Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Moderator: Moderatorzy

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 11:04

;)Cześć jestem nowym użytkownikiem forum szukam informacji czy w traktorku Husqvarna Lth154 są klocki hamulcowe czy coś podobnego. Otóż na biegu jałowym potrafi się delikatnie poruszać do przodu nie zawsze ale często A gdy wcisne sprzęgło to staję. Dodam iż jest to hydrostatic. Na załączonym obrazku te srebrne Koło wygląda jak tarcza A od wewnątrz jak by klocki były tyle że bardzo cienkie może (wytarte) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

marcin_li
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2020, 14:47
Imię: Marcin

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: marcin_li » 30 cze 2020, 11:18

Tak, na zdjęciu widać tarczę hamulcową, jest też tam element cierny, nazwijmy go klockiem hamulcowym.

Nie masz sprzęgła w tej skrzyni, to co naciskasz i nazywasz sprzęgłem to pewnie jest właśnie dźwignia hamulca.

W przypadku gdy po puszczeniu pedału/dźwigni jazdy przód/tył w hydrostacie traktorek jedzie należy wyregulować pozycję zero wybieraka. Znajdź manual do swojej skrzyni i ustaw zgodnie z nim. Albo na czuja, tył traktorka w powietrze, koła napędowe nie dotykają ziemi, odpal silnik i przy skrzyni reguluj wybierak tak aby koła nie kręciły się w pozycji neutralnej.

ps.w załączniku procedura ustawiania pozycji neutralnej dla mojej skrzyni, w większości skrzyń wygląda to podobnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 11:33

Dziękuję za trafna odpowiedź coś mi dzwoniło ale nie wiedziałem z którego ucha :)
Jeszcze prosił bym o zdjęcie ewentualnie podpowiedź gdzie znajduje się takowy wybierak z racji tej że jestem laikiem w tej dziedzinie więc każda wskazówka na wagę złota. Czy do regulacji potrzeby jest klucz śrubokręt imbus Trx ?

marcin_li
Nowy użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 16 mar 2020, 14:47
Imię: Marcin

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: marcin_li » 30 cze 2020, 12:43

Znalezienie wybieraka kierunku jazdy na skrzyni powinno być proste. Jedna osoba naciska pedał lub dźwignię jazdy przód/tył (nie wiem czy u Ciebie jest pedał nożny czy dźwignia ręczna) a Ty pod spodem obserwujesz co się porusza przy skrzyni, za co ciąga pedał/dźwignia kierunku jazdy. W większości przypadków będzie to po przeciwnej stronie niż hamulec, bo zwyczajnie po jednej stronie skrzyni nie ma miejsca na dwa mechanizmy (i hamulca i kierunku jazdy).
Sama regulacja jest dosyć prosta, popatrz na mój rysunek. Ramię 161 decyduje o kierunku jazdy, a do ramienia 160 podłączona jest linka idąca z nożnego pedału kierunku jazdy. Oba ramiona ze sobą połączone są śrubą 168 i luzując tą śrubę można ustawić wzajemnie położenie tych ramion. Szukasz takiego ułożenia tych ramion aby koła się nie kręciły, a pedał/dźwignia była w pozycji neutralnej. U mnie do wyregulowania tego wystarczyło przesunięcie dosłownie o 1mm.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 30 cze 2020, 12:54

No jak to mówią czaję bazę. Jak narazie to teoria A jak wrócę za tydzień z delegacji to na urlopie zabiorę się do tego. U mnie z lewej str jest pedał hamulco-sprzęgła natomiast z prawej str na wysokości siedzenia jest dźwignia w dół to przód środek neutral tył to wsteczny. Teraz już będzie mi zdecydowanie prościej to wyregulować. Dziękuję za pomoc jak by co dam znać jak sobie z tym poradziłem.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 11 lip 2020, 21:24

Witam dziś robiłem regulację i u mnie to wygląda trochę inaczej ale zasada jest ta sama dolną śrubę torx luzuje i ustawiam tą blaszkę albo w górę albo w dół o kilka mm i udało się choć nie do końca bo nad nią jest śruba nr13 ze sprężyną i jeżeli dokręcę to dźwignia od biegòw chodzi ciasno jak pluzuje to luźno i po skręceniu całości i jeździe to czasem po ruszeniu kilka razy tą wajchą przód tył i na luz też delikatnie jedzie do przodu sam wtedy muszę tą wajchą ruszyć delikatnie np do przodu i spowrotem cofnąć na luz i wtedy jest ok. A co do poprzedniego zdjecia z tym niby klockami to rozebralem i są nowe ale przeczyscilem wszystko i nasmarowałem to teraz łapią jak brzytwa bardzo delikatnie po wciśnięciu pedała.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 11 lip 2020, 21:28

Ten mechanizm u mnie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Grzesiulek3
Nowy użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 cze 2020, 9:11
Imię: Grzegorz

Re: Traktorek Husqvarna Lth 154 bieg jałowy

Post autor: Grzesiulek3 » 14 lip 2020, 0:07

Dzisiaj testowałem traktorek i być może się to teraz ułoży bo raz było tak że stał bez poruszania A raz lekko jechał ale więcej razy było dobrze niż źle czyli regulacja pomogła być może to teraz kwestia tej śruby ze sprężyną nr 13 może ją trzeba wyregulować bo to ona odpowiada za naciąg wajchy od kierunków jazdy.

ODPOWIEDZ