Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: Tornado » 16 wrz 2018, 22:21

Dzisiaj przypadkowo na allegro natrafiłem na taki sprzęt..
https://allegro.pl/24km-kosiarka-trakto ... 9a#thumb/1
Powiem, że byłem w lekkim szoku... Jako, że link wygaśnie po czasie to zrobiłem kilka scrinów...
Parametry
24 parametr.jpg
24 1.jpg
24 2.jpg
24 3.jpg
24 5.jpg
I co Wy sądzicie o takiej domowej produkcji i oczywiście samym traktorku ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

ogórek
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: 07 maja 2018, 10:32
Imię: michał

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: ogórek » 17 wrz 2018, 9:14

dla koneserów moze sie to przyjąć, ciekawe jak sie zbiera, zawieszenia to to za bardzo nie ma ale duze koła

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: Niejad » 17 wrz 2018, 13:14

Zawieszenie to akurat nie potrzebne ale konstrukcja i parametry całkiem nieźle jak i sam pomysł

wojtek1234321
Stały bywalec
Posty: 245
Rejestracja: 12 lis 2016, 13:03

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: wojtek1234321 » 17 wrz 2018, 16:51

Ciekawe jak jest tam rozwiązany napęd/skrzynia biegów, czy oryginalna z malucha i jakiś reduktor? Silnik jeżeli jest wyremontowany "prawidłowo" to da sobie radę kilkukrotnie lepiej jak przy oryginalnych traktorkach Brigsy... Pompa olejowa i smarowanie ciśnieniowe, nie boi się jazdy po pochyłościach, z górki, pod górkę, zawsze smarowanie będzie...

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: bogdan1115 » 06 lis 2019, 17:11

Nie zamierzam nikogo z niczego tłumaczyć ale ja sam ciekaw byłem tej konstrukcji z posta i oferty wrzesień 2018 na Allegro. Dopiero galeria która otworzyła się po poście krzyszt11 z listopada 2019 pokazała na 2 zdjęciach tył maszyny. I moja pierwsza wzmianka o tym, że to "kryminał ze strony producenta" spowodowała burzę na forum. To naprawdę nie powinno być promowane i oferowane na rynku.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Trebron
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:33
Imię: Norbert

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: Trebron » 06 lis 2019, 18:04

ale na prywatnej działce mozesz jezdzic czym chcesz ;) teraw wiem czemu kaszle tak podskoczyły ;)

Awatar użytkownika
bogdan1115
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: 02 mar 2016, 22:37
Imię: Bogdan

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: bogdan1115 » 06 lis 2019, 18:34

Możesz prawie wszystko u siebie, nawet zdjąć wszelkie osłony i zabezpieczenia z pilarki, kosiarki, strugarki, frezarki. Zdjąć obudowy z wszelkich urządzeń elektrycznych i odizolować wszelkie połączenia elektryczne. Zastąpić bezpieczniki gwoździami i wiele innych tego typu ułatwień. Jednak producent nie jednostkowych wyrobów oferujący publicznie swój wyrób ma obowiązek zabezpieczyć osłonami niebezpieczne wirujące elementy maszyny. Twoim prawem i ryzykiem osobistym jest zdemontować te zabezpieczenia i pracować bez nich. I taka kolej rzeczy jest istotą mojego posta w tym temacie.
Pozdrawiam
Bogdan
AJ 102

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: Henry58 » 06 lis 2019, 20:30

Witam. Cóż ,nie zgodzę się z wypowiedzią kolegi bogdan1115. Zastąpienie bezpieczników gwoździami i wiele innych tego typu ułatwień będzie miało miejsce do pierwszej kontroli Zakładu energetycznego lub, co gorsza , do wystąpienia, o wypłacenie odszkodowania w razie pożaru. Wówczas drogi kolego zmienisz zdanie na ten temat i to bardzo szybko.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: Kamilos » 06 lis 2019, 21:16

Panowie, ale o co chodzi, rozmawiamy przecież, każdy widzi jaki to sprzęt, ja już swoje zdanie wyraziłem, nie kupiłbym tego nawet za 500zł, ale jak ktoś chce testować ten wynalazek to proszę bardzo nikt nikomu przecież nie zabroni, inna sprawa, że sprzęt nie posiada żadnych atestów i osłon, które powinny być, można to ściągnąć na własną odpowiedzialność, ale powinny być fabrycznie.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

krzyszt11

Re: Traktorek z allegro w wersji polskiej myśli technicznej

Post autor: krzyszt11 » 07 lis 2019, 19:39

Kamilos pisze:
06 lis 2019, 21:16
Panowie, ale o co chodzi, rozmawiamy przecież, każdy widzi jaki to sprzęt, ja już swoje zdanie wyraziłem, nie kupiłbym tego nawet za 500zł, ale jak ktoś chce testować ten wynalazek to proszę bardzo nikt nikomu przecież nie zabroni, inna sprawa, że sprzęt nie posiada żadnych atestów i osłon, które powinny być, można to ściągnąć na własną odpowiedzialność, ale powinny być fabrycznie.
Kamilos kup za 500 ja odkupię za 1000. Ty zarobisz 100% i ja też będę zadowolony. :P

ODPOWIEDZ