Sekator kowadełkowy L PowerGearX

Dział poświęcony narzędziom Fiskars

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Sekator kowadełkowy L PowerGearX

Post autor: Tornado » 20 wrz 2016, 20:31

Witam
Z racji pobytu poza miejscem zamieszkania, przesyłka z firmy Fiskars długo czekała na me oględziny :lol:
Jest to sekator kowadełkowy przeznaczony do przycinania twardych, suchych gałęzi o maksymalnej średnicy do 55 mm. Jak zapewnia producent dzięki zastosowaniu dźwigniowej przekładni, cięcie ma być precyzyjne, gładkie i łatwe do wykonania. Natomiast zastosowane kowadełko ma zwiększać precyzję cięcia i sprawiać, że nie uszkadzamy przecinanej gałęzi, co nie jest bez znaczenia dla kondycji drzewa/krzewu...
Uchwyty sekatora wykonane są z aluminium i w dolnej części pokryte tworzywem sztucznym, które dla zwiększenia przyczepności chwytu są prążkowane... Parametry techniczne:

Waga 1,3 kg
Szerokość 255 mm
Długość 800 mm
Wysokość 250 mm
Zdolność cięcia 55 mm

Jak już wspomniałem jest to sekator kowadełkowy, którego ostrze wykonane jest ze stali hartowanej. Ostrze pokryte jest powłoką PTFE i co jest istotne, jest ono wymienne.. Pierwsze wrażenie to ..., jaki ten sekator jest wielki gabarytowo.. Jednak po wzięciu go do rąk, okazuje się , że waga 1,3 kg, a precyzyjnie to 1,357 kg sprawia, że jest poręczny/lekki.. Jakość wykonania całości wzbudza zaufanie do tego sprzętu. Tak jak w przypadku innych narzędzi firmy fiskars, sekator posiada praktyczne/trwałe/plastikowe etui ochraniające ostrze. A, oto sam "wizerunek" sprzętu..
IMG_0633.JPG

IMG_0634.JPG

IMG_0635.JPG

IMG_0636.JPG

IMG_0637.JPG

IMG_0638.JPG

IMG_0639.JPG

IMG_0640.JPG

IMG_0642.JPG

Działanie sekatora, jego zalety i ew. wady postaram się dopisać po praktycznym przetestowaniu narzędzia. Będzie też materiał filmowy, zatem warto śledzić dalsze losy testowania :D
Korzystając z okazji chciałbym pokazać Wam jak wygląda ostrze po rocznym, bardzo intensywnym używaniu narzędzia pn. żyrafa UP82
IMG_0643.JPG

IMG_0645.JPG

IMG_0647.JPG

IMG_0648.JPG

Obcinałem nią Tuje, drzewa owocowe, drzewa leśne. Praca tym narzędziem to naprawdę przyjemność korzystania z ...dobrego sprzętu. Były przypadki, że obcinałem gałęzie, które z oporem chwytałem ostrzami, gdyż były wręcz ponadwymiarowe dla tego narzędzia :lol: Jedynym problemem było użycie większej siły do ..ich obcięcia :lol: Jak widać na zdjęciach wyżej, mimo wykonanej solidnej pracy, ostrze ma się dobrze..
Podziękowania dla admina Forum , a przede wszystkim dla firmy Fiskars I Pani Elwiry za umożliwienie testowania narzędzi.. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Sekator kowadełkowy L PowerGearX

Post autor: Tornado » 21 wrz 2016, 13:16

Dzisiaj nastąpił sprawdzian sekatora. Pod jego ostrza trafiły gałęzie brzozy, dębu, świerka i jakieś dużej średnicy odrosty dzikiego krzewu. Muszę przyznać, że z ciekawością przecinałem gałąź/mały konar wręcz, dębu, który wiadomo jako drewno jest twarde. Okazało się, że sekator nie miał żadnego problemu, aby przeciąć go. Owszem wymagało to użycia większej siły, aniżeli przy cięciu brzozy, czy też świerka. Wszystkie wykonane cięcia są gładkie, równe. Świadczy to o jakości ostrza, które z dużą precyzją i jednolitością cięcia sprawia, że nie ma pęknięć, odprysków na przecinanej powierzchni gałęzi.Sekator zgrabnie leży w dłoniach .... A, tak wygląda to, co opisałem:
IMG_0649.JPG

IMG_0651.JPG

IMG_0652.JPG

IMG_0653.JPG

IMG_0654.JPG

IMG_0655.JPG

IMG_0656.JPG

IMG_0657.JPG

IMG_0658.JPG

IMG_0659.JPG

IMG_0660.JPG

IMG_0661.JPG

IMG_0662.JPG

IMG_0663.JPG

Jak widać, ostrze nie strzępi przecinanej powierzchni. Jakość cięcia oceniam b. wysoko. Delikatny luz plastikowych uchwytów sekatora, nie ma żadnego wpływu na jego pracę. Co prawda sekator jest przeznaczony do cięcia suchych gałęzi, jednak jak widać na zdjęciach, spokojnie radzi sobie również z "mokrymi" ... ;) Przeglądajcie temat, bo niedługo zaprezentuję materiał filmowy. Scenariusz jest w fazie opracowań ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sekator kowadełkowy L PowerGearX

Post autor: Troku » 24 wrz 2016, 21:33

Film z testu w linku poniżej

https://youtu.be/SBBlxmnt6kI
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

partner
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:58
Imię: Piotr

Re: Sekator kowadełkowy L PowerGearX

Post autor: partner » 02 lut 2020, 20:09

Chyba nie ma lepszego choć ja mam wersje poprzednia z czarnym amelinium

ODPOWIEDZ