Husqvarna TC139T jaki pług/lemiesz

Moderator: Moderatorzy

MrRAWHead1
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:06

Husqvarna TC139T jaki pług/lemiesz

Post autor: MrRAWHead1 » 01 gru 2017, 10:25

Witam wszystkich!

Trochę zaskoczył mnie tak wczesny i tak obfity śnieg, jaki spadł wczoraj, a z racji tego iż w tym sezonie stałem się posiadaczem traktorka Husqvarna TC139T to chciałbym zacząć go wykorzystywać przy odśnieżaniu podwórka. I tu rodzi się pytanie: jaki pług wybrać do mojego traktorka?

Mój diler Husqvarny sprzedaje oryginalne pługi przystosowane do traktorków Husqvarny, ale są one dość drogie w porównaniu do tych uniwersalnych na Allegro. Co sądzicie: czy warto kupić za te 2 tys zł oryginalny pług u dilera, czy pokusić się na jakiś tańszy zamiennik?

I przy okazji mam jeszcze jedno pytanie: czy do odśnieżania powinienem zmienić olej (Briggs SAE 30) na jakiś przystosowany do pracy w niskich temperaturach czy mogę jeździć na tym zwykłym co do tej pory? Traktorek jest garażowany, temperatura w garażu z reguły powyżej zera. Jak jest z akumulatorem przy minusowych temperaturach?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Husqvarna TC139T jaki pług/lemiesz

Post autor: Tornado » 01 gru 2017, 11:34

Witaj Kolego.
1/Odnośnie pługu , to sam musisz zdecydować. Oryginał raczej zawsze jest tym, który ma przewagę nad zamiennikiem, gdyż jest dostosowany do modelu i nie powinno być z nim kłopotu. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest dorobienie samemu tego elementu. Lecz to zależy od Twoich zdolności manualnych, posiadanego zaplecza technicznego, czasu.. Wybór więc należy do Ciebie..
2/Temat oleju jest na forum szeroko opisywany w wielu tematach więc możesz poczytać. Tak w skrócie, olej SAE nie jest najlepszym rozwiązaniem, co nie oznacza, że to jakaś tragedia. Biorąc jednak pod uwagę, że chcesz korzystać z ...kosiarki zimą /jako odśnieżarka/, to wymień go na np. 10W40, który możesz używać zarówno zimą, jak i latem..
3/Co do akumulatora, to nie ma tutaj żadnych różnic w obsłudze pomiędzy aku auta,kosiarki, czy motocykla.. Różnica może być jedynie co do użytej ładowarki /aku żelowy, czy np. kwasowy.

Staraj się kolego przestrzegać zasady ..jeden wątek jeden temat.. Twój temat posiada trzy ..wątki..
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Husqvarna TC139T jaki pług/lemiesz

Post autor: Uli » 01 gru 2017, 12:12

Do tych z allegro pługów to nie wiem, musisz się dowiedzieć o gr. blachy z jakiej jest wykonany a i tak pewnie będziesz musiał coś przerobić by dopasować do traktorka... ja do swojego zestawu zakupiłem blachę od pługa gr4mm i na jego długość samą gumę zbrojoną....resztę wykonałem sam, wiercenia, spawania i takie tam, koszt 150zł...masz mój film, zobacz


A co do oleju, to raczej na minusowe temperatury to 5W30 masz w instrukcji, ale temat oleju to temat rzeka....zresztą jak masz tę instrukcję, tam jest tabela temperatur.

10W30 jest od -25 do +20
10W40 jest od -25 do +45
5W30 jest od -30 do +20
5W40 jest od -30 do +45
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Husqvarna TC139T jaki pług/lemiesz

Post autor: Kamilos » 01 gru 2017, 12:34

Oryginalne pługi są bardzo drogie, a wcale nie są super jeśli chodzi o jakość. Dlatego też nie kupiłem oryginalnego pługa, tylko kupiłem dedykowany do mojego traktorka wraz z adapterem przykręcanym do ramy czeskiego producenta firmy Vares.
Z tego co wiem robią do większości traktorków więc jest szansa, że znajdzie się również do twojego modelu. Cena ok 1200zł za wersję standard. Ja mam opcję komfort, dzięki której mogę z siedziska regulować kąt pługa, cena 1470zł
Ale pług jest naprawdę solidnie wykonany, blacha z tego co pamiętam 3mm. Guma oczywiście zbrojona.
Bardzo dobre kąty do odśnieżania, dzięki czemu traktorek nie ma ciężko przy spychaniu śniegu. Oraz system amortyzacji, i regulacji wysokości roboczej. Dystrybutorem w Polsce tych pługów jest firma Urmik. https://e-kosiarki.pl/product-pol-1119- ... ndard.html

Co do oleju, to absolutnie nie wolno ci pracować na SAE30 zimą(olej tylko i wyłącznie na lato) , powinieneś wymienić olej na wielosezonowy, np 10w30, 5w30 ,5w40 czy 10w40.

Tutaj mój film z odśnieżania tym pługiem.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

ODPOWIEDZ