Kosiarka Castelgarden XE80VD wymiana skrzyni

Moderator: Moderatorzy

Klz12345
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2018, 5:46
Imię: Damian

Kosiarka Castelgarden XE80VD wymiana skrzyni

Post autor: Klz12345 » 17 kwie 2018, 7:54

Witam Panowie,

Od niedawna jestem posiadaczem kosiareczki samojezdnej jak w temacie,ze skrzynia automatyczna.
-Czy ktos mial doswiadczenia z takim traktorkiem i moze napisac jak wyglada zywotnosc takiej skrzyni w tym traktorku??
-Zastanawiam sie rowniez nad ewentualna wymiana skrzyni na manual ale nie wiem czy jest to oplacalne i czy bardzo skomplikowane?? dokonywal ktos juz takiej przerobki??czy wystarczy zmiana samej skrzyni czy cos jeszcze trzeba wymieniac.???

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi:) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Kosiarka Castelgarden XE80VD wymiana skrzyni

Post autor: Tornado » 17 kwie 2018, 11:41

Klz12345 pisze:
17 kwie 2018, 7:54
Witam Panowie,
-Zastanawiam sie rowniez nad ewentualna wymiana skrzyni na manual ale nie wiem czy jest to oplacalne i czy bardzo skomplikowane?? dokonywal ktos juz takiej przerobki??czy wystarczy zmiana samej skrzyni czy cos jeszcze trzeba wymieniac.??
Wiem, że takie podmiany są robione. jednak aby ją wykonać należy przeanalizować możliwości fizycznego zamontowania i dopasowanie mocowania skrzyni, przenoszenia napędu na skrzynię i ze skrzyni, sterowanie taką skrzynią poprzez określony system.
Przeróbka dość kłopotliwa i raczej droga oraz pracochłonna. Czy opłacalna? Odpowiedz sobie sam, gdyż nikt do końca nie wie jaki model skrzyni włożysz, za ile ją kupisz, ile warta jest robocizna itd..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kosiarka Castelgarden XE80VD wymiana skrzyni

Post autor: Troku » 17 kwie 2018, 17:58

W tym modelu podmiana skrzyni jest zupełnie nieopłacalna, Rider nie ma zbytnio miejsca na to żeby zaadoptować cokolwiek innego, poza tym te maszyny słyną z tego że części zamienne są do nich strasznie wysokie i brakuje zamienników. Często po 10 latach pada sprzęgło które kosztuje ponad tysiąc zł.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

ODPOWIEDZ