Simplicity nie odpala po zimie

Moderator: Moderatorzy

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 18:33

Witam kolegów
Mam taki problem może się z nim spotkaliście. Mój sprzedawca na zimę kazał mi odłączyć akumulator od traktorka Simplicity SRD300 oraz wypalić całą benzynę i tak zrobiłem. Teraz chciałem odpalić po zimie sprzęt, naładowałem akumulator podłączyłem i ... nie działa. Kręci ale nie pali. Nie jestem mechanikiem wiec mam problem. Sprawdziłem takie rzeczy jak akumulator napięcia, benzynę i świecę. I ze świecami mam problem bo nie dają iskry. Myślałem że to one ale sprawdziłem na innych i też nie dają. I mam taką teorię, że coś jest nie halo z czujnikami ponieważ ten pod siedzeniem jak jest podłączony i siadam na siedzenie to nie rusza nic, jak wstanę z siedzenia lub odłączę go to kręci ale nie odpala czyli działa na odwrót. Dzwoniłem do sprzedawcy zaproponował mi zmostkowanie czujników i sprawdzenie. Zrobiłem tak z czujnikiem siedzenia i kosza ale dalej to samo kręci a nie daje iskry i nie pali. Co mogę jeszcze sprawdzić. Tak jak pisałem nie jestem mechanikiem nie znam się za bardzo z tej przyczyny bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Awatar użytkownika
Troku
Stały bywalec
Posty: 5411
Rejestracja: 26 sty 2015, 8:28
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Troku » 24 mar 2017, 18:37

Witam
jeżeli odłączyłeś akumulator na chodzącym silniku to masz problem, są tam czasami komputerki które ulegają uszkodzeniu.
Druga sprawa bardziej banalna, traktorek jest wyposażony w całe stado mikro styczników np. od biegu N, od kosza, sprawdź czy masz wszystkie dźwignie prawidłowo ustawione.
serwis i naprawa skrzyń hydrostatycznych
Jestem od tego aby pomagać, to moje hobby na tym ziemskim padole
Andrzej Troczyński


andrzej.troczynski@gmail.com.
https://andrzejtroczynski.wixsite.com/website
665 200 900

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 18:39

A co to znaczy na chodzącym silniku. Jak odłączałem to oczywiście nie chodził traktorek. A co do dźwigni to wydaje mi się, że są prawidłowo, chociaż sam nie wiem.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Kamilos » 24 mar 2017, 18:44

Podejrzewam, że tam jest podobnie wszystko jak u mnie, oprócz czujnika z koszem. Swego czasu też miałem podobny problem po zakupie, tylko u mnie nie kręcił wcale, powodem był wypięty kabelek z kostki od sprzęgła elektromagnetycznego, także wszystkie kostki, wszystkie piny posprawdzaj czy są powpinane oraz czyste i nie niezaśniedziałe. Kiedyś zrobiłem test, odłączyłem czujnik pod siedzeniem z kostki, i też traktorek kręcił, ale nie odpalił. Ja obstawiam, że masz gdzieś wypięty czujnik, albo hamulca, kosza lub pedałów przód/tył.
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 18:50

Też tak podejrzewałem że coś na kostkach sprawdziłem wszystkie i wydają się ok, jutro wszystkie powypinam i sprawdzę jeszcze raz. Zadziwia mnie ten czujnik pod siedzeniem, że działa odwrotnie niż powinien czyli wypięty kręci, a podłączony nie. Już miałem myśli, że coś odwrotnie podłaczyłem akumulator ale to niemożliwe. Jeszcze jedno do akumulatora idzie oprócz czerwonego kabla do plusa i czarnego do minusa idzie jeszcze jeden przewód oczkowy i wydaje mi się, że on też powinien iść do minusa gdyż jest czarny i tak podłączyłem niestety nie pamietam gdzie on był wcześniej odłączałem to po ciemku, zimno, na szybko i mój błąd. Czy macie w w swoich sprzętach dodatkowe kable do akumulatora oprócz plusa i minusa?

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Kamilos » 24 mar 2017, 18:55

U mnie też są dwa kable do minusa, czyli wygląda na to z twojego opisu, że coś ten czujnik pod siedzeniem szwankuje, najlepiej byłoby go zblokować, tak by czytał, że cały czas na nim ktoś siedzi, jak jest u mnie.. Ale posprawdzaj wszystkie kostki mimo wszystko dla pewności..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 19:00

Posprawdzam na razie dzięki jak na coś wpadniecie będę zobowiązany a jak ja rozwiąże problem dam znać na przyszłość. Dziwne że nic innego niż akumulator nie ruszałem :(

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 19:09

Zrobiłeś prawidłowo odłączając aku i wypalając benzyne, a co do kabelków...może coś Ci przegryzło ? Ale tak jak mówi Kamil...sprawdz na spokojnie kazdy przewód, kostki...

Niejad
Stały bywalec
Posty: 468
Rejestracja: 30 cze 2016, 13:12
Imię: Marcin

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Niejad » 24 mar 2017, 20:00

Obstawiam myszy te paskudy potrafią narobić szkody mi sego czasu a tico do wentylatora napakowaly karmy it psa i to zablokowały

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 20:53

Też mam takie podejrzenia tyle tylko, że jak przeglądałem te kabelki nic przeciętego nie widziałem. Obawiam się, że może gdzieś w ukrytym miejscu ale gdzie jak przy tej maszynie dużo zabudowanych rzeczy, a rozbierać po primo nie bardzo wiem jak a po drugie na gwarancji jeszcze. :evil:

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 20:54

A to jak na gwarancji to nie ma co ... zawieź do serwisu , bo sezon pomału się budzi.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 21:15

Problem z tym że mam daleko serwis ale jak będzie konieczność to nie ma wyjścia. Dzwoniłem dziś do serwisu ma się zorientować bo nie bardzo potrafił mi pomóc. Choć stwierdził, że to jakaś "pierdółka". Może i tak ale nie chodzi.

ARSA Stihl

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: ARSA Stihl » 24 mar 2017, 21:37

To normalne że wypięty kręci on ma zwierać obwód jeśli wstaniesz z siedzenia. Czyli odcinać prąd. gdy siedzisz obwód jest otwarty więc nie odcina dopływu prądu. Ja bym sprawdził iskrę na świecy.

Przeczytaj co kolega napisał wyżej....tym razem ze zrozumieniem.... - piurko

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 21:48

Właśnie iskry nie daje na świece jak wykręciłem i sprawdzałem w ogóle nie iskrzyła. Podmieniłem świecę z kosiarki i też nic. Traktorek ma 2 świece pozamieniałem i też nic.

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 21:49

Jeśli chcesz koniecznie odpalić traktorek , to poszukaj kabelka , który idzie od cewek zapłonowych ( jeśli masz V ) najprawdopodobniej w kolorze czarnym i wypnij go z kostki - to jest gaszenie silnika i dla tego nie ma iskry .

Nie wiem czy tak można w nowych traktorkach , więc robisz to na własną odpowiedzialność...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 21:56

A moze kolego masz wlaczone noze na elektromagnesie (przycisk zaaczania nozy) i terz nie odpali, u mnie tak jest i chyba wszedzie. Moze przypadkiem wlaczyles.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 22:06

Do Uli sprawdziłem to też tak pomyślałem niestety wyłączone, ale dzięki za pomysł.
Do piurko - po pierwsze to jak mam ten kabelek znaleźć jak ich jest w ... dużo, ma jakieś szczególne cechy dochodzi do stacyjki jakiejś konkretnej kostki? A jak jakimś cudem bym go znalazł to co to znaczy wypiąć go i wtedy odpalić i zobaczyć czy iskra idzie ? Oczywiście dzięki za radę ale nie mam za bardzo styczności z takimi sprzętami i się uczę dlatego dopytuje. Kupiłem nowy traktorek myślałem że będzie parę lat bez problemu chodził a tu pierwsza zima i klops. Człowiek się jednak czegoś całe życie uczy więc są i plusy.

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Kamilos » 24 mar 2017, 22:10

Na dobrą sprawę to nie powinieneś sam nic robić, masz sprzęt na gwarancji, zatem nie wolno ci samemu ingerować, a jeśli to robisz to na własną odpowiedzialność, więc posprawdzaj to co możesz czyli kostki i czujniki czy są ok, a jak nie da rady to zgłoś problem i niech naprawiają w ramach gwarancji..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:11

W traktorku masz cewki zapłonowe , z których wychodzą przewody wysokiego napięcia na świece - fajki....
Do cewek dochodzi cienki czarny kabelek , który podaje masę jak gasisz kluczykiem . Podana masa na cewkę powoduje zgaszenie silnika - brak iskry .
W kostkach ..nie wiem gdzie to masz....szukaj przy silniku , tak jak napisałem wyżej...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 22:13

No nie przesadzaj jak nowy i zrobiles co opiales przd zima, tosz jakas pierdola jest, moze reczny nie zaciagniety, albo u mmie kolego jest z tylu taki (wichajster) jak chce przepchnac traktorek, jak jest zalaczony to tez nie pali.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 22:14

Dzwoniłem do serwisu i na razie stanęło, że się zorientują. Oprócz sprawdzenia przewodów i czy któryś przegryziony przez mysiuna nie jest to wiele nie zrobię bo się nie znam. Pytam dlatego, bo w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie ta "pierdoła" wiec dlatego pytam, w wiem, że tu są najlepsi fachowcy, którzy potrafią się dzielić wiedzą :mrgreen:

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 22:17

Co do wichajstera to u mnie też jest pod kołem i to było zablokowane że nie mogłem go ruszyć. W serwisie mi powiedzieli, że on musi być wciśnięty bo się będzie dławił silnik i nierówo pracował więc go nie ruszałem. Też myślę że to jakaś duperela. Chciałem fajny traktor to narobili czujników i mam za swoje.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 22:19

A jaki to model jest?
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:24

Poszukaj w sieci manuala do swojego traktorka i moze tam jest coś takiego....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 22:24

Simplicity SRD300

Awatar użytkownika
Kamilos
Stały bywalec
Posty: 2593
Rejestracja: 25 sty 2015, 13:43
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Kamilos » 24 mar 2017, 22:28

Tyrion pisze:Co do wichajstera to u mnie też jest pod kołem i to było zablokowane że nie mogłem go ruszyć. W serwisie mi powiedzieli, że on musi być wciśnięty bo się będzie dławił silnik i nierówo pracował więc go nie ruszałem. Też myślę że to jakaś duperela. Chciałem fajny traktor to narobili czujników i mam za swoje.


Ta dźwignia to jest do załączania napędu skrzyni, nie ma nic wspólnego z dławieniem silnika, ani z jego odpalaniem, jak nie będzie wciśnięta to traktorek nie pojedzie, ale odpali. A takie czujniki z tego co mi wiadomo to posiadają wzystkie współczesne traktorki więc tego nie unikniesz..
Rzadko tutaj zaglądam, więc nie odczytuje prywatnych wiadomości, jak masz sprawę pisz na maila:
kamil28onet@gmail.com

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 22:29

Nooo bardzo fajny, faktycznie niema co grzebac, oddaj do serwisu.
Tak jak pisze Kamil.


Uli... nie pisz posta pod swoim postem ... edytuj poprzedni ... - piurko
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 22:34

Ten wichajster jak to mowisz..nie ma nic wspolnego z silnikiem, bzdury gadają w serwisie. Ech.... on jest tak jak koledzy piszą do ew. przepchniecia, czyli odlączasz skrzynie ( wachowo to moze powiedziec Troku ) Ale silnik czy jest to wcisniete czy nie , powinien pracowac. Jedynie ze mozesz nie pojechac, bo tak jak powiedzialem, odpinasz skrzynie.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 22:36

Uli...powaznie ? Hmmm Troku, jak to jest z tym wichajstrem ? U mnie nie zagada silnik jak nie mam zaciągnietego hamulca. , ale wichajster obojetnie w jakim jest połozeniu .

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 22:38

Oj przepraszam Kamil masz racje zle napisalem odpali ale nie pojedzie. Mozna wykasowac ppprzedni moj post bo zle napisalem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:38

Prawdopodobnie jest tak jak pisze Toma....to jest bypass , czyli włączasz obieg oleju pomijający napęd hydro ... żeby łatwiej przepchnąć traktorek , i nie ma wpływu na pracę silnika ...tylko nie jedzie... przynajmniej u mnie...

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 24 mar 2017, 22:40

Dokladnie tak, to ja zle napisalem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 22:42

Wydaje mi sie że we wszystkich tak jest jak pisze piurko, wiec to nie jest szukana przyczyna

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:45

Nie we wszystkich....Tornado nie ma czegoś takiego... :D
Nowsze konstrukcje zapewne mają wszystkie , gdybać można nad tym , gdzie jest umiejscowiony ten...wihajster ;)
Ale ..raczej...na pewno nie ma to wpływu na odpalanie silnika...

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 24 mar 2017, 22:46

He he, Tornado nie ma wichajstra :lol:

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:50

Tyrion... to jest prawie nowy traktorek...nie powinno być takich objawów . Mógł rzeczywiście paść jakiś mikrowłącznik . W starych traktorkach...może gdzieś nie łączyć ... ale tu..??? Niech serwis robi...kasę wzięli , to niech naprawiają .

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 22:53

U mnie jest pod lewym tylnym kołem taki wichajster do przepchnięcia jak jest nie działa silnik. Pytałem w serwisie dlaczego jak chce go wypchnąć to zachowuje się jak na hamulcu i mi o nim powiedzeli że trzeba wyciągnąć aby przepchnąć. Dodatkowo powiedział tak jak pisałem, że silnik będzie dziwnie pracował co ma piernik do wiatraka nie wiem przekazuje tylko co mi powiedzieli.

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 22:58

Po lewej stronie masz dźwigienkę , którą się przełącza w lewo i w prawo... i robisz bypass albo załączasz obieg oleju w napędzie .
Wihajster jest przedłużeniem tej dźwigni....
Na drugim obrazku - z sieci- widać lepiej....to w kółeczku czerwonym .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 24 mar 2017, 23:07

U mnie to inaczej wygląda jutro zrobię zdjęcie i wrzuce to jest za tylnym kołem taki jakby drut wygięty na konicu

Piurko

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Piurko » 24 mar 2017, 23:17

No drut masz...jaki masz.... :D :D :D
Ale skrzynkę masz chyba taką....w snaperze Kamilosa jest właśnie taka....
Drut idzie do tej dźwigni i przełączasz w jedną i w drugą....

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 25 mar 2017, 7:09

Nie ważne jak wygląda ten drut i gdzie sie znajduje, wazne ze nie ma nic wspólnego z pracą silnika. To nie tu szukaj przyczyny...bo temat zszedl na "wichajster". Jest weekend, przeglądnij jeszcze raz , ale tez uwazam , że to serwis powinien sie tym zająć, a nie mówić typu, a moze to a moza tamto, popytam, zastanowie sie.... Traktorek nowy, na gwarancji i ma chodzic jak przysłowiowa pszczółka.

Henry58
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 29 sty 2015, 19:58

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Henry58 » 25 mar 2017, 17:18

Witam. Kolego , powypinaj wszystkie kostki przeczyść i psiknij WD40 w każdą -powinno pomóc. Więcej w instrukcji obsługi.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 25 mar 2017, 22:21

Witam Panowie
Chciałem dziś tylko napisać, że sprawdziłem kabelki czy nie poprzecinane przez gryzonie i niestety nie.
Serwis obiecał mnie skontaktować z jakimś serwisem głównym, co mają mi pomóc w poniedziałek. Zobaczymy. Pozdrawiam

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: pfp76 » 26 mar 2017, 3:33

Są dwa rodzaje zabezpieczeń , jedne z nich uniemożliwiaja odpalenie silnika , drugie Go gaszą w określonych przypadkach . Nieobciążony fotel powinien powodować zadziałanie obydwu , czyli brak iskry i "niekręcenie silnika" .Taka sytuacja jest realizowana przez dwa obwody . Ile kabelków masz przy czujniku siedzenia ?
Po jaką cholere w traktorku komputer ?jakies bramki logarytmiczne , negacje iloczynu ,dupa-rzepy? - Nie wiem , bo nigdy nie miałem , ale jeśli już jest , to może spróbuj go zresetować ( odłącz na ...2min. zacisk minusowy traktorka .
Sprawdz , czy na pewno nie ma iskry .
-sie wróciłem ,bo doczytałem ...
Napisałeś -
-"siadam na siedzenie to nie rusza nic, jak wstanę z siedzenia lub odłączę go to kręci ale nie odpala czyli działa na odwrót. "
Jeżeli tak jest to nie- "działa na odwrót" , tylko wina jest po stronie blokady braku możliwości uruchomienia rozrusznika . Natępnie działasz w ten sposób, że usuwasz połowe problemu ,pozostawiając sprawnie działający układ odcinania iskry (bo fotel jest nie obciążony) .
Ponieważ zaczynam sam siebie nie rozumieć ,powiem krótko : skup się na czujniku przy siedzeniu ,lub kabelkach przy nim i z ich podłączeniu dalszym.

Tyrion
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2016, 17:55

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tyrion » 28 mar 2017, 22:04

Witam
Jakimś cudem zwalczyłem problem, choć na 100% nie wiem co pomogło. Mianowicie powypinałem wszystkie kostki tyle, że przed wpięciem chwilę czekałem nie wiem mam taki nawyk z komputerów, którymi się na co dzień zajmuję. Dodatkowo wiem że to nie profesjonalne ale psiknąłem raz plakiem w miejsce filtra powietrza. Traktor zrobił takie PUFF jakby coś się przepchało i ruszyło. Od tego czasu hula. Cały czas myślę, że to ten czujnik siedzenia pierdzielił. Teraz mnie denerwuje jak cały czas się przy zsiadaniu się wyłacza silnik. Doświadczyłem dziś tego jak siałem nawozy a mam siewniczek z regulacją ręczną i musiałem kilka razy ustawiać i schodzić z niego. Po moich przygodach boje się na razie go ruszać. Za wszystkie rady i porady bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 28 mar 2017, 22:34

Silnik powinien działać cały czas , nawet po zejściu z siedzenia, jeżeli zaciągniesz hamulec. Poza tym, robisz to prawdopodobnie podczas uruchamiania silnika.
No chyba że coś inaczej działa, ale tak powinno działać jak opisuję... kwestia bezpieczeństwa

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 28 mar 2017, 22:39

Tomek nie Masz racji.., zejście z fotela uwalnia działanie czujnika i rozłącza elektrykę, co powoduje gaszenie silnika. Taki jest zamysł konstruktorów dla celów bezpieczeństwa np wywrotka traktorka na pochyłym terenie i automatyczne zgaszenie silnika, gdy operator jest w opałach np. tereny górskie... podobne działanie na rzecz bezpieczeństwa ma otwarty kosz, możliwość uruchomienia kosiska..itd.
Ja ten czujnik ...zblokowałem, gdybym tego nie zrobił..., miałbym ..palce całe :mrgreen:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 29 mar 2017, 6:24

Tornado ... jak nie mam racji. Jeżeli operator podczas pracy traktorka zejdzie, spadnie ... to tak jak napisałeś, silnik gaśnie a tym samym wszystko pracujące.
Jeżeli czujnik fotela zablokowałeś to oznacza tylko to , że wszystko powinno pracować, więc nie wiem gdzie wkładałeś paluszki i co pracowało, że masz je całe.

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 29 mar 2017, 9:32

Panowie TOMA napisał dobrze, że silnik powinien pracować cały czas nawet jak zejdziesz z siedziska, ale tylko wtedy jak ręczny jest zaciągnięty, jeżeli nie jest zaciągnięty a wstaniesz to czujnik rozłącza i wszystko gaśnie, a z kolei TORNADO napisał że go zblokował, czyli czujnik nie działa a co za tym idzie że w czasie jazdy i koszenia nawet, zeskakujesz z traktorka a on dalej jedzie sobie sam. "Ja ten czujnik ...zblokowałem, gdybym tego nie zrobił..., miałbym ..palce całe " pisze TORNADO ,czyli zeskoczył z traktorka i wsadził paluchy tam gdzie nie trzeba było, a gdyby czujnik działał niedoszło by do tego. U mnie jest tak jak pisze TOMA jak ręczny zaciągnięty to schodzę i wszystko działa, ale tylko jak zaciągnięty.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 29 mar 2017, 9:36

Toma pisze:Silnik powinien działać cały czas , nawet po zejściu z siedzenia, ... kwestia bezpieczeństwa

Czyżbym nie umiał czytać ze zrozumieniem :roll:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Uli
Stały bywalec
Posty: 1444
Rejestracja: 29 wrz 2016, 20:42
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kobylany Mazowieckie

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Uli » 29 mar 2017, 9:37

W sumie to obaj macie racje. :)
Silnik powinien działać cały czas , nawet po zejściu z siedzenia, jeżeli zaciągniesz hamulec. Napisał w ten sposób, chyba że coś przeoczyłem.
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś. :D

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 29 mar 2017, 9:40

I tutaj Uli dobrze opisał...
Uli pisze:Panowie TOMA napisał dobrze, że silnik powinien pracować cały czas nawet jak zejdziesz z siedziska, ale tylko wtedy jak ręczny jest zaciągnięty, jeżeli nie jest zaciągnięty a wstaniesz to czujnik rozłącza i wszystko gaśnie, a z kolei TORNADO napisał że go zblokował, czyli czujnik nie działa a co za tym idzie że w czasie jazdy i koszenia nawet, zeskakujesz z traktorka a on dalej jedzie sobie sam. "Ja ten czujnik ...zblokowałem, gdybym tego nie zrobił..., miałbym ..palce całe " pisze TORNADO ,czyli zeskoczył z traktorka i wsadził paluchy tam gdzie nie trzeba było, a gdyby czujnik działał niedoszło by do tego. U mnie jest tak jak pisze TOMA jak ręczny zaciągnięty to schodzę i wszystko działa, ale tylko jak zaciągnięty.
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 29 mar 2017, 10:01

Tornado..silnik pracuje caly czas ale TYLKO po zaciągnieciu HAMULCA :)

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 29 mar 2017, 10:04

Teraz napisałeś to po ludzku i .. prawidłowo :lol: :lol:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 29 mar 2017, 10:06

Wczesniej też, tylko jak czytałes to jeszcze spałes :lol:

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 29 mar 2017, 10:08

:? :mrgreen: Taaaa...
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 29 mar 2017, 10:13

Ale ...po co blokowales czujnik no i ...po co palce wkladales podczas pracy ? Dobrze , ze to tak sie skonczylo....łobuzie

Awatar użytkownika
Tornado
Global Moderator
Posty: 4456
Rejestracja: 25 sty 2015, 19:02

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Tornado » 29 mar 2017, 10:21

Gdy koszę działkę, to co chwila w niektórych miejscach muszę schodzić z traktorka by usunąć na bok wiadro, ławkę, pozostawiony rower, czy inny sprzęt. Dlatego go zblokowałem, a co do paluszków to ...zamyślenie się połączone z pewną dozą ludzkiej głupoty :cry:
Za­nim po­wiesz, że świat pilarza jest zły - przyj­rzyj się sobie. ;)

Awatar użytkownika
Toma
Stały bywalec
Posty: 1283
Rejestracja: 20 lis 2015, 9:37
Imię: Tomasz

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: Toma » 29 mar 2017, 10:39

No dobrze...wiadra, lawki, rowerki...ale od tego masz hamulec, wiec nie gasis silnika a jedynie noże, schodzisz bezpiecznie .... nadal nie wiem po co odłączyc czujnik.

pfp76
Stały bywalec
Posty: 465
Rejestracja: 29 sty 2015, 11:54

Re: Simplicity nie odpala po zimie

Post autor: pfp76 » 30 mar 2017, 3:40

Traktorek posiada pewną ilość czujnków , które w przypadku ich stanu podczas pracy -umownie realizują pewną wartość . Jest to "0" lub "1" .
Istotą zabezpieczenia , jako całości, jest połączenie przynajmniej dwóch z nich do zrealizowania funkcji logicznej (wynikiem jej jest np. unieruchomienie silnika .)
To nie jest tak , że o stanie urządzenia np. : możliwości zakręcenia silnika, włączenia , lub wyłączenia zapłonu , możliwości cofania z włączonymi nożami ,sytuacji gdy silnik pracuje,lub nie ,,,itd. decyduje jeden czujnik . Musi ich być przynajmniej dwa. Wtedy to się nazywa "bramka logiczna .
Zadanie domowe :
1.Na podstawie znajomości własnego traktorka ,oraz doświadczenia ustal ile posiada on czujników . .
2. Przypisz każdy z nich do określonej funkci traktorka -np. czujnik informacji o załączonych nożach .
3. Określ sytuację w której układ zabezpieczenia wyłączy silnik(odetnie zapłon) ,podaj które czujniki w tej sytuacji uczestniczą podając ich stan ich pracy (czyli "obwód otwarty ", lub "obwód zamknięty".

ODPOWIEDZ