Husqvarna Proflex 21

Moderator: Moderatorzy

Mirek
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2017, 19:09
Imię: Mirek

Husqvarna Proflex 21

Post autor: Mirek » 02 sty 2018, 14:53

Witam. W czerwcu 2016 r pod Radomskiem w firmie zajmującej się sprzedażą używanych kosiarek zakupiłem traktorek Husqvarna Rider Proflex 21. Z uwagi, iż traktorek miał jedynie widoczny wyciek oleju przy króćcu węża ciśnieniowego ( od hydraulicznego podnośnika agregatu tnącego), nie zlecałem tej firmie dodatkowego płatnego przeglądu technicznego i usunięcia tego wycieku. W miejscu zamieszkania wykonałem przegląd całego traktorka samodzielnie. Po spuszczeniu oleju z przekładni Tuff Torg K66, wymieniłem oringi króćca ciśnieniowego, wymieniłem filtr siłownika hydraulicznego i zalałem nowy olej do tej skrzyni SAE 5W50. Odpowietrzyłem skrzynię ( metodą zalecaną na wielu forach internetowych ). Po kilku koszeniach i w sezonie zimowym przy odśnieżaniu, skrzynia zaczęła wydawać hałas w postaci " terkotania " , powoli traktorek tracił również wspomaganie kierownicy. No cóż rozebrałem skrzynię. Po oglądzie mechanizm wydał mi się jak nowy, żadnych pęknięć, wytarć, a filtry magnetyczne nosiły jedynie śladowe mikroskopijne opiłki ( co uważam za normalne ślady użytkowania ). Po złożeniu i zalaniu nowym olejem i odpowietrzeniu nic się nie zmieniło. Wobec powyższego nawiązałem kontakt ze sprzedawcą. Odpowiedź była krótka, proszę przywieźć zobaczymy. Trudno - w kwietniu 2017 r dowiozłem ( 450 km ) w jedną stronę. Po tygodniu odebrałem traktorek z zapewnieniem o naprawieniu usterki, lecz za jedyne 750 z bez negocjacji. Jak zapytałem o co było przyczyną awarii, sprzedawca/ serwisant / zbył mnie dosłownie, że mechanik jego jest na chorobowym, a on nie jest zorientowany. Po kilku koszeniach jednak zauważyłem systematyczny ubytek oleju w zbiorniczku wyrównawczym, olej wyrzucany przez korek odpowietrznika zbiorniczka, a że zalewał mi wiatrak nad skrzynią, wpadłem na pomysł osadzenia wężyka w korku odpowietrznika ( zał. foto ). Dolewki co drugie koszenie do wymaganego stanu nie są zbyt uciążliwe, ale myśląc o ekologii nie tylko mojej działeczki chciałbym tą usterkę jednak samodzielnie naprawić. Serwisant spod Radomska domniemam, że ponownie by słono życzył, a jeszcze plus koszty dwukrotnego wyjazdu do Radomska.
Jeśli mogę liczyć na porady techniczne z usunięciem tej usterki na tym forum, to bardzo proszę. Pozdrawiam Mirek z Mazur
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Łuksz83
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 13 gru 2017, 14:31
Imię: Lukasz

Re: Husqvarna Proflex 21

Post autor: Łuksz83 » 02 sty 2018, 16:53

Pytaj o to Torka na forum ale powiem Ci tak skoro go naprawiali wzieli kasę a coś dalej jest nie tak trzeba było ganić ich żeby poprawili. Wiem tylko jedno nie powinno się ciągle dolewać coś jest nie tak. Trudno jednak stwierdzić nie widząc tego na żywo. Wiem tylko że husqvarna zdziera kasę i oszukuję żeby tylko klienta nabić w butelkę i zedrzeć kasę,a sprzęt każdy ma wadliwej jakośći więc z dala od tej firmy

ODPOWIEDZ