Trochę chudy ten opis na tak znanego usera :-) może coś jeszcze dopiszesz Kamil ...
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Creed
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:57
Imię: Bartek

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Creed » 22 wrz 2016, 21:11

mi się dziwnie taśma obróciła miedzy kulka naciągająca a środkowym uchwytem naciągającym :?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 22 wrz 2016, 21:12

Jak dla mnie pisanie tutaj referatu na temat narzędzia jest bez sensu, lepiej go opisać krótko i rzeczowo, bo ja jak widzę kilka stron opisu to wyłączam taką stronę. To co ważne zostanie pokazane w filmie, a rozpisywanie się tutaj na temat narzędzia na kilka stron uważam za bezsensowne. Nie mam nic więcej do dodania.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 25 wrz 2016, 23:06

Kolejne fotki z testu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Tornado » 27 wrz 2016, 13:20

No i film..
https://www.youtube.com/watch?v=j5rzQYWQvUA
Po raz pierwszy przy testowaniu jest ślicznie widać pracę ostrza sekatora.., słychać dźwięk ich pracy oraz trzask ucinanej gałęzi.. Gratuluję pomysłu Kamil!! Jedyna moja uwaga to znowu ... głos w końcówce filmu. Co prawda jest lepiej niż u Kolegów Keram i wojtylas, ale jednak za cicho...:( Sam film jak dla mnie jest extra.. :o
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Troku » 27 wrz 2016, 19:21

Muszę przyznać że kolega Kamil poszedł po bandzie z filmem, teraz tylko brakuje filmu z drona :-)
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 27 wrz 2016, 19:51

Jest problem z tym dźwiękiem widzę, że nie tylko u innych, ale również i u mnie, chyba czas wyposażyć się w dodatkowy mikrofon ;)
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: mireko1 » 21 sty 2017, 5:16

Witam
Posiadam ten sekator od dwóch lat.
Sam sekator jest super sprawą. Można nim ciąć dość grube gałęzie.
Piła która jest jako akcesorium też spełnia swoje funkcje. Następną zaletą to możliwość dokupienia części zamiennych do sekatora także nie jest to sekator jednorazówka.
Porażką jak dla mnie jest zrywacz do owoców. Kształt plastikowej korony która jest na zrywaczy nie spełnia swojej funkcji.
A to dlatego iż, wejście - przerwy pomiędzy zębami korony są równoległe i jabłko wysuwa się z zębów korony. Worek na owoce jest też niewielkich rozmiarów, trzy większe jabłka i koniec jest pełny.
Generalnie jestem trochę maniakiem firmy Fiskars i posiadam kilka narzędzi tej firmy.
Postaram się niedługo podać jakie to są narzędzia i moje wrażenia.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Troku » 21 sty 2017, 19:55

To dobrze trafiłeś bo większość z nas też ma Fiskarsy i możemy się wymienić wiedzą i doświadczeniami. Zrób parę fotek swojego sprzętu, opisz i wrzuć w temat,
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: wojtek1234321 » 21 sty 2017, 19:55

To połączenie tego łańcucha z ramieniem/ostrzem sekatora trochę jakieś "nie teges", takie "przegięcie" łańcucha trochę zbyt mało profesjonalne jak na taką renomowaną firmę jak Fiskars. Łańcuch powinien być zakończony jakąś końcowką z prostopadłymi do siebie otworami, a tak na pierwszy rzut oka to wygląda jak "chińszczyzna"...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Troku » 21 sty 2017, 20:01

Trochę ich się sprzedało i nie pamiętam by to był słaby punkt żyrafy, nic się z łańcuszkami nie działo. Taśma się szybciej wyciągnie niż łańcuszek pęknie.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 sty 2017, 20:02

Jak do tej pory to rozwiązanie konstrukcyjne się sprawdza i nie widziałem by ktokolwiek miał problemy z tego tytułu. Jedynie ostrze może pęknąć, jak jest przeciążane, czego nie powinno się robić, ale tak to nie ma za bardzo co zarzucić temu sekatorowi. Jeszcze mam uwagę co do taśmy, mianowicie ma skłonność do wyciągania się, po cięciu nie jest idealnie napięta i zwisa trochę, więc to po użytkowaniu nieco dłuższym udało mi się zauważyć. Nie jest to jakaś duża wada, ale jest. W zasadzie mało jest sprzętów idealnych, bo jeśli takowe są to są to jakieś proste urządzenia, gdzie nie ma wiele elementów i nie ma się co zepsuć tak jak siekiera, szpadel czy widły..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: wojtek1234321 » 21 sty 2017, 20:10

Kamilos pisze:Jak do tej pory to rozwiązanie konstrukcyjne się sprawdza i nie widziałem by ktokolwiek miał problemy z tego tytułu.

Nie chodzi mi o to że się nie sprawdzi, tylko takie "przegięcie" to nie bardzo pasuje do wyrobów takiej firmy jak Fiskars, to ma po prostu nieprofesjonalny wygląd, wygląda tak jak by ktoś wziął kombinerki i naprędce wygiął i połączył elementy. Renomowana firma powinna właśnie dbać o takie szczegóły...
A tak to wygląda że idą na łatwiznę...

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 sty 2017, 20:12

A mnie się wydaje, że im prostsze rozwiązanie tym lepsze, oczywiście masz prawo do swojej opinii, mi to nie przeszkadza, przede wszystkim sprzęt ma się sprawdzać, a nie wyglądać i rzecz jasna nie psuć się.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: wojtek1234321 » 21 sty 2017, 20:36

Kamilos pisze:A mnie się wydaje, że im prostsze rozwiązanie tym lepsze, oczywiście masz prawo do swojej opinii, mi to nie przeszkadza,

Może i masz rację, ale to nie jest proste rozwiązanie tylko, tak jak pisałem wyżej, firma "jedzie po kosztach" nie dbając (również) o względy estetyczne (które również podnoszą zaufanie do danej marki). Zamiast dorabiać kawałek końcówki do łancucha z kwadratowego pręta z dwoma otworami i połączyć to lepiej "przegiąć łańcuch kombinerkami", klijent i tak kupi, bo to przecież Fiskars, co z tego że wygląda takie połaczenie jak robione u wujka w stodole, przecież robił to Fiskars i trzeba zapłacić odpowiednią cene...

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 sty 2017, 20:40

wojtek1234321 pisze:
Kamilos pisze:A mnie się wydaje, że im prostsze rozwiązanie tym lepsze, oczywiście masz prawo do swojej opinii, mi to nie przeszkadza,

Może i masz rację, ale to nie jest proste rozwiązanie tylko, tak jak pisałem wyżej, firma "jedzie po kosztach" nie dbając (również) o względy estetyczne (które również podnoszą zaufanie do danej marki). Zamiast dorabiać kawałek końcówki do łancucha z kwadratowego pręta z dwoma otworami i połączyć to lepiej "przegiąć łańcuch kombinerkami", klijent i tak kupi, bo to przecież Fiskars, co z tego że wygląda takie połaczenie jak robione u wujka w stodole, przecież robił to Fiskars i trzeba zapłacić odpowiednią cene...


Twoje argumenty miały by uzasadnienie gdyby to rozwiązanie było wadliwe i powodowało jakieś problemy, tak to wymyślili, może to wygląda jak " u wujka mietka w stodole" ale się sprawdza, a to mnie jako użytkownika najbardziej interesuje.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Troku » 21 sty 2017, 20:41

Mechanizm w żyrafie Gardena jest zdecydowanie gorszy a cena wyższa, tyle tylko że jest osłonięty w ładnym plastiku i nie widać o cenie nie wspomnę.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 sty 2017, 20:44

W mojej ocenie , a mówię to jako użytkownik sprzętu który już kilkadziesiąt gałązek obciął tym sekatorem, rozwiązanie to nie wpływa w żaden sposób na złe działanie sekatora.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: wojtek1234321 » 21 sty 2017, 20:47

Może jeszcze prościej i lepiej by było gdyby poprostu przywiązali drutem, ale węzeł z drutu bułby marki Fiskars...też by się sprawdzało i też bym nie miał racji, a tak to wygłada na kpiny z klijenta jak by na to nie patrzac bo przecież kampania reklamowa zrobi swoje... :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 sty 2017, 20:56

wojtek1234321 pisze:Może jeszcze prościej i lepiej by było gdyby poprostu przywiązali drutem, ale węzeł z drutu bułby marki Fiskars...też by się sprawdzało i też bym nie miał racji, a tak to wygłada na kpiny z klijenta jak by na to nie patrzac bo przecież kampania reklamowa zrobi swoje... :D


Nikt cię nie zmusza do kupowania tego sekatora, jeśli uważasz, że jest to kpina to ok, masz prawo do takiej opinii..
Tylko z całym szacunkiem argumenty typu to mi się nie podoba bo nie ładnie wygląda to za mało..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: mireko1 » 29 mar 2017, 12:25

Troku pisze:To dobrze trafiłeś bo większość z nas też ma Fiskarsy i możemy się wymienić wiedzą i doświadczeniami. Zrób parę fotek swojego sprzętu, opisz i wrzuć w temat,


Witam
Zgodnie z obietnicą wstawiam kilka zdjęć sekatora z dołączonymi do niego akcesoriami.
Tak jak wcześniej pisałem jestem z tego sekatora b. zadowolony. Z akcesoriów już nie tak bardzo.
A to dlatego iż:

Worek do zbioru jabłek jest stosunkowo płytki i większe trzy jabłka go zapełniają, plastikowa korona jak widać na zdjęciu jest prosta i urwanie owoców jest kłopotliwe. O dziwo w wersji do Fiskars QuikFit™ korona zrywacza jest skierowana do środka.

Piła którą dokupiłem jak dla mnie jest za bardzo elastyczna i rozpoczęcie cięcia w górnej części piły jest kłopotliwe. Niestety należy rozpocząć cięcie u nasady piły. A nie zawsze na to pozwalają gałęzie. Należy również zwrócić uwagę na blokadę wysuwu żyrafy, potrafi pomimo zablokowania wysunąć się ale ja w moim przypadku dokręciłem śrubę imbusową i pomogło.

Plusem sekatora jest możliwość wymiany ostrza jak i pozostałych części oraz możliwość naostrzenia go. Numer zestawu jest widoczny na zdjęciu, jest tam mini pilnik oraz olej do smarowania sekatora.
Zapomniałem jeszcze o jednym minusie dotyczącym samego sekatora, jest to rozciągająca się taśma - nie wraca po cięciu i niekiedy wisi sobie swobodnie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017, 12:45 przez mireko1, łącznie zmieniany 1 raz.

mireko1
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 sty 2017, 19:17
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Oława

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: mireko1 » 29 mar 2017, 12:26

Dołączam pozostałe zdjęcia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: elkrecik » 21 kwie 2017, 21:54

Zakupiłem dziś żyrafkę 86 w komplecie z piłą. Cena za zestaw w Castoramie to 347 zł, przy czym posiadam kartę Castoramy i dostałem zwrot 50 zł + mała obniżka z racji karty dużej rodziny. Finalnie wyszło niecałe 280 zł co uważam za cenę bardzo dobrą na tle innych sklepów.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: Kamilos » 21 kwie 2017, 21:58

Cena świetna bym powiedział, bo jeszcze niedawno widziałem je w castoramie po 417zł. Także za te pieniądze to okazja..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

elkrecik
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 01 kwie 2015, 17:58
Imię: Krzysiek

Re: Żyrafa Fiskars UP 86

Post autor: elkrecik » 21 kwie 2017, 21:59

Po 417 są teraz w OBI.
Żonie jeszcze żyrafki nie pokazałem bo by mnie zaje..a za kolejny sprzęt z Fiska :lol:

ODPOWIEDZ