Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: Tornado » 11 cze 2019, 20:38

Wątek wydzielony z tego tematu
viewtopic.php?f=36&t=1762&start=200
Frank pisze:
10 cze 2019, 13:32
Stiga seria 3 to mocniejsza rama względem 2, ale nadal robiona w Chinach. Ja również początkowo się jej przyglądałem, w końcu padło na 6102. Stiga tak naprawdę to od serii 5 jest solidną. Żeliwna oś ,produkcja Włochy (widoczna różnica), wyświetlacze, kontrolki w standardzie, gruba rama, haki, wkładki do mulczowania w zestawie itd.
bombelm7 pisze:
10 cze 2019, 13:58
heheh... nie no bogactwo, ale budżet 12,000 w moim przypadku jest mocno nad ciągniętym więc muszę ograniczyć się do serii 3. Generalnie to większość sprzętu jest dziś składana w chinach. Producenci dostarczają podzespoły a ludzie w namiotowych halach je składają. Np. BMW ma kilka fabryk w Chinach i nikt nie mówi jak jedzie po drodze 7, 5, 3 czy inna seria, że to chińskie padło. Made in china znaczy przecież "wyprodukowano w chinach" bo skoro fabryka składająca jest w chinach to nie napiszą że wyprodukowano w Niemczech, Polsce itd., jeżeli zjeżdża z taśmy produkcyjnej w fabryce w Chinach. Według mnie tańszy w utrzymaniu jest pracownik z Chin niż PL. Gdyby Stiga była składana w Polsce to kosztowała by pewnie z 1/2 więcej. Gorzej jeżeli w chinach produkowane są również podzespoły Stigi. W Al-ko niby podzespoły są Niemieckie a składana jest w Austrii. Czekam dalej. Wychodzi 1:0 dla Stigi.
ralfs269 pisze:
10 cze 2019, 19:45
Oj bardzo się mylisz. Znam ludzi co ściagają z Chin pewne rzeczy i są tam w fabrykach kilka razy w roku. Widziałem zdjęcia gdzie jeden z producentów aut premium produkuje tam części na których wygrawerowany jest napis made in Austria. Widziałem tyle różnych rzeczy ze mało kto by się spodziewał ze tak jest. Sam wole markowe produkty składane poza Chinami a jak części będą z Chin to mi nie przeszkadza bo producenci narzucają pewne normy
sgt_raffie pisze:
10 cze 2019, 21:11
WSZYSTKO można jakoś polaczyc z panstwem srodka. I to, gdzie coś jest produkowane, jest bez znaczenia. Jedyne co sie liczy to "kto" odpowiada za kontrolę jakości na końcu linii produkcyjnej i jaka jakość została wyspecyfikowana.
Części do samochodow na montaż fabryczny, tkaniny dla czolowych krawcow, broń palna oem, materiały budowlane, elektronarzędzia, balistyka...mam wymieniac dalej? Wszystkie te rzeczy mialem w rekach, albo w fabryce w Chinach albo wyjete prosto "z kontenera". Wszystko bylo jakości takiej, za jaką Chinczykowi zaplacono. Jak sie odpowiednio zaplaci to zrobi lepiej niż oryginał.
Synonim "chinskie" znaczy "kiepskie" nie jest trafny. Pretensje mozecie mieć do ksiegowych...
Sory za offtop ale wkurza mnie takie upraszczanie tematu..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Frank

Re: Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: Frank » 11 cze 2019, 22:25

Stiga- szwedzka marka( od imienia Stig - założyciela 1934r.)
W 2000r. Kupuje włoską Castelgarden i Alpinę przenosząc siedzibę do Włoch ,oraz uruchamiając produkcję.
W 2017 r. Powstaje Stiga Group, prawdopodobnie od tego momentu najtańsze wersje produkowane są w chinskiej fabryce Stigi.
Co do traktorów z pewnością seria 2 i 3 produkowana jest w chinach, jest to wyraźnie napisane na tabliczce. Serii 4 nie jestem pewien ,serie 5,6,7 z pewnością produkowane są we Włoszech.

bombelm7
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2019, 13:14
Imię: Mateusz

Re: Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: bombelm7 » 19 cze 2019, 12:47

Jeździłem ostatnio Al-ko T20 102 HDE z 2009 czy tam 8 roku. Nie mogę powiedzieć... bo wytłuczony był, nieszanowany ale... nadal pracował i sprzedający bez obaw wjeżdżał w trawę wys. około 60cm. Gruba blacha na kosisku i 0 śladów wycieku ze skrzyni, wału. Jak by nie patrzył skłaniać można się ku właśnie tej marce. Niemcy - Austria vs Chiny jakoś ta kontrola jakości bardziej mi przemawia za tym pierwszym producentem. Mam się z zamiarem zakupu T22 103.9 w wersji limitowanej. Jest zgrabny i do małych przestrzeni myślę że będzie spoko a zapas mocy pozwoli go wykorzystać nie tylko do koszenia. Cena też jest do akceptacji. W porównaniu do chińskiego producenta bo 1 tyś mniej. Początkowo chciałem Stigę bardzo bo jest ładna i tez na 2 cyl. ale oglądając stare Al-ko i nowa Stigę takie nowe Al-ko będzie lepszym wyborem według mnie i posłuży mi dłużej.

Co do produkcji Stiga również produkowana jest na Słowacji ale od wyższych modeli chyba 5 serii więc nie tylko we Włoszech. W sklepie gość mówił mi że Stiga ogólnie jest porozrzucana jeśli chodzi o produkcje, może bardziej chodzi o ilość niż jakość.

Frank

Re: Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: Frank » 19 cze 2019, 15:19

Nie bardzo wiem jak to nawet skomentować.
Nowy traktor - nowe paski, rolki ,łożyska, opony, silnik, noże, wszystko nowe. 3 lata gwarancji.
9cio letni grat - w jakim stanie mogą być
w/w elementy? Jaka gwarancja? Dla jednego tysiąca oszczędności? Wcale mnie nie dziwi ,że handlarze zagranicznego złomu mające się w Polsce dobrze.

bombelm7
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 09 cze 2019, 13:14
Imię: Mateusz

Re: Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: bombelm7 » 05 lip 2019, 22:18

Najgorsze jest to ze ludzie kupują ten chłam. Husqvarna jest sprzedawana np. na rynku wtornym. Prosze mi kupic potrójne noze. Wiekszosc traktorów tych z Angli (nowe) ma potrójne noze przy kosisku gdzie na rynku EU były podwójne. I co? Ma jakis diler potrójne od ręki? A za traktor wołają po 9000tys.

Szczerze? Odpusicielem calkiem temat traktora. Kupiła Glebę Oleo Mac 198 RKS i kosiarke Oleo Mac Max 53 TK aluminium pro.
Mysle ze bede zdrowszy przez to. Traktor? Może jak doprowadze posesje. Ale dla 1200m2 . Chyba nie warto.

Trebron
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:33
Imię: Norbert

Re: Czeskie/Włoskie/Austriackie, a może to chińskie Traktorki ??

Post autor: Trebron » 06 lip 2019, 9:49

Jezeli ktos mieszka na duzej posesji w zabudowanej okolicy będzie zmuszony przez sąsiadów do używania cichego traktorka ;) czyli nowego :D :D :D

ODPOWIEDZ